Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megdöbbentett a látvány! Még...

Megdöbbentett a látvány! Még most sem térek magamhoz! Szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés

Egy nagyvárosban lakok. Van itt egy kórház, ami szülészet, és nőgyógyászati rendelőintézet egyben.

Éppen sétálok be, és látom ám, hogy az udavron, a dohányzóhelyen nagypocakos, köntösös kismamák cseverésznek, kezükben ott a cigaretta, és pöfékelnek.


Elképedtem! Létezik, hogy a dohányzás akkora függőséget okoz, ami erősebb az anyai féltésnél? Hogy lehet egy kismama ennyire önző?

(Most nagyon finom voltam é nőies, mert ha leírnám szó szerint, amit gondolok, akkor a moderátorok kivágnának innen...)


2011. jún. 3. 22:24
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
én is szemtanúja voltam ilyennek. mondjuk én tuti letenném a cigarettát, ha családot tervezek. addig meg úgy érzem magánügyem... mondjuk akiket én láttam, azok a pigmentáltabb kisebbséghez tartoznak...
2011. jún. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
Sajnos manapság ez már nem számít ritkaságnak. És igen, léteznek ennyire önző kismamák, én sem bírom felfogni, miért kell várandósan is dohányozni. Szánalmas és ocsmány dolog.
2011. jún. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
57%
Sajnos sok nő nem így gondolkodik!!Mikor kismama voltam, és bent feküdtem a kórházban volt olyan szobatársam akit nem is láttunk egész nap, mert lent volt az udvaron cigizni!Számomra ez bizonyítja egy nőről hogy milyen anya is valójában!Akinek annyit sem ér a babája hogy leszokjon arra a 9 hónapra a cigiről, az nem való édesanyának!Nekem ez a véleményem!És nem azért mert nemdohányzó vagyok, hanem mert anya vagyok!Dohányoztam 6 évig, és amint elterveztük hogy babát szeretnénk letettem, ennek 7 éve!Megérte, mert azóta van 2 egészséges, csodaszép gyerekünk!
2011. jún. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
72%

játszótéren ülünk,tök nagy hasa van a terhes nőnek..és rágyújt..

van pofája..

uhh,gondoltam ez durva..

2011. jún. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
33%

Sok ilyen anyukát ismerek,de mindegyiknek egészséges a gyereke. Nagyon eltúlozzák a dohányzás ártalmait a médiában.

Igaz,én sem tartom helyesnek a dohányzást terhesen vagy gyerek mellett. De nem mondanám,hogy rossz az az anya,aki dohányzik.

Sokkal rosszabb,aki nem gondozza rendesen vagy esetleg veri is a picijét.

2011. jún. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Duuuurva, de én olyat is láttam, h tolja a gyereket és RÁFÚJJA a füstöt...nagyon gááááz! És azt gondolom mint te, de én se írom le :D
2011. jún. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Kedves 22:36


Persze, nem minden dohányos kismamának lesz beteg a babája, de tény, hogy a dohányzás növeli az esélyét a különböző betegségek kialakulásának, a testi, vagy szellemi visszamaradottságnak.

Így is annyi minden van, amit nem lehet kivédeni, akkor miért kell még növelni is az esélyét annak, hogy valami baja lesz a babának?


Igaz, hogy a legtöbb bagós kismamának egészséges babája születik, de ez nem rajtuk múlik!

2011. jún. 3. 22:45
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
aki azt írta, h annyira nem káros! tény, h jobbára "csak" alacsony súllyal születnek ezek a babák. de nem csak az alkohol károsítja a kialakuló idegrendszert, hanem a dohányzás is...ezeknek a babáknak a fejlődése annyira elmaradhat, mintha 2-3 héttel előbb születtek volna az ideálisnál...
2011. jún. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
Én olyat láttam ,hogy megszületett a kisbaba ,és jött be az apuka , úgy hogy a cigit szívta ,a babának leesett a cumi ,bekapta a szájába az apuka és úgy vissza adta babának ,akkorát néztem ,mondom úristen! Amúgy manapság tényleg nem ritka az olyan terhes aki cigizik ,legalább a gyerek miatt tennék le ! De ha nem akkor nem ,maguknak ártanak és a gyereknek is ,ők a felelősek a gyerekért ..
2011. jún. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
44%
Most biztos le fogtok pontozni, de akkor is leírom. Nekem sem szimpatikus a dolog, de édesanyám is végig dohányzott amíg velem terhes volt. 3 kilóval születtem meg időre, nem voltam koraszülött, sem túlhordott, sem kisebb, és semmi rendellenességem nincs. 22 éves vagyok, és az első gyerekemet várom. (Mellesleg, én nem dohányzom, terhességem előtt alkalmanként rágyújtottam, ha ideges voltam, vagy ha épp olyan kedvem volt, vagy buliban, szóval előfordult, de hétköznapokon egy átlagos napon sosem cigiztem, és mióta terhes vagyok a szagától is rosszul vagyok, tehát ha akarnék se tudnék elszívni egy szálat.)
2011. jún. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!