Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 25 hetes, cukor terhelési...

25 hetes, cukor terhelési vizsgálaton félek hogy rosszul leszek. Mennyire birható ki?

Figyelt kérdés
jövőhéten kell mennem, de félek hogy rosszul leszek mert nem ehetek, és valami löttyöt kell meginnom, ami sokak szerint borzasztó. Már kora reggel úgy ébredek hogy nagyon éhes vagyok. Szerintetek én reagálom túl, és beszélem be magamnak, és semmi gond nem lesz, vagy van alapja a félelmemnek? Köszi ha irtok, és bocs ha hülyeséget kérdeztem.
2011. ápr. 28. 12:28
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
Kevés vízben oldottam fel a cukrot - kb. 2 dl - és belecsavartam egy egész citromot. Olyan volt, mint egy kicsit édesebb limonadé. Én a 9 honapot végig hanytam. Mindentől, de szo szerint mindentől hanyingerem volt, rosszabb esetben hanytam is. Én is féltem, hogy ki fogom hanyni ezt a cukros rettenetet, de kifejezetten ízlett így a citrommal. Én nem fekete teat vinnék...
2011. máj. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:

Szerintem is jobb a citrom. Egyebkent ne felj tole, en megittam siman es nem egy huzasra, hanem elkortyolgattam es nem vittem bele semmit:) Persze, szervezetfuggo. Nekem az volt a rossz, hogy messze van tolunk a korhaz, ahova terhesgondozasra jartam, ehes voltam a vegere es szivesen lepihentem volna. Viszont nalunk a 2 ora alatt tobbszor megmertek a vernyomasom. A vizsgalat utan rohantam a bufebe:)

Azert vesznek haromszor vert, mert megnezik az egy oras erteket is, valahol nezik ezt is.

Amugy azert csinaljak a cukros lotyis vizsgalatot, mert a zsomles-tejes nem megbizhato, ugyanis valakinek erre nem megy fol a cukra, a lotyire meg igen.

2011. máj. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
Szia!Hát engem ettől a vizsgálattól nagyon elijesztettek,aztán semmi sem volt,pedig én is mindig éhesen kelek és a vérnyomásom alapból is nagyon alacsony.Vittem egy fél citromot, 3 dl vízben feloldották a szőlőcukrot, citrom bele,megittam,még jól is esett,mert éhes voltam.Utána járkáltam a városban anyukámmal,aki elkísért,ha rosszul lettem volna.Nem volt semmi probléma szerencsére,remélem nálad sem lesz,ne félj előre!
2011. máj. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
Jah,és még egy jó tanács,hogy vigyél magaddal otthon előre lehűtött vizet,és nem a csapmeleget kell innod.
2011. máj. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok tanácsot. De a védőnő szerint nem tehetek semmit a teába. Akkor vigyek magammal csak egy kis citromlevet, és tegyem majd bele a lötyibe? És a hideg vizet utána már kortyolgathatom, vagy meg kell várni hogy le vegyék az első vért? Jézusom, ennyire tudatlan még nem voltam valamiben bocs :)
2011. máj. 6. 18:27
 36/47 anonim ***** válasza:
Vigyél citromlevet,nálunk bele lehetett tenni.olyan mint egy nagyonédes limonádé:))
2011. máj. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
Ne feketeteát!az majdnem olyan mint ha kávét vinnél...az pedig a babának nem jó!!(vagy vidd mindkettőt külön:))
2011. máj. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
Nálunk is lehetett bele citromlevet vinni, utána meg lehetett sima vizet inni, nem kellett megvárni a vérvételt. Szal citromlevet vinnék magammal a helyedben.
2011. máj. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:

Szija!

Én jövő 7 kedden megyek cukorterhelésre és megnyugtat a tudat, hogy nem csak én gondolkoztam azon, hogy hogyan fogom meginni a cukros vizet mert sokan mondogatták, hogy egyszerűen borzalmas. Nem félek én tőle csak kíváncsi vagyok, hogy na mégis nekem hogy fog "ízleni" :P Tudom, ehhez semmi köze de emlékszem, hogy egyszer be kellett vennem egy kanálnyi ricinus olajat...Fuhh... Én olyat rosszat még soha nem éreztem, mint annak az íze! Legközelebb amikor szükségem lett volna rá akkor mondta az Édesanyám, hogy esetleg keverjem bele vmi rostoslébe, de még borzalmasabb lett márcsak az állaga miatt is. Meg sem tudtam inni mert folyamatosan jött rám az öklendezés úgyhogy valószínű olyat többet nem fogok használni. :) Na de szerintem a ricinus olajnak semmi köze ehhez, csak gondoltam megemlítem, hogy én ilyen fajta vagyok, de nem félek ettől a terheléses vizsgálattól, inkább csak az zavar, hogy nem lehet enni és én is szeretek jól bereggelizni! :)

24 hetes kismama

2011. máj. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
Nem vagyok kényes, de mivel alap esetben is végighánytam a terhességem, így sok reményt nem fűztem hozzá. 2X adtak inni, az első adag már a felénél visszajött... a második pedig kb 20 percel azután, hogy megittam és elájultam. Szóval nem szóltam semmit, megmérték és mindenki boldog volt. Mivel van vércukor mérőnk, azért néhányszor méregettem itthon, éhgyomorra és evés után, hogy mennyire ugrik fel, de szerencsére normális volt, így nem gyóntam meg a bűnömet az orvosnak :(
2011. máj. 7. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!