Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más ikres anyukák is megijedte...

Más ikres anyukák is megijedtek, mikor megtudták h két babájuk lesz?

Figyelt kérdés
Én tegnap tudtam meg,és teljesen bepánikoltam:(Hogy hogy bírjuk majd anyagilag,meg egyáltalán fizikailag..
2009. márc. 18. 11:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Szia! Rengetegen fognak valaszolni neked olyat : hogy örülj, es legyel boldog, sot, biztosan "irigykedni" is fognak... Marmint jo ertelemben... :D

En azt irom neked, hogy a sogornomnel is ikreket mondtak, aki szinten bepanikolt, de nagyon, aztan par het mulva, a köv. uh.-n, mar csak egy babat lattak...

Azota meg lelkiismeret furdalasa van... Elgondolkodtato ugyhiszem ....


Ez persze egy eset a sok kozül, te probaljad meg azt a csodat felfogni ami benned zajlik! :) Es hidd el, hamar eljön az az idö amikor majd halas leszel, hogy kettö csöpseg valasztott teged anyukanak. Megtisztelö a feladat, de ketsegtelenül nem könnyü. Remelem lesz segitseged. ( a parod, a csaladod, a barataid stb.) Erröl nem irtal... Ha van kedved, irjal erröl is.

Szep napot, es csupa pozitiv gondolatot kivanok neked.

szia L. :)

2009. márc. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én a másik oldalról tudlak biztatni, ugyanis én egy ikerpár egyik fele vagyok! Hidd el, nem nöttünk fel mi se luxusban, de mivel mindig volt kivel megosszam bánatom és örömöm...ez valahogyan kárpótolt engem! És most,h szüleink már nincsenek, nagy segítség,h vannak testvéreim, akikre számíthatok!Főleg,h 20 hetes kismama vagyok! Szóval nem az a fontos,h luxus legyen, hanem az, hogy szeretet! Kitartást és minden jót!:)
2009. márc. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Szia! Igen bepánikoltam, bepánikoltunk! Aztán szombaton volt egy erős barnázásom, csak úgy folyt a cucc belőlem. Hétfőn már csak egy baba volt az Uh-n. Most érte izgulunk!

Hajrá! Boldog babavárást!

2009. márc. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztató válaszokat,vmivel kedélyesebb hangulatba kerültem.Hirtelen azért nagyon ijesztő volt..a kaput az tette be,hogy gyedet nem adnak duplán,így gyakorlatilag annyiból kell őket eltartanunk,mint amennyi egy babára jutna.S mint tudjuk ,egy gyerkőc sem olcsó mulatság.Nem érzek elég önbizalmat magamban ahhoz,hogy azt gondoljam h jó anyukájuk leszek..és nem kifejezetten az anyagiak miatt.A lakásunk sem igazán két gyerkőcre van kitalálva..Segítségem pedig nem sok van,egy-egy szem anya mindkettőnk részéről,testvérem nincs.De ha nézegetek babás képeket..olyan tündériek,olyan bájosak,tényleg úgy van h elfelejti az ember minden gondját,baját,fáradtságát ha rájuk néz?
2009. márc. 18. 12:15
 5/16 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak:szorítok én is a babátoknak!Te hány hetes vagy?Én 6.Tegnap 3 mm esek voltak.Szép szívhangjuk volt.
2009. márc. 18. 12:19
 6/16 anonim ***** válasza:
Én pont ma vagyok 7 hetes. és 6 hét 3 naposan ment el kb a kisebbik. Köszönöm a szorítást. Izgulunk, mert folyamatosan barnázok, progreszteron bogyót kaptam.
2009. márc. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja és 6 hetesen nekem 2,5 mmesek voltak,amire azt mondták ikreknek szuper. Aztán tegnap az az egy 1cm!!! nagy volt már. Mondtam neki, édesem, Te valószinüleg felzabáltad a tesódat.... (bocsánat tudom, hogy morbid, de az ember kapaszkodik ilyenkor mindenbe) ;o)
2009. márc. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Szia!Én nekem 5 éve volt ikerterhességem és egyáltalán nem pánikoltam be mikor megtudtam.Egészen a 13. hétig rendben volt minden.Aztkövető héten mentem genetikaira és mondták hogy nincs szívhang.NEM RÉMISZTÉS KÉPPEN ÍROM EZT LE NEKED!Csak arra akarlak ösztönözni hogy szerintem egy ikerterhesség veszélyesebb tud lenni mint az átlag.Úgyhogy NAGYON VIGYÁZZ MAGADRA!Ne éld át amit én!És örülj neki!!!Dolgozol?Vagy otthon vagy tp.-n?Nagyon-nagyon kíméld magad mégha azt érzed hogy nincs semmi gond!!!!!Boldog babavárást!!!!
2009. márc. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Szia! Én 7 hetesen tudtam meg, hogy ikrek,ráadásul az ügyeleten, mert volt egy kis barnázásom, és ezért mentünk a kórházba. Én már mindenféle rosszra fel voltam készülve, aztán gondolhatod, mennyire ledöbbentem, amikor azt mondta a doki, hogy ketten vannak, és minden rendben. (fura, mert amikor teherbe estem, akkor rögtön az volt a gondolotom, hogy ketten vannak, de aztán az 5 hetes uh-n azt mondták, hogy egy petezsákot látnak, így el is hessegettem a gondolatot) Aztán a 12. hetesen megtudtam, hogy hármasikrek. (Persze ugyanannál a dokinál, ugyanúgy ügyeleten,mert megint volt egy kis barnázásom, mint kiderült az elmaradt mensi miatt) Na, hát ekkor már tényleg nem tudtam, örüljek-e vagy ne, mert ráadásul a doki rögtön elkezdte a negatív tapasztalatokat mondani. Mennyire kockázatos, veszélyes. A redukciót ajánlotta (injekcióval megállítani az egyikük szívét!), és hogy ezt eldöntsük kaptunk egy-két napot. Azt az egy-két napot nem kívánom senkinek (ráadásul befektettek a kórházba, így a párommal nem is tudtunk normálisan beszélgetni) Végül felmentünk Pestre, aki csinálta volna ezt a redukciót, hogy meghallgassuk ő mit mond. Igaz, mi eldöntöttük, hogy dehogyis fogjuk megcsinálni, de azért jobb tudni, ő mit mond. Szerencsére, csak még jobban meggyőzőtt minket abban, hogy jól döntünk. Azóta Pestre járok orvoshoz, tisztában vagyok a kockázatokkal, de betartom az orvos utasításait, és csak arra gondolok, hogy minden rendben lesz. És persze előttem van, hogy nem lesz egyszerű,miután megszülettek, nekünk is kicsi a lakásunk (egy babával még pont jó lenne), nekem vannak testvéreim, de nekik is kicsi gyerekeik vannak, így rájuk biztos nem számíthatok. Anyukám és anyósom fog segíteni. Meg persze a párom. Az anyagiak szempontjából: mi sem kapunk többet, ráadásul a gyes is majd csak kettő után jár (bár ezt nem értem, az állam szemében ha ikrek, akkor az csak kettő). Igazából én még nem is a babakoruktól tartok, hanem majd amikor iskoláztatni kell őket, meg a kamaszkoruktól. De mindez még annyira messze van, most a lényeg, hogy egészségesek legyen, és minél később akarjanak kijönni. Nekik még nem lesznek akkora igényük, csakis a szeretetre és a türelemre.
2009. márc. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Egy-két ikres link:

[link]

[link]

[link]

[link]

Hátha van kedved egy kicsit olvasgatni, vagy ha van kérdésed, felteheted.

Hármasikres kismama

2009. márc. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!