Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lelkiismeretesen számoljátok...

Lelkiismeretesen számoljátok a magzatmozgásokat?

Figyelt kérdés
Úgy értem, pontosan vezetitek? Én néhanapján csak találomra beírom, hogy mondjuk 13 h-ra megvolt a 10 mozgás. Vagy mikor melyik időpontot.
2011. máj. 25. 15:10
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Összesen napi 10 ALKALOM-nak kell lenni, erre én is rákérdeztem. Hogy mennyi időnek kell eltelni a két alkalom között, nem tudom.

Igazából nekem nagyon sokat mozog, azért nem parázok rá, hogy mikor lesz meg a 10 mozgás/nap.

De én jövök-megyek, nincs időm sem felírni minden alkalmat. Persze van, amikor kevesebbet mozog, mint egyébként, de gondolom ez másnál is változó.


Tegnap voltam vérvételen+vizeletvizsgálaton, ott kiderült volna, ha probléma van, de minden rendben.:)


Egyébként minden nagyon pontosan betartok én is, de ezt a számlálást nem tudom napközben strigulázni...

2011. máj. 25. 16:24
 12/22 anonim ***** válasza:

Nekem olyan táblázat van benne amit a 34. héttől kell vezetni. Fölső sor hétfőtől vasárnapig van, a bal oldali oszlopba pedig felülre az van írva, hogy: "Naponta legalább 1x a megfelelő sorba és oszlopba írja az eredményt." Alá meg fel van sorolva, hogy: reggeli után, ebéd után, vacsora után, méhösszehúzódások

Akkor ez most hogy van? Ahány védőnői körzet annyi szokás?

29+5 hkm (bocs az off-ért)

2011. máj. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Amit te mondasz, az a kiskönyv végén van, az utolsó lapon.


Én egy külön papírt kaptam, ez van ráírva:

Cardiff "számolj tízig" magzatmozgási lap


Ezt a 32. héttől kell vezetni. Amikor megvan a 10. mozgás egy nap, az időpontot jelölöd.

9-21 h-ig kell meglegyen a 10 mozgás.


(mondjuk ezt nem értem, mert pl. nekem már 7.kor tornázik a gyerek, majd 8-kor, 9-től pont pihen :)) De aztán úgyis összejön a napi 10.

2011. máj. 25. 21:55
 14/22 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a védőnőm, hogy ha rendesen mozog a pici, akkor csak nagyjából jegyezzem meg és jelöljem kb-ra. Már egy hete megkaptam ezt a papírt, de még bele sem firkáltam. Azt mondta, hogy ha egyáltalán nem mozog, akkor irány a kórház(de erre magamtól is rájöttem.) Nem tudod, hogy kb. hány óráig kell meglenni a 10-nek?
2011. máj. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Hát, az én táblázatomon reggel 9-től este 9-ig kell összeszámolni a 10-et.


Ezt nem értem miért fontos, de gondolom annyi a lényeg benne, hogy megfigyeljük, 12 óra alatt megvan-e a 10 mozgás.


(pl nekem jobb lenne reggel 7-től számolni, mert nekem akkor kezdi minden reggel a mocorgást:), de végülis mindegy. Mocorog napközben is eleget, csak nem számolgatom, csak fejben, kb. )

2011. máj. 26. 07:43
 16/22 anonim ***** válasza:
3 éve szültem az elsőt, akkor még úgy volt hogy ha 2 napig nem érzünk mozgást, fel kell keresni az orvost vagy védőnőt. Ahhoz képest ezt kissé túlparázottnak érzem. Szerintem ha baj van akkor semennyit nem mozog, ha meg mondjuk csak 6-szor érzed, ne kelljen már rosszra gondolni!
2011. máj. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Nálunk a napi 20-at kell számolni és ha nincs meg akkor bemenni a kórházba.Ha folyamatosan mozog pl. 2 percig az csak egy mozgásnak számít.Legalább fél percnek kell eltelnie két rúgás között,hogy az a következő mozgásnak számítson.
2011. máj. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Napi 20?? Az igen! :D


Na nem gondoltam egyébként a kérdés feltevésénél, hogy ez ennyire másképp van mindenhol.

2011. máj. 26. 09:40
 19/22 anonim ***** válasza:
3 hete szültem, de tőlem senki, sem a védőnő, sem a magánorvos nem kért ilyet. Úgy látszik, Győrben nem szokás.
2011. máj. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Én írtam a napi 20-at.Olvastam már máshol is,hogy valahol ezzel nem is foglalkoznak.Nem tudom miért van ennyi eltérés.Nekünk egyébként reggel 6 és este 18 óra között kell számolni.Ja és a pici mozgások nem számítanak csak a nagy rúgások.Néha azt hiszem ezzel is csak stresszelni akarnak mert minden reggel belegondolok mi van ha csak 18 rúgás van?De ezek szerint nem kell aggódnom hisz nálatok 10-et kell számolni és van ahol nem is kell számolni.

Egyébként veszprémi vagyok.

2011. máj. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!