Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 33 hetes terhes, eddig 17...

33 hetes terhes, eddig 17 kilot hiztam, szedem a Gravidat, vasat és kálciumot. Muszály ezt szedni ezután is?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam hogy abba kéne hagyam a Gravidát és a kálciumot mivel a baba 2OO grammmal nagyobb és félek hogy igen nagy lesz. Lehet probléma ha abba hagyom? Aki volt ilyen cipöben irjon
2011. máj. 16. 12:08
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
12:22 Te biztos Rubint Réka fajta vagy....
2011. máj. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Szia az első terhességemnél,Elevitet szedtem a végéig és 33 kg-ot híztam,a babám 4350 grammal született. A második terhességemnél,Gravidát szedtem a 20. hétig,20. héttől napi 1 magne B6-ot és csak 10 kg-ot híztam,a babám pedig 3950 grammal született.
2011. máj. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

12:22esnek én is üzennék.... Azért nem véletlen, hogy a könyvek is 8-12 kilót írnak optimálisan. Nekem a baba alapból több volt, mint a te hízásod összesen, és a szüléssel 15 kiló le is ment, mivel vizesedtem... Tehát ha csak 3at híztam volna, akkor igazából több mint 10 kilót fogytam volna...

Az lenne a normális terhesség alatt????

2011. máj. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, én ellenpélda vagyok. 49kg-mal kezdtem,most 64 vagyok. Kezdettől fogva eszem az Elevitet, és Magne B6-ot,utóbbit 2 hete nem eszem. Én sajnos nem nagyon szeretem a zöldséget és a gyümölcsöt, nagyon keveset eszek belőlük. Ezért eszem a terhesvitamint minden nap. Most vagyok 35 hetes, sajnos 33 hetesen kiderült,hogy a lepényem egy része elöregedett, a baba mindössze 1700g volt,hiába híztam már 15kg-ot! Tehát akkor most mi van?? Feküdnöm kell,h a tápanyag eljusson a babámhoz. Pénteken megyek előre hozott UH-ra és Nst-re, mert ha nem hízik a babám, megindítják a szülést! Szerintem nem a vitaminra kell fogni a babák nagy súllyal való születését, ezt orvosok is alátámasztják! Remélem hízott már valamennyit a kislányunk!
2011. máj. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
14:57 dohányzol?
2011. máj. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Nem dohányzom!!! Régen dohányoztam, de kismamakánt soha!!! Viszont stressz az volt bőven.
2011. máj. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Szia! A vitaminokkal kapcsolatban...ezt mindenki maga kell, hogy eldöntse, hogy szerinte szüksége van rá, vagy pedig nincs. Én imádom a gyümölcsöket, zöldségeket, gabonaféléket, stb. De szedek Elevitet, folsavat, és néha Magne B6-ot is. Hogy miért? Azért, mert nem hiába mondják hozzáértő emberek, hogy ezek a vitaminkészítmények elsősorban az anyának vannak, mivel a baba egyes tápanyagokat teljesen elvon a szervezetünkből, amit pótolni kell valamivel, hogy esetleg legrosszabb esetben ne hulljon ki hajunk, fogunk, stb stb, mint régen öreganyáinknak...mint írtam én sok vitamint juttatok a szervezetembe táplálékkal is, viszont nem szeretnék annak esélyt sem adni, hogy esetleg valamiből kevesebbet kapjon a baba, vagy másodsorban én. Nekem úgy érzem nagyon sokat segítenek a vitaminok, mert tökéletes eredményeim vannak, valamint fitt és üde vagyok minden nap :) És nem hízok, csak pont annyit amennyit kell. Hízni nem a vitamintól hízik az ember lánya, hanem attól amit megeszik :) Ha étvágyat is csinál, kicsit uralkodni kell magunkon, és egy nagyjából egészséges étrendet felállítani...kül sztem aki hízik így, az hízna egyébként is, és egy személynek is más-más tünetei vannak egyik másik terhessége alatt, szoval az h egyszer hízik, máskor nem, az nem azt jelenti, h a vitamin a ludas :) De persze, aki másként gondolkodik, egyáltalán nem kötelessége terhesvitamint szedni, a baba attól biztos egészséges lesz! A másik dolog, ami már kicsit felháborít, hogy azért nyomják sokak szerint ezeket a vitaminokat, m pénz van benne. Akkor kérdezem én, miért szedünk akármilyen gyógyszert, vagy vitaminkészítményt is? Nem terhességkor, hanem akármikor? A gyógyszeriparban van a legtöbb pénz, de mégis használjuk a termékeiket, m szükségünk van rá...de ez nem csak a vitaminra jellemző, úgyh teljesen felesleges ezzel a részével foglalkozni, mivel minden a pénz körül forog, és talán ezzel nem mondtam most újat :)
2011. máj. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
14:57 vagyok! Mindezek ellenére,hogy a baba kisebb súlyú,nekem semmi panaszom nincs, fittnek érzem magam. Sosem voltam nagy vitaminevő, sajnos hamarabb eszem meg tabletta formájában,mint gyümi,vagy zöldség. Nagyon szűk a repertoár, a baba miatt így is többet eszem,mint valaha!
2011. máj. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
25 kilót híztam,na bumm,a gyerekem egészséges,nekem meg le kell majd tornáznom a kilókat,és akkor????????
2011. máj. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Én is 18kg-t híztam már és a babám mégsem nagy.(34.hétben járok)a baba 31+2hetesen volt 1590gr,picit kisebb,de nem mondták,hogy baj lenne.

A vitamint én sem szedem a 20.hét óta.

a 30.hétig:magnerot,calcium,1000-es c-vitamin,maltofer-fól...ennyi.

mostmár csak a maltofer-fól(vas)és multivitaminos pezsgőtabletta.

nem tudom,hogy mitől függhet a baba súlya..:((

2011. máj. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!