Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16 éves vagyok, és terhes....

16 éves vagyok, és terhes. Elvehetik tőlem a babát? ( Lent)

Figyelt kérdés
Én 16 éves vagyok és terhes.A gyerek apjával szakítottunk, mert ő nem akarta a gyereket magyarul mást választott.Ő már nagykorú. Most még tanul. Én Decemberbe szülök, ő májusba végez végleg az iskolával, onnantól kezdve dolgozni fog.Az utóbbi időben rengeteget fenyeget és zaklat engem avval, hogy elveszi tőlem a gyereket, mihelyst dolgozni fog. Elveheti tőlem a picit? Esetleg előfordulhat, hogy őt büntetik meg "fiatalkorú megrontása" miatt?
2011. máj. 23. 21:14
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
21:25! Te meg ezzel a válasszal akarsz 2őt tönkretenni! Ha az anyja mellette áll, mi kifogásod? Miért ölné meg a gyerekét, és tenné tönkre magát egy életre? Nem tudom ki hibája, de megtörtént, egy kis emberkét hordoz, aki élni akar!!!Nem azt kérdezte, hogy legyen-e élet-halál ura, te se legyél az!
2011. máj. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, ne olvasd el a hozzászólásom, légy szíves.



Kit tennék tönkre?

Az a baj, hogy ismerek jónéhány ilyen anyát, 16-17 évesen szülés, persze mire szültek, apuka már felszívódott.

Utána következik az iskola otthagyása, csak a babának él, aztán huszonévesen a rádöbben, hogy elment a fiatalsága.

Pasizás nulla, mert egy húszéves srác sem akar babázni.

Anyagi helyzet sz*r, mert apuka általában nem igazán fizeti a gyerekttartást, anyukának nincs semmi végzettsége, ráadásul kisgyereke van, hátrányos helyzetű, ezért inkább nincs munkája, mint van.

Anyuka frusztrálttá válik, és jobb híján a gyereken vezeti le.

Gyerek is frusztrálttá válik. Nincs előtte férfi minta, csak egy labilis anya.

Mire a nő huszonöt éves lesz, már megkeseredett. Ez, és egyedül ez hat a gyerekre.


A kérdező szülei is jófejek, persze most elbabáznak, aztán ötvenévesen már nem lesz kedvük egy visszapofázós kamasszal szenvedni, ezért otthagyják anyukának.

Nagyon szép, hogy most babázna a kérdező, de 16 évesen még nagyon rossz ötlet szülni.

2011. máj. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Remélem senki nem tesz tönkre senkit :) és nem is akartalak bántani, hisz biztos te is jót akarsz a kérdezőnek, mégsem adnék neki ilyen tanácsot. Én 5 gyerekkel maradtam egyedül, szüleimre sem számíthattam :( Felneveltem őket (egyedül) Hatalmas jó fejek lettek, és csak azért nem bántam meg, hogy megismerkedtem az apjukkal, mert akkor ők nem lennének. Új életet kezdtem, 7 éve élek együtt a párommal <3 és most fog születni babánk. Csak nem szabad feladni, tapasztalatból mondom (ráadásul a kérdező nem is akarta feladni)
2011. máj. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Öt éves a lányom, 17 évesen szültem. Anyukám mellettem állt, a párom akivel két éve együtt voltam, elhagyott.

Szinte az iskolából mentem szülni, egy hónapot voltam otthon, vissza suli.

Van szakmám, érettségim, vőlegényem, akivel nyáron házasodunk össze.

Csúnya dolog általánosítani, hogy tönkremegy az életük, nem találnak párt, stb...

Az exed fenyegetőzhet, ahogy akar, kétlem, hogy megkapja a babát.

Két éve külön élünk édesanyámtól, a párommal mindketten imádjuk a cserfes kislányomat. A párom az esküvő után a nevére veszi.

Sok boldogságot és könnyű szülést!

2011. máj. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Elmúltál már 14, ezért ez esetben nem lehet szó megrontásról. Az egy dolog, hogy adott esetben a bíróság figyelembe veheti hogy ő veled, mint fiatalkorúval létesített kapcsolatot (ezt mondjuk erkölcsi szempontokból negatívan veszi figyelembe, de manapság a fiatalok amúgyis hamarabb kezdik el a nemi életet). Sok jelentősége nincs, de azért számíthat, hogy mennyi köztetek a korkülönbség, mert ha csak pár évvel idősebb, akkor ez nem irányadó.

Ami a lényeg: mivel nem állsz házassági kötelékben, ezért majd a terhességed második felében be kell menned a helyi jegyzőhöz, gyámhatóságra, anyakönyvvezetőhöz, bíróságra, és ott kéne együtt megtennetek a teljes hatályú apai elismerő nyilatkozatot, amivel elismeri,h övé a gyerek. Mivel gondolom erre ő nem lesz hajlandó ezért nagy eséllyel ún. képzelt apát fognak bejegyezni. Itt felajánlanak neked néhány családi nevet, amik közül választhatsz.

Az ha nem ismeri el magáénak a gyereket, kétélű dolog: egyrészt a tartási kötelezettsége így nem jelentkezik (melyet neked természetben, neki pénzben kéne teljesíteni), ugyanakkor nehezen tűnik reálisnak, h így neki ítélnék meg a gyermeket, hiszen milyen jogalapon tenné ezt a bíróság?

