Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 25 hetes, cukor terhelési...

25 hetes, cukor terhelési vizsgálaton félek hogy rosszul leszek. Mennyire birható ki?

Figyelt kérdés
jövőhéten kell mennem, de félek hogy rosszul leszek mert nem ehetek, és valami löttyöt kell meginnom, ami sokak szerint borzasztó. Már kora reggel úgy ébredek hogy nagyon éhes vagyok. Szerintetek én reagálom túl, és beszélem be magamnak, és semmi gond nem lesz, vagy van alapja a félelmemnek? Köszi ha irtok, és bocs ha hülyeséget kérdeztem.
2011. ápr. 28. 12:28
1 2 3 4 5
 21/47 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ :)
2011. ápr. 28. 13:14
 22/47 anonim ***** válasza:

hát, én nem féltem tőle, nagyon édesszájú vagyok. Ijesztgettek, hogy szörnyű édes a lötyi, és hogy még nekem is túlzás lesz - hát nem volt az.

bezzeg utána a két óráig nem evés, na az megviselt... mire visszamentem a második vérvételre, már egy farkasfalkát is megettem volna. Levették a vért, elindultam kifelé, hogy most aztán beszabadulok egy pékségbe, de alig értem oda - leesett a vércukrom, majdnem elájultam, kivert a víz, remegett a lábam.

Az eredményen is látszik: 2-es lett a terhelt vércukrom - nagyon alacsony. mehetek megismételni két hét múlva :S

szóval bármi előfordulhat, attól függ, hogy hogyan reagál a szervezeted, de ne paráztasd magad előre rajta, mert akkor csak rosszabb lesz.

2011. ápr. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:

egyébként, hogy valami tanácsot is mondjak és ne csak sztorizgassak: ha lehet, tegyél bele citromlevet, úgy jobb, és tényleg vigyél valami ennivalót magaddal a második vérvétel utánra, ülj le kint a váróban és ott edd meg.

én legközelebb ezt fogom csinálni.

2011. ápr. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat, megfogadom. Ha alacsony az érték, meg kell ismételni ? :O
2011. ápr. 28. 13:43
 25/47 anonim ***** válasza:

nekem azt mondta a dokinéni, hogy igazából a terhesség alatt nem nagyon tudnak ezzel mit kezdeni, de azért megmutatja egy diabéteszes szakembernek is. ő azt javasolta, hogy csináljunk még egy vizsgálatot. kétféle közül választhatok: hatpontos vércukorprofil (minden étkezés előtt és után megmérik a vércukorszintet, tehát egy nap hatszor - na ezt nem, köszönöm) vagy egy ismételt terheléses, ahol már az első vérvételnél is mérik az inzulinszintemet. Inkább ezt választom, hamár...

de olvastam itt pár embertől, hogy nekik is alacsony lett és a doki nem kért ismétlést. de azért engem megnyugtat.

2011. ápr. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
Nekem az éhgyomri lett 2-es.Azt mondták,azzal nem kell foglalkozni ha alacsony,csak ha magas.
2011. ápr. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2011. ápr. 28. 20:17
 28/47 anonim ***** válasza:
Én is reggel kinyitom a szemem és már letámadom a konyhát. Aznap mikor mentem cukorterhelésre, már reggel 7 órakor ott voltam és 11-kor kerültem sorra. Az éhséggel nem volt gondom, de amikor megittam azt a löttyöt, annál inkább. 1 órán keresztül szenvedtem, aztán kihánytam az összeset. (és képzeld nem árultam el). Úgysem bírtam volna mégegyszer megcsinálni. Amúgy sem volt soha baj a cukrommal, úgyhogy azóta is lapítok! :)
2011. ápr. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
Én is paráztam tőle.Lényeg,hogy jó korán menj,mert akkor kevesebb ideig kell kibírnod,hogy nem eszel,én 7.30-ra mentem,így is 15p-etvártam mire behívtak,levették a vért,majd 3dl vízbe feloldottak glükózt,én beleraktam az otthonról hozott citromlevet,jól felkevertem és egy húzásra megittam!És nem volt rossz,lényeg a CITROMLÉ!,nagyon sokat segít.Utána kb.3/4óra múlva éreztem egy kicsi rosszullétet,de ittam egy pohár vizet és elmúlt,nekem at mondták lehet inni,de csak tiszta vizet.Ja,és ha lehet ne maradj egy helyben 2órán keresztül,én elmentem a bankba,boltba bevásárolni stb,sokkal jobb volt mint ott várakozni.
2011. ápr. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 A kérdező kommentje:

Csak azért emeltem ki a kérdést, mert igy hamarabb olvassátok el amit irok :)


Ma voltam a védőnőnél, és mondta hogy fekete teát vigyek magammal, de ne legyen benne semmi, csak a filter. Utána átmentem a háziorvoshoz beutalót kérni, aztán ott van egy szülésznő, és ő is ezt mondta, hogy fekete teát vigyek. Melyik a jobb, a citromlé, vagy a fekete tea? És fél 8-kor, fél 9-kor, és fél 10-kor is vesznek vért. Ilyen sokszor?

2011. máj. 5. 11:08
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!