Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lány név gond. Miért pont "B"...

Lány név gond. Miért pont "B" betűs?

Figyelt kérdés
Férjem mániája a "b" betűs nevek. Két fiúnkat Barnabásnak és Boldizsárnak hívják. Megérzésem szerint lányt várok, bár UH még nem igazolta. Nem ciki a Bora név? Brigi, Betti, Boglárka szóba sem jöhet, vagy van ismerős, vagy nem tettszik. Már megbékéltem a "b" betűvel, de semmi használhatót nem találtam. Tippek? 17hkm
2011. máj. 23. 13:13
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Blanka? Az szerintem nagyon aranyos, és becézni is lehet
2011. máj. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
Vagy Bella. Az is nagyon szép név. De ha mondasz vezetéknevet is, jobban tudunk segíteni :)
2011. máj. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
Lendvai, de nem vagyunk romák. Elnézést, ha valakit megbántottam.
2011. máj. 23. 13:43
 24/33 anonim ***** válasza:

A Lendvai Borbála nagyon jól hangzik szerintem. :)


Egyébként nekem tetszik, ha van "rendszer" a gyerekek nevében, legyen az egy közös kezdőbetű, vagy jelentés, eredet. Az egyik barátnőm lányai például Mandula, Málna és Menta, és nekem ez nagyon tetszik, nemcsak az egybecsengő kezdőbetűk, hanem, hogy mind növény.


Az én gyerekeim bibliai neveket kaptak, mert számomra azok a legszebbek.

2011. máj. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:
Nekem a régi magyar nevet tettszenek. A nagyobbik fiam Etele, a kisebbik Vajk lett volna, de a család lepontozott. Agy az egyik nevet a férjem, a másikat én választottam
2011. máj. 23. 13:52
 26/33 anonim ***** válasza:
Szia!Én és a lányom is Beatrix.Őt Bebykének becézzük,engem mindenki Trixynek hív...
2011. máj. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Szerintem a Bodza nagyon kedves , helyes kis név, és a vezetéknevetekhez is jól illik.
2011. máj. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

Bíborkás vagyok:

engem is lehurrogott a férjem... Pedig nem is sűrűn adott név. :)

2011. máj. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Nekem a Berill és a Bereniké tetszik:)
2011. máj. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is nagyon tetszenek a b betűs nevek. Kisfiunk Botond, ezért úgy gondoltuk, hogy a tesó is b betűs nevet kap. Fiúban meg is volt a Barnabás, de kislánynév csak a Borbála tetszett, de ezt a párom leszavazta.

Így a kislányunk nem b betűs nevet kapott.

2011. máj. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!