Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinek hogy indulnak/indultak...

Kinek hogy indulnak/indultak a reggelei félidősen?

Figyelt kérdés
Mivel kezditek a napot étkezés kapcsán és mivel folytatjátok? Mennyire vagytok mozgásban aktívak? Van aki fáradékonyabb és úgy érzi, minél többet mozog, annál hamarabb elfogy az energiája? Köszi a válaszokat!
2011. máj. 13. 11:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Már túl vagyok a félidőn (32 hét), de mindig ugyanúgy.

6-kor kelés. Kiviszem a buszhoz a középiskolás fiamat, a két középsőt kiteszem az iskolánál, a 2 évessel bevásárolok. Nem igazán van időm fáradékonynak lenni. Inkább estére szoktam leengedni, amikor már itthon van mindenki. A nagyok segítenek rendbe kapni a lakást, apa intézi a kicsi esti rituáléját, és az is jól esik, ha minden gyerek eltűnt a szobájába, kapok egy kis talpmasszázst apától.

2011. máj. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia! 21 hetes vagyok. Én reggel kezdem a reggelivel, szendvics, virsli, zöldség stb. - a szokásos. 10-11 körül eszek valami joghurtot vagy ha nagyon kívánom, akkor egy csokit. Délben ebéd, lehetőség szerint főtt kaja, ha nem, akkor szendvics. 5-6 körül vacsorázok, ha délben volt főtt kaja, akkor valami melegszendvics pl., ha nem volt, akkor olyankor pótolom a főtt kaját. Gyümölcsöt eszek amikor eszembe jut. Femibion terhesvitamint szedek, azt is amikor eszembe jut, van hogy egy héten mondjuk kétszer. Vizet próbálok menteset inni, általában ízesítettet, mert a simát nem igazán szeretem. Ezzel egyébként bajban vagyok, mert ha naponta lemegy egy-másfél liter, akkor már boldog vagyok. Remélem, hogy majd ha jön a meleg, jobban fogom kívánni és többet iszok. Én teljesen jól mozgok, nem veszek észre különbséget, max. akkor, amikor sokat pihenek. Két hete voltam pl. magzatvíz vizsgálaton, utána napokig feküdtem, na, akkor utána pár napig elég gyorsan elfáradtam. Azóta helyrejöttem :) Egyébként én nagyobb súllyal kezdtem a terhességet, így még csak 1 kilót híztam, próbálom is tartani, persze semmi koplalás, csak egészséges dolgokat próbálok magamhoz venni. Szeretnék tornászni vagy biciklizni, csak az amnio miatt, most pár hétig kímélni kell magam, majd felhívom hamarosan a dokit, hogy mikor kezdhetek hozzá egy kis sportoláshoz. Tegnap estére kicsit vizesedett a bokám, ettől már az elejétől féltem, a nagy súlyom miatt meg azért is, mert a jobb bokám egyszer kibicsaklott és azóta melegben folyton dagad.


Te hogy vagy?

2011. máj. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Hát nekem ennél sokkal nehezebben indulnak a napjaim. Kezdve azzal, hogy nem nagyon van étvágyam és ráadásul nem is minden ételt bír a gyomrom, mert vagy belém szorul a levegő vagy elkezdek egyből puffadni evés után. Két óránként eszem, mert egyszerre nem bírok nagy mennyiséget megenni pont ezek miatt. És valószínű mivel kis mennyiséget eszem, ezért nem is tart olyan soká bennem az "energia". Gyakran szédülök-nem tudom mikor hagy már el ez is. Estére néha van egy kis savam de nem vészes, mert tejjel még le tudom csillapítani. Nálam az ivással nincs semmi gond, mentes, buborékos víz, ill. néha tea megy le bőven. Vitaminként a én a hipp natalt szedem. A gravidát próbáltam, de attól egyből hánytam. Egyébként a napjaim nagy részét itthon töltöm sajnos, pont a szédülés meg a gyomorpanaszaim és a gyakori étkezések miatt. Remélem eljön az az idő, amikor mehetek már vásárolgatni az én kis pocaklakómnak. A nyártól már előre félek, mert most sem viselem valami jól ezt a hirtelen meleget, nem még majd akkor... Boldog babavárást! :-)
2011. máj. 13. 12:46
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát én azt mondhatom, hogy kiválóan viseltem a második trimesztert. Az első 14 hétben émelyegtem, öklendeztem, de utána egészen a szülésig teljesen energikus voltam. majdnem végig dolgoztam, jól éreztem magam.

persze más, ha már lett volna gyermekem (mint például az első válaszolónak, hú, ha jól számolom, 5 gyerkőc, gratulálok, és minden elismerésem:-)

ez az első terhességem volt, most 12 hetes vagyok, kíváncsi vagyok, ezt hogy viselem majd.

2011. máj. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

A reggelt általában fél7-kor indítottam míg dolgoztam. Most egy hete kiírt az orvos, derékfájásom van. Azt mondta nem jól fordult a baba és nyom egy ideget. Majd ha mozdul jobb lesz. Így most olyan 8 körül kelek, reggeli, bolt, posta stb. Hazaérés után nekilátok főzni, hogy mire megy a párom dolgozni tudjon mit vinni. Délután elpakolászok, takarítok, ha nem fáj éppen a derekam levegőzök.

20 hetes kismama

2011. máj. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó. A derékfájás miatt írt ki a doki?


Én reggel háromnegyed 5-kor kelek és fél 3-kor végzek a munkában. Nagyon el szoktam fáradni, de szerintem ebbe közre játszik a nagy súlytöbblet is. Reggelente még mindig hányok, úgyhogy anélkül nem is tudok itthonról elindulni, hogy ne a wc-től köszönjek el utoljára.

2011. máj. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De irigyellek benneteket, hogy ilyen energikusak vagytok. Nekem ma is nagy erőfeszítés volt, hogy odarakjam a kaját főzni, közben majd le szédültem a nyers hústól, meg hogy egyáltalán a konyhában kell lennem. Alig bírtam állni a lábamon. Normális ez 20 hetesen???
2011. máj. 14. 12:26
 8/8 anonim ***** válasza:
Kedves 21:42! Ceroxim-ot írt fel az orvos. Jobban voltam utána, de még mindig fájdogál. Jobbulást kívánok és pihenj amikor tudsz.
2011. máj. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!