Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit kell tennem, hogyan tovább?

Mit kell tennem, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Most derült ki hogy terhes vagyok aminek nagyon örülünk.

Vendéglátásban meddig dolgozhatok? Hogyan és merre induljak el? Minek kell utánajárnom, és milyen juttattásokra számíthatok?

Bocsi a sok kérdésért, de nagyon be vagyok zsongva, olyan régen vártunk erre a csodára?


2011. jún. 9. 14:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

hát ha jól érzed magad, semmi panaszod eddig nem volt, elveszített terhesség, évek óta reménytelen próbálkozás, akkor ameddig bírod, fizikailag, meg szellemileg, mert hát az stresszes meló, én amint megtudtam a jó hirt már rá 2 hétre nem is mentem, mert az előző béby féléve ment el hematóma miatt, nem akartunk a férjemmel kockáztatni inkább a biztonságos otthon.

be voltál jelentve? mert akkor mehetsz táppénzre.

2011. jún. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Addig dolgozz,ameddig kényelmes,ha akarsz,akár holnap otthon maradhatsz táppénzen.Ha rendes bejelentett a munkád,akkor tgyást,ami a munkabéred 70%-a,fél évig,utána gyedet,ami szintén 70%,de maximálva van,ha jól tudom 88ezer ft körül,a baba két éves koráig,utána 3 éves koráig gyes,ami 28000.Emellett családi pótlékot 12200 ft.Ezen kívül van egy egyszeri anyasági támogatás,amit majd az államkincstártól igényelhetsz.
2011. jún. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek a gyors válaszokat!

Kedves utolsó! Tgyásra és gyedre csak szülés után mehetek igaz, most pedig csak táppénzre?

2011. jún. 9. 14:31
 4/12 A kérdező kommentje:
Ja, és 2,5 éve egy helyen dolgozom, rendesen bejelentve 8 órásba
2011. jún. 9. 14:32
 5/12 anonim ***** válasza:

szerintem nem éppen kismama-barát a vendéglátátás.


a pocakod húzódni fog, a lábad dagadni, visszeresedni, ha sokat talpalsz.


én a helyedben kiíratnám magam táppénzre. ez kb annyi, mint a béred. szülés napjától meg tgyás, majd gyed.



persze típus függő, ki hogy bírja, de akár az is lehet hogy folyamatosan hányingered lesz a kaja meg cigi szagtól, pisilni kell szaladgálnod, stb... de lehet, hogy észre sem fogod venni, hogy ott a baba.

2011. jún. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Igen,tgyás a szüléstől fél év,majd gyed,most pedig táppénzre mehetsz.Én is több műszakban dolgoztam előtte,és alig volt kevesebb a táppénzem,mint a bérem,én nem kockáztatnék,jobb volt otthon.
2011. jún. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
sziasztok, bocsi hogy belekontárkodok a kérdésedbe de lehet ezzel kapcsolatban nekem is egy? én is 7 hetes terhes vagyok, viszont egy másfél hónapja nincs főállásom, mert van mellék állásom ami szerződéses, de onnan nem mehetek betegáll. ba meg szabira meg ilyenek igaz hogy fizetem onnan is a tb, de az más, szóval ha előtte 7 évig volt folyamatos munkaviszonyom attól még kapok mindent ugyan ugy? vagy mi van ilyenkor?segítenétek!!!
2011. jún. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Gyedet,gyest,családit,anyaságit biztosan.A tgyásnál annyi kikötés van,hogy a szülés időpontjában legyen munkaviszonyod.Hogy a tied annak számít-e,azt nem tudom.
2011. jún. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Úgy döntöttünk a párommal, hogy nem kockáztatok, hétfőtől megyek táppénzre. Sajnos elég nehezen jött össze, nem szeretnék bajt.

Szállodában dolgozok felszolgálóként egész nap talpalok, emelgetek stb. nem ér annyit hogy baj legyen.

Minden jót mindenkinek!

2011. jún. 11. 07:33
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez enegm is érdekel, mert igaz, hogy mi még csak tervezzük, de ugyaígy szállodában vagyok felszolgáló, elég sokkat talpalok, viszont én tervezem, hogy kismamaként is dolgozom majd, de ugyye meglátom mennyire birom, nem csak fizikailag, hanem a stresszt, mert az van rendesen....
2011. jún. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!