Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9+2 naposan elment a babám....

9+2 naposan elment a babám. Holnap megyek kórházba, tágításra, majd műtétre. Mennyi időre teszik fel a tágítót? Mennyire fáj? Műtét után mennyi idővel engednek haza?

Figyelt kérdés
A lelkivel is iszonyú megküzdenem, de a tágítás+műtét szövödményének gondolatától is borzongok. Megköszönném, ha kapnék pár bíztató szót, mert egyenlőre nagyon küzdök. Vasárnap derült ki, hogy már jó ideje elhalt a babám :((((...azóta csak sírok... :((((
2011. ápr. 26. 19:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

ÓÓÓh Te Szegény!

Tudom, mit érzel, én 10 éve jártam hasonló képen. Nagyon sajnállak.

Ne izgulj, nem lesz semmi baj. Sajnálom, hogy így alakult, de fel a fejjel, majd megjön a várva várt bébike!

A tágító nekem egy napot volt fent.

Első nap bementem, felrakták a tágítót, másnap műtét, és harmad nap már mehettem haza. Manapság már van, ahol egy napos műtét. Reggel bemész, este jöhetsz haza.

Van, ahol a tágítás injekcióval megy.

Lelkileg nagyon rossz lesz, nem tudom azt mondani, hogy könnyű lesz, és az idő is nagyon lassan gyógyítja a sebeket, de idővel fel fogod dolgozni.

Nekem is úgy volt, azt hittem bele halok, de aztán most mégis van egy gyönyörű, egészséges kislányom.

Általában 6 hét a felépülési időszak. Nekem fél évet mondott akkor a dokim, hogy ne kezdjek fele újra a baba tervezésbe.

Nem tudom, mit mondhatnék még. :(

Kitartás, fel a fejjel!

Majd írd meg, hogy mi a helyzet, persze csak ha lesz hozzá erőd.

Szorítok neked!

2011. ápr. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm nagyon, hogy írtál!!

És örülök, hogy Nektek összejött a baba!!

2011. ápr. 26. 21:50
 3/11 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, én ezt kétszer éltem át sajnos, tudom milyen borzasztó lelkileg!

Nekem az elős alkalommal volt nagyon rossz a tágító felhelyezése, mert nem tudtam mire számíthatok.Pár perc volt az egész, olyan égető, feszítő érzés volt közbe, de ki lehet bírni.Utána éjszaka kicsit görcsölgettem, de az nem fájt igazán.Másnap műtét volt, ami szintén nem fájt, utána kicsit görcsölgettem, véreztem, de ugye mivel altattak magát a műtétet nem éreztem.Szóval nem jó élmény és érzés, de fizikailag elviselhető, lelkileg pedig borzasztó.Sok erőt kívánok neked és kitartást, és ha megvigasztal Téged, két vetélés után született egy egészséges kisfiam, tehát megérte küzdeni!!!

Kívánom hogy minél hamarabb túltedd magad ezen, és kisbabád szülessen!

2011. ápr. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én ma vagyok 9 hetes és 4 napos, holnap megyek dokihoz, és nagyon izgulok. Nagyon rossz ilyesmit olvasni, átérzem a bánatod.


Vigaszul annyit tudok mesélni: a barátnőm szilveszter környékén vetélt el, 10 hetesen, aztán november 15-én megszületett a hajas babája, aki már 3 éves. Remélem Téged is hamar kárpótol az élet!!!

2011. ápr. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az én magzatom 10 hetesen ment el. A tágítóról nem tudok mit mondani, mert nekem nem csinálták mivel már volt egy kislányunk. A lelki részén csak az idő segít és egy újabb terhesség! Nekünk a műtét után 5 hónappal ismét összejött, most egy éves a picikénk. Sokat gondolok az elvesztett kisbabára, de onnantól kezdve, hogy ismét várandós lettem, sokkal jobb lett. Viszont műtét után 2 hónapig csak sírtam, gondolni sem tudtam arra, hogy ismét próbálkozzunk.

Ebben az időszakban nagyon-nagyon sokat segített egy fórum a hoxán, ahol elvetélt kisbabás nőkkel tudtam beszélgetni. Nagyon jó baráti közösség van ott, ki lehet beszélni a fájdalmat, együtt örülni mások sikerének és tudni azt, hogy megértenek. Rengeteget segített nekem, mivel az én férjem bezárkózó típus, ha baj van azt nem szereti megbeszélni, Ő egyedül dolgozza fel a bánatait. Én erre képtelen vagyok, nekem szükségem van a baráti szavakra. nézd meg te is, hátha neked is sokat segít.

