Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Két vagy többgyermekes anyukák...

Két vagy többgyermekes anyukák, mennyit híztatok az 1. és a 2. terhességetek alatt? Van különbség? Több vagy kevesebb?

Figyelt kérdés

A 2. babánkkal vagyok várandós, és nagyon kíváncsi lennék mire számíthatok, mivel az elsőnél cirka 30 kg. jött fel...:-( aztán sikerült lefogyni nagy nehezen, most a 12 hétben járok eddig +2 kg. Nagyon félek, hogy most is sokat felszedek. Rettenetes étvágyam van szinte egész nap ennék...bár próbálom kontrollálni.

az 1. vagy a 2. baba után volt nehezebb fogyni?


2011. febr. 24. 08:09
 1/7 anonim ***** válasza:

49 kiló voltam az első terhességnél, és 75 kiló voltam mikor szültem.

Aztán vissza fogytam olyan 50-55 kolóra.2 évre rá született a második gyerek, vele is 75 kiló voltam mikor szültem.

2011. febr. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A másodikkal vagyok 30 hetes, és eddig 3 kilót híztam. Tényleg csak attól függ, hogy mit, és mennyit eszel.

Alkati dolog, ki mennyire tud lefogyni, én nem szeretnék ezzel bajlódni terhesség után, ezért figyelek, mikor mit eszek.

Fel sem tudom fogni hogy lehet 30 kilót hízni 9 hónap alatt.

Az tényleg senkinek nem jó, vigyázz magadra jobban.

Ne egyél kenyeret, tésztát, stb.

2011. febr. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1. terhesség: 49-cel kezdtem, 58-cal szültem,

2. terhesség: 50-nel kezdtem, 57 voltam,mikor szülni mentem.

3. terhesség: 54-gyel kezdtem, 61-gyel szültem..

Mindegyik után úgy jöttem haza, hogy a felszedett kilók azonnal leolvadtak... viszont sokáig szopiztak, így aztán a szoptatás alatt szépen vissza is jött jó pár kiló..

Most a 4. babával már 62-ről indultam és szerencsés voltam, mert míg a babám szépen növekedett, én nem híztam, azaz maradtam 62 kiló... így 54 kilóval jöttem haza..Sajnos azóta megint visszajött 3 kiló :( (2 évig szopizott a lányom!).

2011. febr. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az elsővel 20 kilót híztam, amiből 6-7 kiló maradt rajtam a szoptatás után. Mikor abbahagytam a szoptatást, ez viszonylag könnyen lement. A 2.-nál 10 kilót híztam, de a kórházból úgy jöttem haza, hogy kb 2 kiló felesleg volt rajtam. Na ez a 2-3 kiló azóta is megvan, pedig már elmúlt 1 éves a fiam. A 2. után, szerintem, nehezebben mennek le a felszedett kilók.
2011. febr. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1 terhességem 75-el kezdtem, és 79-el végeztem.

most a 2-ik terhességem 95 kezdtem, és most taartok 92-nél 32/33 hetesen.

2011. febr. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Első várandóságom (164 cm vagyok)50kg-ról kezdtem és 59,5 kg voltam, amikor szülni mentem. Mikor hazajöttünk a kórházból, akkor már csak 53kg voltam, a 6 hetes kontrollon pedig már újra 50kg. Aztán szoptatás alatt is lejött még lassacskán 2kg... így az állandó súlyom 48 kg lett.

A második bébivel még csak a 18. hetemet taposom... 48 kg-ról kezdtem és eddig fél kg jött fel. Bízom benne, hogy most is kb. úgy alakul majd a gyarapodásom, mint az első gyerkőcnél.

Az egészséges táplálkozás szabályait igyekszem betartani, sok gyümölcsöt és zöldséget eszem. Időnként azért rajtam is úrrá lesz a nassolás, de ekkor is inkább gyümölcsöt majszolgatok. Meg persze egy 16 hónapos örökmozgó mellett én is sokat mozgok + minden nap jókat sétálunk. Sajnos most nincs mindig energiám a kismamatornára, de azért hetente egyszer minimum azt is beiktatom vmelyik napra.


Szép babavárást kívánok :-)

2011. febr. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

55 kg voltam 160 cm-hez

mindkét terhességemnél 12 kg-t híztam. Elsőnél szülés után +2 maradt, másodiknál +5 maradt.

Egyértelműen a másodiknál megy le nehezebben, még mindig kűzdök vele, pedig már 1 éves a baba.

2011. febr. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!