Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 hetesen hányszor "kell"...

18 hetesen hányszor "kell" egy nap érezni a baba mozgását?

Figyelt kérdés

Első babás vagyok, a 14. héttől érzem a mocorgást, a 17. héttől már erőteljesebbek a rúgások. :) Viszont nappal csak nagyon ritkán bökdös meg belülről - ami még furább, hogy csak két helyzetben szoktam őt érezni:

1. ha BKV-val utazok (akár nappal is)

2. este, ha leheveredek a párom mellé, háton fekve.

Ez normális? Nem kellene többször éreznem egy nap?


2011. jún. 4. 08:24
 1/10 anonim ***** válasza:

Én csak a 17. héttől kezdtem el érezni nagyon-nagyon gyengén, de erre a hétre már egyre erősebben érzem a drágámat. Főként este mozog, és akkor, ha eszek :) Szerintem ilyenkor még nem kell sokszor érezni a mozgását, majd eljön az az idő is, amikor egyfolytában mozogni fog :)

18+5 km

2011. jún. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Huh, köszi, akkor megnyugodtam... kicsit aggódós kismama vagyok :S
2011. jún. 4. 08:29
 3/10 anonim ***** válasza:

Igen, teljesen normális, még túl picike ahhoz, hogy minden helyzetben érezd, csak az a lényeg, hogy mindennap adjon jelet magáról.

Ilyenkor tényleg az az általános, hogy csak este érzi a kismama a pici böködéseket (mert ezek még azok a későbbi rúgásokhoz képest).

Velem is így volt, és ráadásul csak 18+3-tól éreztem.

Majd később már érezni fogod napközben többször is, a végén meg már kényelmetlen is lesz néha!

Boldog babavárást!


Egy 7 hós picur anyukája

2011. jún. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

18 hetesen még nem "kell",hiszen még pici és sokat alszik,valamint van elég sok helye forgolódni:)A "kell" mozgás majd 34 hetes korban lesz igazán fontos!

Nyugi fogod még őt érezni nagyon intenzíven!Boldog babavárást!

2011. jún. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
én sem érzem ennyi idösen
2011. jún. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :) Akkor igyekszem megnyugodni és nem idegelni magam ezen. Alig várom, hogy napi szinten érezzem őt, egyre erőteljesebben!


Boldog babavárást mindenkinek! :)

2011. jún. 4. 08:55
 7/10 anonim ***** válasza:

Nyugi! Nem baj ha csak ennyiszer érzed,lesz olyan nap amikor már kérni fogod tőle,hogy pihenjen egy kicsit.

Azért élvezd ki a mocorgásait,mert szülés után nagyon fog hiányozni! :)

2011. jún. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 20 hetesen éreztem először, már addigra nagyon aggódtam, de mindenki mondta, hogy nyugodjak meg. 20 hetesen jelentkezett a drágám, és eleinte én is a buszon éreztem nagyon, amikor háton feküdtem és nekem az étkezések után is jelentkezett, mintha megköszönte volna az ételt:)

Szóval elég későn éreztem először, de a terhességem végéig utána le sem állt, Nagyon mozgós baba volt és ha hiszed ha nem 11-ig rugdosódott és utána aludt el és hónapokig mikor megszületett, akkor is így aludt. Most 10 hós és nagyon aktív kislány, az a tipikus egy percre sem áll le típus.

2011. jún. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én 17 hetes korom óta érzem rendszeresen, és az enyém is este amikor háton fekszem, a legaktívabb. Ez miatt ne aggódj, teljesen normális, hogy még ritkábban érzed. Én kísérleteztem kicsit :) Figyeltem, hogy mi tetszik neki...és rájöttem, hogy amikor csokit eszek, elkezd izegni-mozogni, annyira, h lehet látni rendesen a hasamon, nagyon vicces :) Most vagyok 19 és fél hetes! A másik dolog, amit nem tudok megmagyarázni, hogy miért van, akkor mozog nagyon, amikor este mesét olvasok neki, le sem áll közben :) Úgyhogy nagyon érdekesek ezek a dolgok, próbáld ki ezeket Te is ha van kedved...és kiderül, h hogyan reagál a Te babád! üdv
2011. jún. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam csak a 22. héttől mocorgott aktívan, de akkor sem állandóan, nagyon is lusta volt. Minden CTG alatt ébresztgetni kellett, soha nem akart mozogni. Ma már 2 éves örökmozgó, soha nem volt lusta mióta megszületett. Szóval szerintem ne aggódj, biztos, hogy eleget mozog a babád.
2011. jún. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!