Ha addig rendezni tudjátok a viszonyt, és mégis megteszi, akkor őt már terhelni fogja a tartási kötelezettség, ami kérdéses, hogy a gyakorlatban hogy fog teljesülni.

Ő egyébként ha komolyan gondolja, gyermekelhelyezés iránti pert indíthat(na) majd a későbbiekben, őszintén szólva sztem kis eséllyel, hisz függetlenül attól, hogy te ilyen fiatal vagy, az az általános álláspont, hogy a gyermeknek olyan három éves koráig az anyjánál van a legjobb helye. Addig meg bizonyíthattok édesanyáddal.

Hogy gyakorlati tanácsot is adjak:

Próbáld vele rendezni a viszonyt, mert borzasztó infantilisan áll a dolgokhoz. Aztán tudakozódj városod gyámhatóságánál a pontos további teendők után, ott részletesen el fogják mondani, hogy mik a teendők. És nem utolsósorban, legyen talonban egy jó ügyvéd telefonszáma (családjoggal foglalkozó), aki ha baj van, tud segíteni. Bár lehet, hogy a srác szája nagyobb, mint a tettvágya. Sok sikert nektek.

2011. máj. 24. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

kérdező .-gratulálok ha anyukád segit nem lesz semmi baj és nagyon jo anyuka leszel hiszen már most is a babádért aggodsz ..az exed nem tud mit csinálni ezért fenyegetőzik..de nyugodtan vegye a nevérea gyereket ha akarja max gyerektartást kell fizetnie.

én is 17 évesen szültem 7 évvel ezelőtt és már nem vagyok a férjemmel de uj életet kezdtem van még egy lányom és nem vagyok besavanyodott élettelen liba..nem maradtam le semmiről.Mindent megkaptam amire vágytam.És hidd el csodás dolog az anyaság.

2011. máj. 24. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Ha anyukád lesz a gyámja, akkor semmi probléma. Apukát nem fogják megbüntetni, de neki ítélni sem fogják a babát, ettől ne félj. Őt maximum gyerektartásra fogják ítélni, ami jogos is, és ha épp nem lesz munkája, akkor is meg kell majd adnia valahogy. Ti pedig boldogan nevelgetitek a picikét. :)
2011. máj. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Ha anyukád lesz a pici gyámja és mindenben támogat és a kicsinek meglesz mindene akkor az apának nem sok esélye van arra hogy elvegye tőletek a picit. Egy gyerek nem egy tárgy hogy amíg lehet félre teszem utána kérem vissza. Esetleg anyukádék nagykorúsíthatnak és mint a gyerek édesanyja nagyon nehéz szinte lehetetlen elvenni tőled a gyereket hacsak nem sodrod veszélybe vagy nem hanyagolod el. Szóval nyugodj meg nem lesz semmi baj.
2011. máj. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, most egy kicsit megnyugodtam.
2011. máj. 24. 14:47
 20/20 Dr. Kovács Apuka válasza:

Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél. Először is nagy butaságot csináltál, hogy akár véletlenül, akár szándékosan gyereket vállaltál. Még egy stabilnak mondott kapcsolat is tönkremehet egy gyerek miatt. Sokan azt hiszik, hogy egy gyerekkel meg tudják fogni a pasijukat, (Ezzel nem azt mondom, hogy te is) de ma már ez nem működik. Késő bánat, most már előre kell nézni.


14 éves elmúltál, így már nem lehet őt felelősségre vonni megrontás miatt.


A gyerek miatt szerintem ne aggódj, mert jövedelmed lesz, még ha kevés is. (GYES, GYED, családi pótlék, stb.) Azonkívül ha az exed dolgozni kezd, akkor köteles gyerektartást is fizetnie. (Gondolom emiatt akarja magának a gyereket).


Így, ha anyukádnál fogtok lakni, akkor nem vehetik el tőled, hacsak nem hordod tanácsadásra, nem gondoskodsz róla megfelelően, vagy a családvédelmisek rossznak ítélik a körülményeket, magyarul veszélyezteted.


Szedd össze magad, és kezdj el végre felnőtt módjára viselkedni, ne lássa rajtad az exed, hogy félsz tőle, vagy nem tudsz megbirkózni a feladattal.

Nehéz dolgod lesz, de ha anyukád támogat, és nem azzal vagy elfoglalva, hogy sajnálod magad, vagy rettegsz, akkor menni fog! Úgyhogy fel a fejjel, viseld méltósággal a sorsodat.


Foglalkozz inkább mostantól azzal, hogy egészségesen étkezel, mozogsz, és készülsz a gyermeked érkezésére. Ne úgy állj hozzá, hogy egy baba, egy tárgy, hanem ő egy ember.

Amint megteheted, folytasd a tanulást, hogy megfelelő munkahellyel elkezdhesd az önnálló életeteket. Ha szerencséd lesz, találsz majd egy megfelelő társat, aki elfogadja a gyerekedet, és szeretni fog titeket.

De ne azzal kezdd, hogy szülsz neki is egy gyereket.

2011. máj. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!