Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 33 hetes terhes, eddig 17...

33 hetes terhes, eddig 17 kilot hiztam, szedem a Gravidat, vasat és kálciumot. Muszály ezt szedni ezután is?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam hogy abba kéne hagyam a Gravidát és a kálciumot mivel a baba 2OO grammmal nagyobb és félek hogy igen nagy lesz. Lehet probléma ha abba hagyom? Aki volt ilyen cipöben irjon
2011. máj. 16. 12:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
De miért gondolja mindenki hogy a vitamintól hízik??
2011. máj. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

A vasat muszáj szedned, ha vérszegény vagy, különben vérátömlesztésre is lehet szükség szülés után. Gravidát talán már nem kell szedni ilyenkor, én legalábbis nem szedtem végig. Ha szedsz még magnéziumot is, azt a 35-36. héten hagyd abba, mert nem fogsz rendesen tágulni. Kalciumot nem szedtem, ahhoz nem tudok hozzászólni, de ahhoz igen, hogy az UH alapján becsült súly néha nagyon eltér a valós magzati súlytól. Nekem 3700 körül becsülték a babát és 3120-szal született 2 napra rá.


De ezek közül, amiket írtál a vitamin hizlal(hat) a leginkább, azt meg nem kell végig szedni.

2011. máj. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Nekem a dokim azt mondta már kezdettől fogva, hogy ne szedjem csak két naponta, mert nem kell több vitamin, ha kiegyensúlyozottan táplálkozom. fehérjét és zöldségeket ajánlott, gyümit és sok folyadékot.
2011. máj. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

200 gramm nem olyan sok, de te nem a vitaminoktól hízol szerintem, 17 kiló az rengeteg.

Én a fiammal híztam összesen 18 kilót annosok), ő végére 4,4 kilós lett 6 nap túlhordással.

2011. máj. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
0%

HOgy tudtál hízni 17 kilót egy pár hét alatt? ezt sosem értem. én most vagyok a 41. héten, és 3 kilót híztam.


A vitamint nem kell szedned. a kálciumot sem.

2011. máj. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

vitaminos dologban még nem írtam, de most leírom: jó nagy marketing van mögötte, meg gyógyszeripari biznisz.


nagyon tapasztalt, emberként is nagyszerű nőgyógyászom van: kérdezte mit írjon fel (femibion, elevit, egyebek..) néztem rá, hogy.. ööö amit a doktornő gondol.


ebből értette, hogy nem vagyk "megmarketingelve" mosolygott, és azt mondta, hogy akkor a folsav elég lesz :))


és ösztönösen eszem (mert kívánom) a zöldséget (amit régebb nem), gyümölcsöt (amit régebb nem) és naponta min. 1 liter tejet, holott évek óta nem ittam tejet.


tablettákkal szerintem nem jó elbutítani a testünket, mert a testünk bölcsebb, mint mi.


nem szeretnék ezzel a véleményemmel megrögzött vitaminszedőket bántani, akik viszont hasonlóan gondolkodnak/cselekednek, azok számára megerősítő tapasztalatnak szánom.

2011. máj. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Disi ***** válasza:
Ezt szerintem az orvosodtól vagy a védőnődtől kellene megkérdezned, mert ők látták a vérképedet, hogy szükséged van-e ezekre. Igenis lehet a vitamintól hízni, pl: Magne-B6 (a Mg felszívódásában segít a B6 vit, viszont növeli az étvágyat). Nekem is azt mondta a dokim, már a 12. hét után, hogy max. minden másnap szedjem, vagy nagyobb lehet a baba. Ami nem feltétlen rossz, csak nehezebb lesz megszülni. Pedig világéletemben vashiányos voltam és vérszegény, viszont ilyen jó még sosem volt a vérképem mint most. Lehet mindig terhesnek kéne lennem :-) Mondjuk a magnéziumot nem írtad, de arra vigyázz, hogy azt nem szabad vassal együtt szedni, mert gátolják egymás felszívódását.
2011. máj. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Szerintem is hízlal. Én már nem is szedtem a vége felé. Étvágyat csinál, és szerintem az emésztést is fogja, kevesebbet jártam wc-re.

Semmi bajod nem lesz ha abbahagyod. Inkább sok zöldséget gyümit vegyél magadhoz!

2011. máj. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Én már régóta nem szedem, de gondolod, hogy kevésbé fogsz hízni, ha ilyen alkat vagy... :)

Én 19 kilónál tartok a 34. héten. Ez van. Ha eszem, ha nem, pont ugyanúgy hízok. Ezért inkább most már eszem. :)

De az én babám is a 32. héten már 2 kilónál tartott, pedig a vitamint nem szedem a 15. héttől. Csak vas, és magnézium.

2011. máj. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, elhatároztam mátol nem szedem többet a Gravitát meg a kálciumot, csak a vasat mert télleg a vérképem nem volt a legjobb. Én amúgyis mindig jo étvágyu voltam és eszek sok gyümőlcsöt meg zöltséget.A baba a 32 ik héten 214O gram volt.Ezért gondolom hogy akkor ha igy folytatom talán nehéz lessz megszülni.
2011. máj. 16. 13:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!