Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 13 hetes terhes vagyok. Nehéz...

13 hetes terhes vagyok. Nehéz fizikai munkát végzek, és sajnos éjszakázom is 12 órában. Nem számít penyeségnek, ha már a 4. hónapban táppénzen vagyok?

Figyelt kérdés
Egyre nehezebben bírom, de még nem szeretnék táppéntre menni ( az orvosom már kilátásba helyezte ). Sajnos a melóhelyemen sem a csökkentett óraszám, sem az éjszakázás kizárása nem megoldható, ráadásul eléggé stresszes a hely. Szeretnék javaslatokat, mert kissé tanácstalan vagyok.
2008. febr. 21. 11:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
én nem dolgozhatok a minkahelyemen mert veszéljes anyagok vannak ezért ahogy megtudjuk hogy terhesek vagyunk rögtön tp-re kell mennünk ennél a cégnél de éna helyedbe ne mtétováznék és már most elmenék azért nehéz fizikai munka terhessen inkább kiméld magad és használd ki most mig lehet ha már megszületik a pici megént jönek az éjszakázások és hidd el a pénz sem lesz kevesebb vagy nem sokkal lesz kevesebb mint a rendes fizú menj el tp-re és pihenj élvezd a pocak növesztést .17 hetes kismama aki jól érzi magát otthon távol minden stresztől:)
2008. febr. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Egyáltalán nem penyeség. Én is éjszakáztam 12 órában mikor kiderült,hogy babát várok már nem is mentem dolgozni. (6 hetes kortól) Szerintem megéri otthon maradni aki hasonló munkát végez mert ha valami baj lenne akkor meg magadat okolnád,hogy miért dolgoztál ilyen sokáig. A te döntésed,hogy otthon maradsz-e ill. ,hogy birod-e de én a helyedben már nem mennék.

Egy 31 hetes kismami

2008. febr. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szeritnem maradj nyugodtan otthon, a te és a baba egészsége a legfontosabb!!

Beszélj a nőgyógyásszal, mondd el neki, hogy nehéz munkát végzel, éjszakázol, 12 órázol, írjon ki tápra!!

2008. febr. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Megértem hogy nem akarsz, de így nem érdemes kockáztatni.Én a helyedben nem maradnék, az tuti-Én 5. héttől itthon vagyok, vesz. terhesség miatt.És? Ha nem maradok, már nem lennék terhes,mert olyan a munkahelyem.Hidd el ne törődj senkivel csak magatokkal.A baba a legfontosabb!
2008. febr. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat! Valóban, belegondolva, tényleg csak a bab számít! Még egyszer köszi!
2008. febr. 21. 11:36
 6/14 anonim ***** válasza:
90%

Szia!

Én csak a 22.héttől voltam itthon,amit már nagyon bánok.Hólyaggyulladással is melóztam,a terhességből 6hetet élvezhettem itthon,mert a babám beteg volt.Valószínűleg a melónak nincs köze hozzá,de ezt már soha nem tudom meg.

Jó pihenést és boldog babavárást!

2008. febr. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is a7. héttől már itthon vagyok amit egyáltalán nem bánok. Bár én is veszélyeztetett vagyok így nekem KÖTELEZŐ volt, de akkor is jó hogy így alakult. tudod, sokkal inkább tudsz figyelni a babára. Legyen szóa megmozdulásról vagy bármi másról. Én minden egyes mozzanatára odafigyelek és "tanulmányozgatom". Ha dolgoznék észre sem venném, mert az ember ha nem kifejezettn odafigyel lehet nem is veszi érszre. SŐT! Peidg már23 hetes vagyok, és kb 6 hete mozog a picur érezhetően, és még most is vannak olyan napok amikor többet vagyok fent vagy jobban el vagyok foglalva este azon gondolkozom, hogy éreztem én hogy mozgott a picur???

Szerintem is menj gyorsan táppénzre! szerintem nem tunyaság, és nem is lustaság, vagy ilyesmi. Mondjon mindenki amit akar, meg gondoljon! Tied a baba és nem bűn az óvatosság, bár itt már nem is óvatoságról van szó, hanem megfontoltságról!!!

Boldog babváreást! Kívánom éld át tényleg minden percét!

2008. febr. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A gyakorlatban valószínűleg nem sokat számít, de terhes nőt éjszakai munkára tilos alkalmazni, még az ő beleegyezése esetén is...
2008. febr. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Én amint megtudtam,hogy biztosan babát várok,rögtön otthon maradtam.Egyáltalán nem bánom,mert azóta remekül vagyok(akkor 6hetes voltam)!!!!

11hetes kismama

2008. febr. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

szia!

Egy percig se gondolkodj rajta!

A legrosszabb párosítás a nehéz fizikai munka-éjszakázás-stressz! A legfontosabb innen a bébi. Ezek közül egyik sem tesz jót se neked se neki. Ha meg már a dokid is megpedzette a dolgot akkor igazán nincs min vacillálni!

Üdv: 32. hetes kismama

2008. febr. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!