Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megdöbbentett a látvány! Még...

Megdöbbentett a látvány! Még most sem térek magamhoz! Szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés

Egy nagyvárosban lakok. Van itt egy kórház, ami szülészet, és nőgyógyászati rendelőintézet egyben.

Éppen sétálok be, és látom ám, hogy az udavron, a dohányzóhelyen nagypocakos, köntösös kismamák cseverésznek, kezükben ott a cigaretta, és pöfékelnek.


Elképedtem! Létezik, hogy a dohányzás akkora függőséget okoz, ami erősebb az anyai féltésnél? Hogy lehet egy kismama ennyire önző?

(Most nagyon finom voltam é nőies, mert ha leírnám szó szerint, amit gondolok, akkor a moderátorok kivágnának innen...)


2011. jún. 3. 22:24
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

Kedves Haramia!

Remélem utána rendbe jöttél, és nincs semmi bajod, ami abból származna!

2011. jún. 4. 14:42
 22/31 anonim ***** válasza:
Nem egy és ugyanaz a személy vagyok a 10.13-mal... Én vártam a lepontozást és meg is kaptam, én ilyeneken nem akadok ki amúgy sem, ő pedig azt írta, hogy mi értelme van ennek. Úgyhogy címezd neki a válaszodat kérlek, kedves kérdező.
2011. jún. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
59%
Ja igen és az lemarad, hogy én nem tartom magam gáznak, miért tartanám? Írtam, hogy nem dohányzom, lehet, hogy a 10.13-as igen, nem olvastam el a válaszát. Én nem dohányzom és nem is áll szándékomban. Terhes vagyok épp és rosszul vagyok mindenhol ahol cigifüstöt érzek. Édesanyámat meg nem tudom milyen jogon merészeled a szádra venni... Attól, hogy dohányzott és mai napig dohányzik is, tényleg mindig önzetlen és odaadó volt. Nekem pedig semmi bajom, és semmi károsodás nem ért terhessége alatt. Nincs miért hibáztatnom őt, még ha nem is találom jónak, ha a nők terhességük alatt dohányoznak. Ő megtette, én megszülettem. Ennyi. És a világ legjobb édesanyjának tartom, a mai napig hálás vagyok neki mindenért amit értem tett.
2011. jún. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 haramia ***** válasza:
..nemnem, semmi maradandó szerencsére, pedig nem sok esélyt adtak akkor az orvosok... de azóta eltelt 26 év és nagy boldogsággal várom az első babám érkezését, legkésőbb 4 hét múlva :)
2011. jún. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
32%
Én is rászoktam néha néha gyújtani de csak egy két slukkot szívok és nem tüdőzöm le. Tudom hogy ez nem helyes és nagyon megszenvedek ezzel de sajnos ennél jobban képtelen voltam leszokni pedig napi egy dobozzal szívtam méghozzá román cigit. Nem helyeslem ha valaki terhesen dohányzik és minden egyes slukknál utálom magamat. De sajnos túl gyenge vagyok pedig nagyon szeretem a fiamat és ha megszületik mindent megadok neki és mindenben számíthat rám. Nagyon igyekszem minél kevesebbet szívni de az az igazság hogy a sterssztől is épp úgy félek mint attól az egy két slukktol.
2011. jún. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

"Kedves" kérdező!


Mielőtt ítélkezel, győződj meg az igazadban...

Nem, nem én voltam a 7 órási... sőt, mint láthattad a véleményem, nagyon gázosnak találom, ha valaki dohányzik terhesen.

Csak megjegyeztem, megkérdeztem, hogy ha valakinek más a véleménye, mért kell nekiugrani? Lehet más véleménye.


Vagy a kérdésednek az a célja, hogy közösen utálkozhass? Mert az is elég gáz.. És ha ebben valaki nem partner, akkor jajj neki?

2011. jún. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
48%

És még valami "Kedves kérdező".


Nézd meg a kezecske előtti kérdést még egyszer.

Nem az a kérdés, hogy egyet értesz-e, hanem az, hogy hasznos-e a válasz.

Például ha értelmes kérdést tennél fel, aminek a válaszából tanulhatunk, akkor arra lehet hasznos, és nem hasznos választ adni.


Másrészt az én édesanyám is dohányzott. Sajnálttal kell közölnöm, egyikünknek (testvéremnek) sincs semmi baja. Nem vagyunk allergiásak, sem asztmásak. És ha valaki ezért elítélheti az anyámat, az én vagyok. DE NEM TE!


7 órási! Nem, nem dohányzom, írtam is, hogy gáznak tartom, ha valaki megteszi...

2011. jún. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 haramia ***** válasza:
...bocs kedved utolsó, de azért ebben sztem nincs teljesen igazad. Nyílván hatással Rád lehetett volna a dolog, de elítélni igenis joga van másnak is -most függetlenül a te anyukádtól- másnak is azokat a szülőket, akik szándékosan kockáztatják, veszélyeztetik a gyermekeik egészségét, épségét. Sajnos Magyarországon még baj is van azzal, hogy kevesen figyelnek oda az ilyenekre. elég csak a gyermekbántalmazásokra, erőszakra gondolni...de nem kell ennyire messzire menni. szerintem, ha csak 10-ből egy kismama leteszi a cigit, mert tudja vagy érzékeli, hogy a társadalom ezért mennyire elítéli (ha már a saját esze nem elég hozzá, hogy felfogja, hogy árthat a babájának) akkor igenis megéri...
2011. jún. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Még mindig nem gondolom, hogy bárkinek joga lenne az én anyámat elítélni.

És azt sem, hogy a közös szapulásoktól bárki egy szállal is kevesebbet szívna...


Azt viszont gondolom, hogy a kórháznak el kéne érnie, hogy ne legyen lehetősége kimenni a kismamának rágyújtania.

sőt, például többször olvastam olyat itt, hogy egy nődoki olyat mondd, hogy nem végez terhesgondozást, ha x kilónál többet szed fel a kismama. a dohányzásra viszont semmi ilyet nem hallottam. azzal talán lehetne azt befolyásolni, akinek nincs magától annyi esze, hogy ne gyújtson rá.

2011. jún. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 haramia ***** válasza:
...csakhogy erre törvényes lehetőség nincs :( mint, ahogy a májkárosodottaknak sem tilthatja meg senki, hogy igyanak, a szívbetegnek, hogy ne egyen koleszteringazdag ételeket...a különbség annyi, hogy ők magukat teszik tönkre, stílusosan szivük joga...míg egy dohányzó kismama egy ártatlan, még meg sem született csöpség egészségét kockáztatja, és itt igenis -törvényi szabályozás híján- nagy szerepe van a társadalmi felelősségvállalásnak, hogy ne menjünk el szó v megjegyzés nélkül a szülészet előtt pöfékelő terhesek között...
2011. jún. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!