Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 25 hetes, cukor terhelési...

25 hetes, cukor terhelési vizsgálaton félek hogy rosszul leszek. Mennyire birható ki?

Figyelt kérdés
jövőhéten kell mennem, de félek hogy rosszul leszek mert nem ehetek, és valami löttyöt kell meginnom, ami sokak szerint borzasztó. Már kora reggel úgy ébredek hogy nagyon éhes vagyok. Szerintetek én reagálom túl, és beszélem be magamnak, és semmi gond nem lesz, vagy van alapja a félelmemnek? Köszi ha irtok, és bocs ha hülyeséget kérdeztem.
2011. ápr. 28. 12:28
1 2 3 4 5
 41/47 Disi ***** válasza:
Szia! Nekem azt mondta a védőnőm, hgy csinálhatok teát (én zöldteát csináltam), és citromlevet is adhatok hozzá, hogy ne legyen olyan borzasztó. Azt mondta, hogy annyi folyadék legyen, amennyit 3-4 perc alatt meg tudok inni, így nem olyan tömény, én 3-4 dl folyadékkal csináltam. Arról nem beszélve, hogy a meleg folyadékban könnyebben feloldódik a cukor. Én ráadásul még a vérvételtől is rosszul vagyok, plusz a kajahiány úgyhogy triplán féltem. A reggeli vérvételre elkísértek és én nem vártam ki a sort, mert a múltkor már várakozás közben rosszul lettem, senki nem szólt rám, látják hogy terhes vagy, nem szólnak meg érte. Hazajöttem és lefeküdtem, mert nem vagyok hányós, de azért néha azt hittem visszafordul. A 120 percesre úgy mentem, hogy vittem magammal szendvicseket és egy palack vizet, és ahogy levették a vért, már tömtem is magamba. Most a héten volt meg a 32 hetes is, úgyhogy remélem nem kell többet mennem, az előző eredményem is jó volt. Szerintem ne parázz rá, mert ha nagyon félsz, akkor még rosszabb lesz, próbálj rá felkészülni, aztán gyorsan túl leszel rajta, és délutánra már el is felejted az egészet! További jó babavárást :-)
2011. máj. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
Szia! Vigyél citromot! Nekem nagyon bejött. finom is lett, meg ha rám is jött a hányinger, akkor szagolgattam a héját és jobban is lettem.
2011. máj. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:

Szia!

Én alapból nem szeretem az édeset :( A kávét is cukor nélkül ittam.

Mindkét alkalommal nagyon rosszul lettem, mindet kihánytam és el is ájultam. Pedig citromoztam eszetlenül :)

Én vagyok különleges eset, mert azt mondták a laborban, hogy az első ilyen kismamájuk vagyok :)


Nem ijesztgetni akartalak, remélem nem veszed rossz néven!

Nekem rossz élményeim vannak ezzel kapcsolatban, de a kismamák 99,99%-a túl teszi magát rajta!

2011. máj. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 A kérdező kommentje:
Egyszer sem hánytam a terhességem alatt, nem vagyok hányós tipus szerencsére. Akkor viszek citromlevelet és bele öntöm, hátha ugy sikerül nem kihányni. A vércukrommal eddig még nem volt gond (kopp,kopp). Velem sajnos nem tud eljönni senki, mert mindenki foglat lesz aznap, remélem nem ájulok el, szeretnék már túl lenni rajta. Aztán lehet azt mondom a végén, hogy ez nem is volt ennyire borzasztó, mint amire számitottam. Viszek magammal szendvicset, mert én nem tudok haza jönni, gyalog kb 20 percre van tőlünk, és inkább maradok. Meg mire hazaérnék mehetnék vissza. Köszönöm a sok segitséget, és tanácsokat :):)
2011. máj. 8. 14:54
 45/47 A kérdező kommentje:
amúgy én is kedden megyek :)
2011. máj. 8. 14:54
 46/47 anonim ***** válasza:
Esetleg Te is nyíregyházi vagy?:) mert ha igen, akkor még össze is futhatunk a cukorterhelésen :D
2011. máj. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 A kérdező kommentje:
Nem Nyiregyházi vagyok :)
2011. máj. 8. 17:46
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!