Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21+4 vagyok.4 napja nem mozog...

21+4 vagyok.4 napja nem mozog a babam, de van itthon szivhangmerom napi ketszer nezem, szivveres jo. Mozog 18 hetes koratol, mi lett/van vele?

Figyelt kérdés
2011. jún. 16. 15:47
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
fromoz te hol laksz?tuti nem anglia! vagy ki vagy meg tarsai,ti minkek valaszoltok,unatkoztok es kotekedtek?ha valaki okosat nem tud irni,csak bantani,az minek ir?szivhangot neznek csak itt,ultrahangot nem csinalnak foleg nem aznap!!!!!!!mar ketszer voltam mas dologgal,terhessegem elejen a surgossegin!lehet orvos nem vagyok,de a vedono,az?megtudom kulonboztetni a babam szivdobogasat az ertol,mert az er lodobogashoz hasonlit,a pici meg teljesen mas,nem tudom korbe irni.azt hiszitek,hogy megakarom olni a sajat elso babamat?nagyon butakat irtok,hasznavehetetlen kotekedes.annyit akartam megtudni,volt -e mar hasonlo tapasztalatotok.ennyi.
2011. jún. 16. 17:20
 12/20 A kérdező kommentje:
egyebkent meg kihisztiztem,hogy meg ma nezzen meg a vedono,aki MEGHALLGATTA a szivhangot,majd haza kuldott,hogy semmi baj,es hogy milyen makom van,hogy meg ma befertem...azt mondta,lehet a placenta elol van es a tovabbiakban is lesz meg ilyen...
2011. jún. 16. 17:24
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, hogy nincs semmi bajod se neked, se a kicsinek! Minden jót! A bántó szavakra meg ne figyelj! :)
2011. jún. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
78%

Szia! Szerintem próbáld nem figyelembe venni az ilyen válaszolókat...komolyan mondom, hogy tök fölösleg ilyenen idegesíteni magad! Kül. azoknak szánom ezt akik ki tudják folyton oktatni az egyébként is kétségbeesett kismamákat: Azon gondolkodtok néha, hogy esetleg azért ír ide fórumra, mert érdekli valami, szóval ez azt jelenti, hogy idegeskedik, valami bántja, és válaszokat szeretne olyan nőktől kapni, akik voltak már hasonló helyzetben??? Nem rohan mindenki rögtön orvoshoz, de tanácsot kér itt, szóval ha szerinted az a megoldás h dokihoz menjen, akkor írj ennyit, de felesleges és bunkó viselkedés, amit itt egyesek művelnek...nem azért vagyunk itt, h akárkit is kioktassunk, vagy lehordjunk mindennek, hanem hogy segítsünk, legalább is megpróbáljuk, illetve tanácsot adjunk amiben tudunk...Jó lenne felfogni ezt, mert nagyon bosszantó sok helyen olvasni az alpári hozzászólásokat! És lehet lepontozni...

Te pedig nagyon jól tetted, h elmentél orvoshoz, legalább megnyugodtál...elhiszem, h rossz külföldön ebből a szempontból (mellesleg én is külföldi vagyok), tudom, h nem mindenhol olyan az egészségügy mint Magyarországon...De az a lényeg, hogy minden rendben van :) Boldog babavárást! Üdv!

2011. jún. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is Angliában élek. 6. héten voltam sürgősségin és onnan tovább küldtek az early pregnancy clinic-be, ahol csináltak uh-t. 10. héten is csináltak uh-t. Úgyhogy nem értem nálad miért nem. Én holnap töltöm a 23. hetet de, a 20. héttől csak egy nap volt olyan, hogy nem éreztem a babám. Szívhangfigyelőt én is vettem. Megkérdeztem a midwife-ot, hogy nem ártalmas-e és csak annyit mondott, hogy nem árt jobban, mint a szex. Biztos minden rendben van a babáddal.
2011. jún. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is Angliában élek. 31 hetes vagyok, nekem is voltak már problémák és először én sem tudtam, hogy hova kell itt menni. Ha gondolod írhatsz privátot, szívesen megosztom veled a tapasztalataimat.
2011. jún. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
promoznak vagy fromoznak irom,hogy menjen ra a kerdezo listajara,par perce 31 hetes km panaszkodik angliarol!
2011. jún. 17. 16:39
 18/20 anonim ***** válasza:
Nem értem ha másnak csináltak uh-t,neked miért nem??amugy a lepény miatt nem lehet h nem érzed,hisz az nem megy oda egyik naprol a másikra amugy se...
2011. jún. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
90%

Angliaban vartam ket gyereket, ugy erzem hozzaszolhatok erdemben is (masokkal ellentetben).

Csak nagyon indokolt esetben csinalnak a surgossegin uh-t, akkor is igen ramenosnek es komoly gondnak kell lenni.

Engem a 11. heten mento vitt be, akkor csinaltak uh-t a surgossegin, de ra par nappal mentem volna a normal uh-ra, mondtak is, hogy ez nem extra lesz, hanem azt hozzak elore. Lepenylevalas volt a problema. Szerencsere nem teljes, igy a baba megmaradt.

A 17. heten ugy tudtam elmenni ellenorzo uh-ra, hogy 2 heten at jartam a kornyezo korhazakat, vedonot, haziorvost, nogyogyaszt, vegul megcsinaltak az uh-t. Szoval egyaltalan nem olyan egyszeru, hogy odamegyek a surgossegire es kesz is. Szivhanghallgatas es vizeletteszt utan siman visszakuldik a midwife-hoz.

A szivhanghallgatasbol pedig sok minden kiderul. Meg van adva, hogy milyen tartomanyban kell lennie az erteknek, mi normalis, ingadozhat-e, ha igen, akkor mennyit. Nyilvan a kerdezonel is ezt nezte a midwife es mivel a szivhang teljesen jo, ebbol kovetkeztet, hogy nincs baja a babanak.

Most megis ha uh-ra kuldik ugy, hogy nem erez mozgast, de a szivhang jo, akkor ott mit neznek??? Uh-n is a szivmukodest. Nem azt, hogy mozog-e. Ha van szivhang, akkor el. Par napja nyilvan lattak, hogy genetikailag rendben van, van keze, laba, tehat ez nem lehet oka a csokkent mozgasnak.

Otthoni szivhanghallgato: aki hallotta mar tenyleg a babaja szivhangjat az nem keveri ossze a sajat aortajaval. Kb 2x olyan gyors a baba szivhangja. Aki osszekeveri az ne hallgasson magzati szivverest, vagy kerjen segitseget, mert egyaltalan nem ert hozza es ugy nincs ertelme.

Tovabbi minden jot.

2011. jún. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
koszonom szepen a hozza szolasod,teljesen el vagyok amulva,valaKI ERTELMESET IS HOZZA SZOLT,mint amit vartam.itt nem harc megy,hogy kit hogy hulyezunk le,meg hogy ostoba,mert nem megy dokihoz..mint egy gyerek gyilkost,ugy kezelnek.csak mert fogalmuk sincs itt milyen elkeserito az egerszsegugy..annyit tudnek meselni,tesom majdnem meghalt a korhazban,mert nem tudtak levinni a lazat!21.szazadban,3napig 41fok,kitettek az ablakba hulni..es amikor en veszekedtem veluk 2honapig,hogy marpedig fertozesem van,mert szerintuk nem volt...stb.aki nem tudja,butasag sertegetni
2011. jún. 17. 22:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!