2011. ápr. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nagyon-nagyon sajnálom!!

Velem tavaly január 9-én történt ez...nekem is régen elhalt akkor a babám, azt hittem hogy nem élem túl, pedig nem terveztük Őt!....

Szerencse a szerencsétlenségben - ha mondhatom így - hogy akkor engem egy rendkívül kedves fiatal orvos műtött, aki azóta is a nőgyógyászom...decemberben nála született meg a kisfiam!

A tágító kicsit kellemetlen, másnap mehettem is haza...nekem a lelki része sokkal megterhelőbb volt, mint maga a műtét...másnap már egyáltalán nem fájt...


Csak azt tudom mondani Neked kedves kérdező, hogy légy erős és bátor, sajnos ez elkerülhetetlen...azt szokták mondani, hogy ennek a babának nem szabadott megszületnie:( akármennyire fáj is...én 3 hónap után terhes lettem és már 4 hónapos a kisfiam...nem azért írom, h elszomorítsalak, hanem hogy erőt adjak!!!

Nagyon szívesen segítek ha tudok, csak írj!!!

2011. ápr. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Nagyon köszönöm mindenkinek, hogy írtatok!!

Túl vagyok a műtéten, haza is engedtek.

Tágítás az kegyetlen volt nekem, nagyon nehezen viseltem... :(( A szülő nőket meg annyira csodálom azóta, nekem ezek az 5 perces görcsök annyira fájtak a tágító miatt. De elköszöntem tőle és túl vagyok rajta és lassan kezdhetem a lelki felépülést.

Annyira örülök, hogy többeteknek is összejött már a baba!! De tényleg!! Terhesosztályra fektettek, mert a kezelődokim ott dolgozik, de nem bántam. Így nem sajnáltattam magam, hanem a többiek örömével foglalkoztam. Nagyon sokat segített!!

Mondta a dokim, hogy annyira nehezen ment a kipakolás, a baba nagyon ragaszkodott hozzám, nagyon kapaszkodott, nagyon be volt ágyazódva. :(

Annyira akartuk ezt a babát és annyira éreztem, hogy ő is erős. De sajnos valami közbeszólt. :((

Pihenek még hétfőig itthon, és megpróbálom feldolgozni.

Köszönöm nektek, hogy írtatok, remélem nemsokára nekünk is összejön a várvavárt bébi. :)

2011. ápr. 28. 20:57
 8/11 anonim ***** válasza:

22:06-os vagyok.

Sok egészséget kívánok Neked, és csodálom a hozzáállásod, de szerintem így könnyebben fogsz teherbe esni, mert én sokkal rosszabbul reagáltam le a második vetélésemet, haragudtam az egész viálgra, és lelkileg még mélyebbre húzott.Kívánom hogy pár hónap múlva újra átélhesd ezt a csodát, és egészséges babád szülessen.Engem az tarott életben a két vetélés után, hogy egy percig sem adtam fel, és küzdöttem magamban hogy anya lehessek, és sikerült.

Sok kitartást.

2011. ápr. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Én ezzel a babával is nagyon küzdöttem, hogy megmaradjon. Naponta többször "beszéltem" hozzá, hogy egészséges lesz, de valami mégis közbeszólt. :(

Biztosan így kellett történnie...

Nem adom fel, próbálkozni fogunk, az optimizmusom még tart, remélem előbbutóbb baba lesz belőle!! :)

2011. ápr. 28. 21:52
 10/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Annyira sajnálom, ami veled történt, de nagyon szép, hogy ilyen jó a hozzáállásod. Azt mondják, aki menni akar, el kell engedni. Mikor nekem volt, én annyira beletemetkeztem a bánatba, hogy többek közt emiatt szét is ment a kapcsolat. 8 évvel később lettem ismét terhes, mert nem találtam meg azt, akinek szültem volna. Az 5 hetes kislányom kint szuszog a babakocsiban.

Remélem, néhány hónap múlva össze jön a várva várt, és boldog kismami lehetsz ismét! Sok szerencsét és kitartás!

2011. ápr. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!