Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Többgyermekes Anyukák! Hogy...

Többgyermekes Anyukák! Hogy oldottátok meg a nagyobb gyerkőcötök emelgetését várandósan?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves kisfiam és úgy néz ki,5 hetes vagyok a kistesóval,viszont eddig a kisfiamat ha nem is sokat,de napi szinten emelgettem,pl. pelenkázóra fel,bicikliülésbe.Mennyire szabad emelni?Köszönöm a válaszokat!
2011. máj. 9. 10:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan emelgetheted a nagyobbat, a terhesség NEM betegség. HA nem kimondottan nehéz (20 kg feletti) dolgokat emelgetsz, semmi bajod sem lesz, kivéve, ha veszéleztetett terhes vagy, de az más dolog.

Régebben, amikor még nem voltak ilyen fejlett módszerek, ennyi idös terhesen még észre se vették a nök, dolgoztak ugyanúgy, mint elötte, és a legtöbbnek semmi baja sem lett. Akinek meg igen, annak akkor is lett volna, ha egész idö alatt fekszik.


Kellemes babavárást.

2011. máj. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Másodszor várok kis korkülönbséges tesót. Mindkét ilyen terhességemnél végig emeltem a nagyobbat. Nem csak pelenkázóra, hanem ha vágyott rá, vagy elfáradt útközben.
2011. máj. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

16 hónapos a lányom én 24hetes terhes vagyok.Ugyan úgy felemelem,dajkálom mint előtte,igényli is.A hirtelen mozdulatokkal vigyázok.Ne aggódj nem lesz semmi baj ha felemeled a kisfiad:)

2011. máj. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem a dokim azt mondta ez az, amit ugysem tudsz elkerulni, hogy ne vedd fel. 14 kg-s 2 eves kislanyom napi szinten emelem, cipelem ugyanugy, ahogy elottem irtak. Most mar sajnos a hatam kevesbe birja a strapat, de amugy is hatfajos voltam. Persze ha megoldhato, akkor a ferjem vagy vki mas emelgeti es cipeli ha kell. A lenyeg, hogy ne hirtelen emelj barmirol is van szo.
2011. máj. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igyekezz olyan megoldásokat találni, hogy minél kevesebbet kelljen a nagyobbat megemelned, de ő semmiképp ne vegye ezt észre. Vannak azonban elkerülhetetlen szituk. Én is azt mondom, hogy nyugodtan emeld meg. Takarításnál egyéb hétköznapi helyzetben is megteszed ugyanúgy, csak akkor átsiklasz felette. Sok anyuka már néhány hetes terhesen leteszi a testvéri féltékenység alapjait. Ne ess ebbe a hibába. A 2. terhesség már úgyse lehet ugyanaz, mint az első.
2011. máj. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat,szerintem is elkerülhetetlen,főleg,hogy mintha tudná,hogy mi a helyzet,pár napja egyfolytában kéri is,hogy vegyem fel,bújjunk össze,olvassak mesét stb.Mindenkinek jó babavárást kívánok!:)
2011. máj. 9. 10:52
 7/8 anonim ***** válasza:

muszáj néha emelgetni őket ez nem kérdés. viszont ha túl sokat emelgeted azt a méhszájad bánhatja, pl idő előtti tágulás, koraszülés. de ez egyéni hajlam kérdése is. mindenesetre én igyekszem a lehető legkevesebbet emelgetni. amit muszáj: hintába be-ki, erre-arra felsegíteni a játszón, szerencsére egyre kevesebb helyre, mert már 2 éves elmúlt 4 hónappal. babakocsizunk, de oda nem kell emelni, bemászik kimászik magának. fürdéskor kiemelni, be ált. az apja teszi....nagyjábl ezek. ha rájön a csimpaszkodhatnék, inkább leülök mellé, és úgy jön az ölembe...utcán semmi szín alatt nem cipelem, vagy triciklivel megyünk, ha megunta,sétáhat, vagy babakocsi.

23. hetet töltöttem szomabaton. fokozatosan építettem le az emelgetést. elmondtam neki, hogy anya már nem brja nagyon felemelni, apa bírja csak, mert ő már nagyon nehéz, ami mondjuk igaz is, kb. 13 kiló lehet. meg elmagyaráztam enki, hogy a kistesójának a pocimban nem tenne jót, ha őt sokat emelgetném, mert baja lehet tőle, és akkor anya nagyon szomorú lesz. szerencsére, bár már mst féltékeny, de azt a szívén viseli, hogy én ne legyek szomorú, ezzel ált. lehet rá hatni. :)

2011. máj. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem a nagyobb 2 éves és 3 hónapos volt, amikor 40 hetes terhesen még én emeltem be a kádba fürödni. Akkor éjszaka beindult a szülés:-)

De végig emeltem, hisz szükséges volt. Apa dolgozott, így biciklivel mentünk mindenhova. Varázsolni meg nem tudok:-)

A hirtelen megemeléssel vigyázz. Ha lelég ügyes, akkor pl. sámliról felmászhat ide-oda.

2011. máj. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!