Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikorra készítitek el a...

Mikorra készítitek el a teljes babaszobát, a mosott/vasalt ruhákat, a kiságyat, a kórházi cuccokat?

Figyelt kérdés

Amikor azt mondod, hogy megvan pelenka, cumisüveg, popsitörlő, már csak a baba hiányzik... :)

28+3 h km


2011. máj. 4. 09:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Első két méret ki van mosva vasalva kórházi csomag kész.

kiságyat összeraktuk benne van az ágynemü majd jópár hét múlva fogom kimosni a textileket bele meg áttörölgetni az ágyat a pelenkázót .


hordozónk nincs még.


29+4 hetes 2. baba

2011. máj. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia! Holnap leszek 36 hetes, és igaziból tegnap fejeztem be a vásárlást, így ma kijelenthetem, minden megvan. Már "csak" ki kell mosnom, vasalnom a kis ruhákat, ágyneműt, textil pelust, stb. 1. baba, de úgy gondoltam, hogy felesleges elsietni, hogy minden meglegyen. Szép aprójával megvettünk mindent (30. héten kezdtünk vásárolni), addig nézelődtem, hogy mit hol kapok meg a legjobb minőségben, és áron. Útközbe meg majd kiderül még, hogy ha valami kimaradt.
2011. máj. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kb. 34-36. het korul szeretnek elkeszulni, ha rendben lesz minden (egeszsegugyileg)
2011. máj. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A 34. héten pakoltam a kóházi cuccomat össze, de akkor is csak a szekrényemben kisajátítottam egy polcot, és oda raktam össze. Most vagyok 39 hetes. a kisruhák össze vannak készítve a baba szekrényébe, de nincsenek kimosva, majd Apuka megcsinálja, amíg mi bent vagyunk a kórházban. Az ágyneműt akkor húzom fel, ha hazajöttünk.

Teljesen felesleges szerintem nagyon koránkimosni, kivasalni, minek, ha utána még áll a szekrényben legalább egy hónapig.

Az első gyerekkel én is megcsináltam mindent a 33. hét körül, de a 41. héten szültem, így nem volt jó érzés a két hónapja állott cuccokba öltöztetni a babát.

Így a 40. héten még átmostam, vasaltam mindent.

2011. máj. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Disi ***** válasza:

Szia!

32 hkm vagyok, első babás.Én kb. 2 hete kezdtem el vásárolni igazán az apróbb dolgokat, egyrészt babonából, másrészt megvártam, hogy kitől mit kapok. Egyedül a babakocsi van meg február óta, azt annyira kedvező áron találtam nagyon jót, hogy muszály volt megvennünk. Mondjuk én kaptam légzésfigyelőt, mellszívót, ruhákat, pelenkát, és a kiságya is az lesz amibe még az apja feküdt. Olyan jó állapotban van, hogy csak felhoztuk a pincéből, lemostuk, összecsavaroztuk, és kész. Vettünk bele szivacsot, lepedőt, kis takarót. Még én sem merem kimosni a ruhákat, mert nem akarom még egyszer. Én is csak nézelődtem először, hogy mit-hol-mennyiért, és gyűjtöttem az ismerősöktől az infót, ki mit ajánl. Arról nem beszélve, hogy ha ott állsz egy üzletben akkor úgyis elcsábulsz, és az eladók nem fognak lebeszélni, hogy ne vedd meg, mert fölösleges :-). Én így jártam egy újszülött zoknival pl., 549.- volt, de annyira édes kis pöttöm! Ágyneműt vettünk még, baldachinosat, de ez is apa hibája, elcsábult, nem néztünk nagyon szét, az első helyen beleszeretett, és már hoztuk is haza, pedig szerintem nem volt valami olcsó, de nem hibáztatom, tényleg nagyon aranyos...Cumis üveget nem veszek, mert abban bízok, hogy nem lesz rá szükség fél évig :-)A kórházi pakkot kezdtem el összerakni a férjem unszolására, ő inkább óvatos. A neten böngészéssel is vigyázni kell, mert a webáruházakban is van egy csomó olyan dolog, amire valószínűleg nem lesz szükséged, pl. "köldökvédő szett" 2.100.-, a védőnő közölte velem, hogy felejtsem el, mert 5-7 nap alatt leesik, és a szabad levegőn hamarabb leszárad. Nem akarom nagyon fogni a pénzt, de a védőnő is mindig azt mondja, hogy azt amit erre költenénk inkább költsük most még magunkra, egy mozi vagy színház, mert utána sok-sok évig ő lesz az első, és fontos, hogy ápoljuk a kapcsolatunkat is. Bocsánat, ha túl hosszú voltam.

2011. máj. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én a 37. héten lettem kész mindennel. Bár a kórházi táska még akkor sem állt össze teljesen...


Üdv: 7 hetes kisfiú anyukája

2011. máj. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2011. máj. 4. 13:24
 8/9 anonim ***** válasza:

Lehet jobban jársz ha már most elkezdesz készülődni és nem a legnagyobb melegben kell nagy pocakkal járni a boltokat...

27hkm

2011. máj. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igazad lehet! Ami megvan, azzal már nem kell legalább törödni.Amúgy szerintem 36. hétre én elkészítek mindent, ha előbb jön a babó, akkor se a férjemnek kelljen..

Köszönöm a válaszokat!

2011. máj. 5. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!