Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 13 hetes terhes vagyok. Nehéz...

13 hetes terhes vagyok. Nehéz fizikai munkát végzek, és sajnos éjszakázom is 12 órában. Nem számít penyeségnek, ha már a 4. hónapban táppénzen vagyok?

Figyelt kérdés
Egyre nehezebben bírom, de még nem szeretnék táppéntre menni ( az orvosom már kilátásba helyezte ). Sajnos a melóhelyemen sem a csökkentett óraszám, sem az éjszakázás kizárása nem megoldható, ráadásul eléggé stresszes a hely. Szeretnék javaslatokat, mert kissé tanácstalan vagyok.
2008. febr. 21. 11:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

A fenébe azzal a melóval!!! Döntsd el, mi vagy ki a fontosabb. A Babád egészséges fejlődése érdekében mész el, és nem lustaságból. Senki sem fogja megköszönni, hogy egy-két hónappal tovább robotolsz, viszont Neked sokkal jobb lenne otthon. Ne legyen lelkiismeret furdalásod. Nem ér annyit az egész! Én is viszonylag hamar elmentem táppénzre, mert úgy éreztem, hogy megerőltető a munkám.

Sokkal jobban érzem így magam, és nem érdekel, hogy ki mit mond.

Szerintem minél hamarabb menj táppénzre, főleg így, hogy műszakolni is kell.

2008. febr. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

terhes nőt a munka tv.könyve szerint se lehet éjszaka dolgoztatni....

amugy én is 5 hetes terhesen már táppénzen voltam, a melohelyem miatt,nekem is lett volna éjszakázás,12 órás melóban,stressz,stb....bár nekem azért ebből a szempontból jobb,mert100%-os tp.jár

szóval menj csak táppénzre...

2008. febr. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én rendőr vagyok és ugyanígy voltam mint te. 24 órás szolgálatba is beosztottak, készenléti 24 órás szolgálat, éjszakai akciók. Na ekkor lett elegem és eljöttem táppénzre. Akkor 4 hónapos várandós voltam. Nem tetszett senkinek. Szerintem menj táppénzre, a stressz nem tesz jót Nektek!

Erika

2008. febr. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én 6 hetesen elmentem táppénzre. 12 óráztam, sokat talpaltam, fagyoskodtam, és ráadásként egy majd 2 kilós pisztoly húzta az oldalam, amitől a derékszíjj nyomta a hasam. Persze stressz is volt bőven.

Egy percig sem gondolkoztam rajta! A baba egészsége MINDENNÉL fontosabb!!!

2008. febr. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!