Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elsö babás kismami vagyok! Ti...

Elsö babás kismami vagyok! Ti már tudtok mindent? Fel vagytok készülve az anyaságra? Elsö hetekben lesz valaki veletek?

Figyelt kérdés
25-hetes pocis.
2009. márc. 6. 10:00
 1/10 Adri baba ***** válasza:

Én teljesen egyedül vágok neki a feladatnak!

Mellettem senki nem lesz,és szintén első babás vagyok!!

2009. márc. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Adri baba ***** válasza:
Megint én vagyok elfelejtettem:)25hetes vagyok én is
2009. márc. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én igazábol nem izgulok,hogy tudok e mindent egyebek.Szerintem ugyis jön minden magátol.Családban van egy pár pici,rengeteget vigyáztam rájuk.Csecsemő gondozást tanultam.Szülőfelkészitőre jártam.Csecsemő osztályon,bölcsödében dolgoztam egy keveset.Az első hetekben anyukámnál leszünk,mert ő nagyon szerette volna,és nálluk egyszerübb,mert közelebb van minden.Mi külvárosban lakunk.Ugyhogy segitségem lesz.
2009. márc. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem kell aggódni,mert mindent nem tudhatsz majd idővel ráérzel a dolgokra,ösztönösen v.épp utánnajárással.

Nekem első babánál 2 hét szabira ment párom,hogy majd segít.Háát nem sokat értem vele.A baba szopik+alszik.

Ha üvöltött a baba is csak én tudtam megnyugtatni.Ha aludt többnyire vele aludtam a kimerültségtől.Férfiként nem sokat értett hozzá,okoskodni próbált.Szóval nem igazán volt rá szükség,hogy bárki ott legyen,az esti fürdésbe lett bevonva.

Másokat meg nem szívesen láttam,mert a fáradtság miatt nem volt kedvem jópofát vágni az emberekhez sokat szoptattamaz pedig intim dolog számomra.

2009. márc. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az nagyon sokat segithet ha olyan valaki all melletted, aki mar szult. Az apukak lelki tamaszt tudnak nyujtani es segiteni a hazimunkaban. Anyukam igerte h az elso 3 hetben segit, csaladom videken el, mig en Bp-n, igy magamra utalva leszek tobbnyire es paromra. Sok sikert.

25 hetes kismami

2009. márc. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia 6 napos a kisfiam. En is kicsit izgultam, de szerintem jol megy :) Azt hittem nem vagyok felkeszulve, nem fogom tudni mit kell tenni...de kezdek raerezni. Igaz vannak nehez pillanatok...meg szokjuk egymast.

A parom itthon van velem egy hetig...sokat segit. Mos foz takarit bevasarol. Bufizteti a picit, es tartja bennem a lelket, ha eppen ugy erzem nem megy jol. Szoval en nagyon halas vagyok neki.

Boldog baba varast, es szep es konnyu szulest

2009. márc. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is első babás vagyok. Ha haza jövünk a kórházból, az anyukám itt lesz 2 hétig nálunk (amúgy 400 km-re lakik :(

Majd ha ő hazamegy, akkor meg anyósom váltja. Ha akarnám se tudnám őket lerázni, mert nekik az a legfontosabb, hogy én az első időkben csakis a babával foglalkozhassak. :) A férjem is itthon lesz egy pár napig, meg ugye persze mindig meló után, ő is 100%-osan csak a babára és rám figyelhet! Én nagyon örülök neki, mert bár meglehet, hogy egyedül is megoldanánk, de szerintem is fontos, hogy akinek van segítség, fogadja csak el! Ez nem azt jelenti, hogy bénák vagyunk és nem tudnánk elvégezni a feladatot! :)

27 hetes kismami

2009. márc. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem a párom egész júniusban otthon lesz, mert tanulmányi szabin lesz, aztán még ott van az 5 nap apasági nap. De anyukám nagyon szeretne velünk lenni legalább az első hétben (60 km-re lakik), bár azt mondta, hogy estére majd mindig haza megy, hogy azért tudjuk "rendesen" pihenni.

De majd kiderül, ha megszületik a kisfiúnk.



25+2 kismami

2009. márc. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!En is teljesen egyedul vagok neki a nagy feladatnak(szinten elso babas vagyok).

Kulfoldon elunk(kanada)es anyukam nem tud kijonni nekem segiteni,sajnos az anyosom mar nem el....szoval egyedul maradtam.Kicsit-nagyon felek:).

En is jartam csaladokhoz babavigyazoba de ez az en sajatom lesz es az sztem mas.

A ferjem 1 vagy 2 het szabit kivesz,majd o foz meg vasarol meg ilyenek.

Ugy vagyok vele h ha mas is kibirta egyedul akkor en is kifogom!!!

Jo babavarast:25 heteske

2009. márc. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ne izgulj menni fog egyedül is, nekem is bejelentkeztek a maik, hogy jönnek majd segíteni szerncsére azt is felfogták, meg gondolom a tapasztalat is beszél belőlök, hogy nem mindenképp a 3 kg-os pici emelgetésében kell segíten hanem inkább ebéddel vasalással, takarítgatással, persze közben gyönyörködünk a babuban, de pár hetesen még szine mindig csak alszik, vagy majd meglátjuk , azért remélem sokat alszik majd. az nagy segítség minden esetre ha nyugodt a babád.
2009. márc. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!