Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Többgyermekes anyukák, akinek...

Többgyermekes anyukák, akinek nagy volt az első baba a második is az lett? Ill. ha császár volt az első a második is valószinűbb, hogy az lesz?

Figyelt kérdés

Második babánkat várjuk, a fiam 4700g és 60cm-rel született császárral.

Azok hozzászólásaira lennék kiváncsi akiknek nagy babáik születtek. Az érdekelne, hogy a második is hasonló súllyal született-e ill. hogy természetes úton sikerült-e világrahozni?

Félek megint nagy babánk lesz és császármetszés lesz belőle, pedig szeretném átélni a szülés szépségét!


2009. okt. 21. 10:15
 1/10 anonim ***** válasza:

Fiam 4400 gramm és 57 cm volt, 40+6-ra született természetes úton EDA-val.

A lányom a kiírt napon "csak" 3950 grammal és 56 centivel szintén természetes úton , EDA-val.

Ha ő is ráhúzott volna majdnem egy hetet, mint a fiam simán 4 kg felett lett volna.

2009. okt. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Bocsi mi az az EDA ? Elnézést de ezt nem tudom minek a rövidítése.
2009. okt. 21. 10:23
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia, epidurális érzéstelenítés.
2009. okt. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

első vagyok

mindkét szülés t indították, kb ugyanolyan hosszú volt av ajúdás 9-10 óra és rövid akitolás

Sajnos mind két babánaál varrtak kívül-belül és sok vért veszítettem, amsodiknál vért is kaptam.

(Nem tudom miylen végig fájdalomcsillapítás nélkül vajúdni de azért tudom milyenek az erős fájások, mert idén márciusban a másodiknál amikor nem tágultam és elmúlt az első adag eda hatása a szülésznő labdára ültette. Na az olyan falat kapartam fájdalolom volt, viszont jót tett.)

Szóval aki kitalálta az eda-t az Isten volt.

2009. okt. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ÉN simán szültem az elsőt,meg most a második is remélem az lesz,nagyjábol egyforma sullyal.a barátnőm 34 ill.35 hétre szült,császározták mindkét esetben.3500 g körül volt mindkét baba.tehát ha a végéig kihuzza,akkor nagy lett volna.unokatesóim átlag sullyal szültek,de mindegyiket császárral.nem tom,mi határozza meg azt hogy sima,vagy császár szülés.az alkat is esetleg?
2009. okt. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Első gyermek 4550 g, 56 cm, sima szülés a 42. héten.

Második 4300 g, 56 cm, szintén sima szülés a 40. héten.

/Vagyis pont annyival lett kisebb, mint amennyit még hízott volna a 42. hétig/


Boldog babavárást Neked, szorítok, hogy úgy szülhess, ahogy szeretnél! :)

2009. okt. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nekem még a kiírásom idejét is előrébb hozták több mint 1 héttel a7.-ik hónapban, mivel már akkor nagy volt a fiam. Mekkora lett volna ha megvárjuk az eredeti időpontot? Szerintem 5 kg körül lett volna.

Nem tudom mennyire alkati kérdés, átlagos alkatú vagyok 168cm, 58 kg. Nem vagyok elhízva és nem is "nagydarab". Igaz az első terhességemnél 20kg jött fel a végére, 84kg-mal mentem szülni.

Ahol én fogok szülni, egy kis vidéki kórház, nem igazán hallottam róla, hogy epidurális érzéstelenítést használnának. Természetes úton mennek a szülések simán, vagy ha elnyúlik a dolog vagy gond van, akkor császároznak.

2009. okt. 21. 14:26
 8/10 anonim válasza:

Szia.

Nekem az első babám 4150grammal 59cm-rel született a második babusom már csak 3070grammal és 54cm-el.Remélem most a harmadik babusom is picurka lesz amugy mind a kettőt természetes utón szültem :)

2009. okt. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! Az első gyermekem kisfiú lett, 4070 g volt és 55 cm, ami hozzám képest(55 kg vagyok, terhesen 62 kg voltam)nagyon nagy. Császárral született. A második kislány lett, nagy babára készültünk, még az ultrhang is 4 kiló körülire becsülte. 3300 g lett, de ő is császáros. A műtétnek mindkettőnél több oka is volt, nem csak a méret miatt történt, hanem mert zárva volt a méhszáj, nem volt teljesen befordulva a baba, streptococcus fertőzés is volt és a vérnyomásom is ingadozott.
2009. okt. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
...Még anyit mondaék, hogy csak általában nagyobb a második baba, de nem minden esetben. Ha kislány lesz, nem biztos, hogy nagyobb lesz, mint az első baba.
2009. okt. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!