Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ikerkismamák hogy vagytok? Én...

Ikerkismamák hogy vagytok? Én már 31 hetes vagyok, és már nagyon várom a végét.

Figyelt kérdés
2011. jún. 7. 13:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Csak egy tanács: túl erősen ne várd a végét... :) Hadd maradjanak bent minél tovább! Nekünk összejött a betöltött 35 hét (az állítólag elég jó ikreknél), mégis 1 hónapig a koraszülött osztályon kellett maradnia a piciknek.

Nem jó ám gyerekek nélkül hazajönni. :( Meg utána mindenféle koragondozásra járni... stb.

Szóval légy türelmes, pihenj minél többet, amennyit csak tudsz, attól működik legjobban a placenta (vagy placenták).


5 hós babák anyukája

2011. jún. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia! 35. héten születtek a picik? Mennyivel születtek? Miért kellett 5 hétig bent lenni?

Bocsi a sok kérdésért, de érdekel a dolog.

2011. jún. 7. 15:29
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia, első vagyok.

2500 gramm alattiak és a betöltött 37. hét előtt születettek korababának számítanak, és a koraszülött osztályra kerülnek. A koraszülésnek, és a pici súlynak is sok veszélye van, pl. hogy nem elég érett még a tüdő. De nem akarlak ilyenekkel rémisztgetni, biztos minden rendben lesz, csak tényleg kíméld magadat, kövesd a dokid, védőnőd tanácsait, pihenj.

Az enyémek nagy súlykülönbséggel születtek, mert egyikük többet kapott a placentából, ami a 35. hétre már igen meszes volt. Egyikük 2240 gramm volt, másikuk 1490. A koraszülött osztályról 2300 gramm felett adják haza a babákat, ill. ha véget ért az antibiotikum kúra, ha volt náluk szemészorvos (korababáknak sajnos lehet retinaleválása, ilyenkor meg kell műteni őket) és ha voltak koponya ill. hasi ultrahangon.

Ha vmi érdekel még, írj privit!

2011. jún. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!