Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30 hetes kismamák! Fel vagytok...

30 hetes kismamák! Fel vagytok készülve a nagy napra? Hol tartotok a lelki és tárgyi készületekben?

Figyelt kérdés

Én nem készültem fel és húzok, halasztok mindent. Sok helyen olvasom, hogy ilyenkor már bepakolva a kórházi cucc, babaruhák mosva, vasalva a szekrényben... stb. Én ezeket kb. a 33-34 hétre terveztem.

Kezdek parázni, mert nem tudom hogy mi vár rám. :(


30+5 hetes km


2011. jan. 4. 23:20
 1/8 anonim ***** válasza:
En a 35. hetig kenyszerbol vartam a babaholmik beszerzesevel. Akkor volt meg hozza a penzunk es idonk, de akkorra mar megvolt a lista, hogy mit honnan veszunk meg, elotte par hetig mar nezegettem, mi hol olcsobb, mit mennyire eri meg. A taskat is csak ezutan pakoltuk ossze.
2011. jan. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

30.hétben vagyok én is,de valamelyik nap nyomtattam egy listát,amit a bőröndbe kell majd pakolni.Még korainak tartom összepakolni,de kitudja,egyszercsak rámjön a pakolhatnék.Amúgy egy-másfél hónappal a nagynap előttre tervezem az összepakolást.

Második baba.

Üdv.

2011. jan. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

30+4 hetes vagyok.

Nálunk is az anyagiak döntöttek, hogy már jó pár hete veszegettük a dolgokat, volt is lelkiismeretfurdalásom emiatt... valahogy rossz érzés volt, hogy "hova még...".

De megmagyaráztam magamnak, hogy bizony a szűkös anyagiak miatt apránként tudjuk csak összehozni a dolgokat. Egyébként hihetetlen mennyiségű pénz már eddig is, pedig okosan igyekeztünk vásárolni, nem divat szerint.

10 évvel ezelőtt szültem, akkor szinte mindent kaptam bátyámék gyermekei után.


Okulva abból, hogy bizony akkor még a 37. héten sem volt becsomagolva a kórházi pakkom, a 38. héten váratlanul mentem szülni felkészületlenül és kapkodva bekérve a dolgokat sok kellemetlenséggel.


Most már 35 éves vagyok második babával és sokkal jobban előkészülök, de már jobban látom, hogy mi kell és mikor érdemes. Ez sokminden függvénye. Lényeg, hogy nyugodtabb vagyok így.

2011. jan. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 TKI Ibolya ***** válasza:

Én a harmadik babámat várom és én sem készülődöm semmivel.Jövő héten megyünk baba ágyat venni,mert az nincs és a baba ruhákat sem mostam még ki.Viszont listát már írtam.Ne parázz!Ennél szebb dolgot mint egy kisbabát a világra hozni el sem tudok képzelni.Megszülöd és már nem is fáj semmi és megfoghatod a babádat.Tök jó!


29 hkm

2011. jan. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekünk eddig babakocsink és kiságyunk van, semmi más. De én még valahogy egyáltalán nem tudok ráhangolódni arra, hogy meg fogok szülni, olyan távolinak tűnik. Még dolgozom is, majd februártól már talán több időm lesz készülődni.

29+1

2011. jan. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én januártól kezdem el a készülődést, utánanézek dolgoknak, ruhák kimosása (amiket kaptunk rokonoktól), babakocsi kiválasztása, babahely megteremtése a lakásban, stb.

Bár most eléggé fájdogál a hasikám, remélem csak tágulok és nem jön korábban a babóca.


Most én emiatt vagyok picit kétségbeesve.

Egyszer volt egy olyan pillanat, amikor picit pánikoltam a szülés, és a baba jövetele miatt, akkor éreztem, még ne jöjjön, miért nem kapunk még legalább fél évet, hogy jobban felkészülhessünk. Szerintem a vége felé fogok hasonlót érezni, de ez természetes, hiszen félünk azért.


30+5

2011. jan. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy írtatok! Mi már elég sok mindent megvettünk. Inkább csak az itthoni készületek nincsenek meg. Szoba, kiságy összerakás, ruhácskák kimosása - vasalása, táskák összekészítése...stb.

Ui: Nem a fájdalmas szüléstől félek, hanem hogy mi lesz a szülés után??? Az sokkal félelmetesebb, mint a szülés!

2011. jan. 6. 00:07
 8/8 TKI Ibolya ***** válasza:

Nem lesz semmi gond!Majd meglátod, hogy számodra is érthetetlen módon bekapcsolnak az ösztöneid és mindent megoldasz.Ha meg nem akkor van gyerekorvos,védőnő,internet,nagymamák ahonnan lehet segítséget kérni.Egyet tudok ajánlani ha az első babádat szülöd amikor a baba alszik nap közben te is nyugodtan feküdj le vele pihenni.Mosogatás megvár,mosógép megy magától és ha nem porszívózol fel minden nap akkor sem lesz semmi gond.Főzni pedig egyszerű ételeket is lehet nem kell minden nap 3 fogásos ebéd.Én így oldottam meg az első babámnál,a másodiknál pedig deleltem velük.Nem is voltam soha fáradt!Ne idegeskedj ügyes vagy,bízz magadban.

Nekem tetejébe has fájós volt az első babám de azt is túl éltük soha nem idegeskedtem ilyen miatt,mert az csak ront a helyzeten.Boldog babázást!!!!


29 hkm

2011. jan. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!