Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16 éves vagyok, és terhes....

16 éves vagyok, és terhes. Elvehetik tőlem a babát? ( Lent)

Figyelt kérdés
Én 16 éves vagyok és terhes.A gyerek apjával szakítottunk, mert ő nem akarta a gyereket magyarul mást választott.Ő már nagykorú. Most még tanul. Én Decemberbe szülök, ő májusba végez végleg az iskolával, onnantól kezdve dolgozni fog.Az utóbbi időben rengeteget fenyeget és zaklat engem avval, hogy elveszi tőlem a gyereket, mihelyst dolgozni fog. Elveheti tőlem a picit? Esetleg előfordulhat, hogy őt büntetik meg "fiatalkorú megrontása" miatt?
2011. máj. 23. 21:14
1 2
 1/20 anonim válasza:
7%
Remélem.
2011. máj. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképp beszélj jogásszal!!! Meg persze a szüleiddel. Nem egyszerű a helyzet. Elvileg úgy tudom, hogy büntetendő a fiatalkorú megrontása, bár nem nagyon értek hozzá. Nem értem, ha nem akarta a gyereket, most miért akarja tőled elvenni????
2011. máj. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Elsősorban ha megbüntetik,akkor nem fogják neki ítélni a gyereket.Másrészt pedig lehetséges,hogy elveszik tőled,vagy nem is tudom.:/

azért az első v nem tudom hányadik válaszoló nem mondott igazat,nagyon bunkó volt..

..az anyjánál van a legjobb helye a babának!

2011. máj. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 kisnita ***** válasza:
100%

Megbüntetni nem fogják mert már el vagy 14 éves. Ahhoz, hogy egy anyától elvegyék a gyerekét nagyon nyomós indokok kellenek. Ha tudsz olyan környezetet biztosítani a babának ahol egészségesen fejlődhet akkor nem veszik el. A szüleiddel laksz? A szüleid hogy viszonyulnak a terhességedhez? Tudnak/akarnak támogatni?

Nem lesz könnyű abban biztos vagyok, de sok sikert kívánok neked és légy erős!

32 hetes terhes voltam mikor kórházba kerültem és megismertem ott egy lányt, 16 éves volt és akkor szülte a kisfiát. A sztori ugyan ez volt, a gyerek apja otthagyta aztán fenyegetőztek az anyjával, hogy elvetetik a lánytól a babát. A lány szülei támogatták és így nem tudtak semmit sem tenni. Mikor hazamentek a kórházból a lány anyukának kellett nyilatkozni, hogy felelősséget vállal a babáért mivel a lánya még nem volt 18 éves.

2011. máj. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Azért akarja elvenni tőlem, mert tudja hogy ezzel árt nekem a legjobban. Tudja, hogy már most is a gyerekem a legfontosabb mindennél.
2011. máj. 23. 21:22
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem veszik el a gyereket, csak ha veszélyezteted. Egyébként a szüleid tudják? Támogatnak?
2011. máj. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Anyukámmal élek, ő lesz a pici gyámja is. Ő teljesen mellettem áll és harcolni fogunk a piciért ha kell. köszönöm a válaszokat :))
2011. máj. 23. 21:24
 8/20 kisnita ***** válasza:

*a lány anyukájának

elírtam bocsi

2011. máj. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
9%

Az a baj, hogy 14 éven felül nem büntetendő a szex, emiatt ő büntetést nem fog kapni, mert nincs miért. Különben sem megerőszakolt, hanem jártál vele.

Az a másik baj, hogy hiába van a gyereknek az anyjánál a helye, ha az anya nem tud megfelelő körülényeket biztosítani neki, mert pl. egy huncut fillérje sincs, akkor bizony az apához fogják ítélni, hiszen ő pl. meg tudja venni neki a gyógyszereket, ha beteg.


Biztos, hogy meg akarod tartani a babát? Nagyon gondolkozz el ezen, ha megszülöd, minimum két ember életét teszed tönkre valószínűleg - és az egyik a baba lesz, akinek nem lesz normális családja. Az egy ember életét teljesen meghatározza, és hát nem pozitív irányba.

2011. máj. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 kisnita ***** válasza:
100%

Örülök, hogy anyukád támogat, így minden rendben lesz, ne aggódj!

Sok erőt kívánok neked, boldog baba várást és könnyű szülést!

2011. máj. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!