Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A munkahelyemen megtudták,...

A munkahelyemen megtudták, hogy terhes vagyok és ugy hallottam, hogy ki akarnak rugni! Megtehetik?

Figyelt kérdés
2008. jún. 5. 13:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Semmi esetre sem!Ha mégis közölnék veled, akkor nyugodtan pert indíthatsz ellenük.Erre két hónappal ezelőtt precedens bírósági döntés született, ahol a kismamát visszavették illetve pénzbeli jóvátételt kapott.
2008. jún. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nem rughatnak ki, igaz nem tudom ha nincs még róla papírod akkor megtehetik. a terheséget nem szokták nagydobra verni míg nem biztos.
2008. jún. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Van róla papirom!
2008. jún. 5. 14:03
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia.Ha van kiskönyved,v. voltál már dokinál,és adott igazolást,hogy az vagy nem!Védett vagy.

Azért van kivétel:

1,csődbemegy a cég(de akkor az nem kirugás)

2,közös megegyezéssel elválhatnak útjaitok(de ki az aki ilyenkor aláírja?!)

3,fegyelmi eljárás,de ahhoz kőkemény indokok kellenek!

Ill. attól függ még,hogy határozott idejű a munkaszerződésed v. határozatlan?

2008. jún. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha orvosi papírod van, az nem elég! A kiskönyvnek meg kell lennie, amit általában a védőnő állít ki.

Sürgősen járj utána, mert amíg az nincs a kezedben, kirughatnak, utána már nem. De ha megtennék, nyugodtan perelj, meg fogod nyerni!!

2008. jún. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha az orrod elé dugnák a felmondó levelet, ne írd alá, hanem azonnal el kell menni ilyenkor a háziorvoshoz, és táppénzre vetetni magadat. Nekem terheskiskönyvem se volt, az első hónapban táppénzre vetettem magam, mert én így láttam jónak. Az orvos leigazolta, hogy hányok, ingadozik a vérnyomásom, elég volt neki egy nőgyógyászati lelet, ami igazolta a terhességet, és nem kellett a kiskönyv! Csak a 3 hónapban vettem át. A munkáltató nem tud veled mit kezdeni, táppénz alatt sem tud kirúgni, és ha visszamész, még 1 bizonyos ideig utána is védett vagy (asszem még 1 hónapig)
2008. jún. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom hány hetes vagy,de ha nincs még kiskönyved,akkor azonnal menj táppénze!!!!Beszéld meg a dokival,hogy mi a helyzet,ha olyan viszonyba vagy vele.Mert ha táppénzen vagy akkor se rúghatnak ki!!!Nem a legszebb módja,de a saját érdekedet nézd.
2008. jún. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!