Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan tudok felkészülni a...

Hogyan tudok felkészülni a szülésre, anyaságra? Menni fog? 34h

Figyelt kérdés
2010. aug. 15. 12:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi,nekunk is elso baba lesz,ezen nem stresszelem magam,tuti,hogy menni fog.MINDEN,majd meglatod,minden jon magatol (anyai osztonok).Szulestol en is felek kicsit de csak neha,mindig arra gondolok,hogy meg senki nem halt bele a fajdalomba,es mennyien vagyunk a vilagon? :D.Ki fogod birni,es remek anya leszel.

Es ha neha nem tudunk majd "valamit",hat mire valo ez az oldal??? Megkerdezzuk! :)

Minden jot,konnyu szulest!

33 hetes kismami/ 23 eves

2010. aug. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
szia.először is gratulálok.én is első babás vagyok,nekem már megszületett,3 hós a kislányom.mikor még babás voltam én is nagyon féltem a szüléstől is és az anyságtól is.és hát mikor eljött a szülés már nem féltem hanem sodródtam az eseményekkel.és bevallom őszintén sokkal fájdalmasabbnak képzeltem el,pedig szenvedtem 12,5 órát mire megszültem,de bármikor újra csinálnám.az meg tényleg igaz h jön minden magától az anyai ösztön meg minden.én ebben tök nem hittem mikor mondták nekem de tényleg így van.nem azt mondom h tökéletesn tudok mindent de nem félek az anyaságtól és sokminden tényleg jön magától.amit meg nem tudok azt meg megkérdezem a családtól vagy pedig itt.könnyű szülést kívánok és csodálatos anyaságot.
2010. aug. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

szia, a szülésen túlleszel, ne aggódj, nem egy leányálom, de nekem nem az volt a legnehezebb. pedig nehéz szülésem volt. a kisbabám nemjól alvó, sírós volt sokáig...az első éjszakát 16 hónaposan aludta át. addig a foga miatt sokat nyűglődött, éjjel meg sokat kelt. segítségem semmi.

de! ha nem úgy lenne, ahogy van, mégpedig hogy az ember a gyerekét a földön mindenkinél jobban szereti, akkor néha nagyon kiakadna az ember, és azt mondaná, kösz, visszaviszem, ahonnan hoztam. így viszont...nem könnyű, de egy egész hisztis napot el tud felejtetni egy teliszájas kacagás, egy huncutkodás, amit épp ott és akkor nem is várnál! a kislányom 20 hónapos, nehéz darab,dackorszakkal megspékelve. de imádom!

és még az is lehet, hogy egy nagyon nyugis, mosolygós babád lesz, aki éjjel is hagy majd aludni. ez lutri, nem lehet tudni előre! de akár így akár úgy, meglátod, bele fogsz jönni hamar! én is féltem, ma meg már el se tudnám képzelni, hogy nincs ott egész nap! :)))

2010. aug. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom 13:12-höz. Mindnehonnan az ömlik, h milyen a terhesség és a szülés. Na nekem az az egész egy könnyű esztrádműsor volt ahhoz képest ami utána várt rám. 3 hónapig csak bőgött, üvöltött a babám az elején, a fejem már szétdurrant, szülés utáni depresszióm lett, rosszul evett, beteg lett a kórházban, utána betegen hoztuk haza, majdnem kiszáradt, aztán 7 féle tápszer kellett mire elfogadta az egyiket, szopizni nem akart, nagyon odáig voltam ,h milyen anya vagyok én, hogy nem tudok szoptatni, 4 hét után elment a tejem, aztán jöttek a fogak, mindegyikkel olyan szenvedés volt, hoy áááááááááááá, aztán enyhén szólva ingerkereső a babám és sosem votl el magában, állandóan citerálni/orgonálni kellett neki, igazi kétemberes gyerek. Értelmes, érzékeny, rém okos, de egyben kétemberes gyerek is a mai napig. Most másfél éves , MOST KEZDI ÁTALUDNI az ééjszakákat. 1 éves koráig csak babakocsiban rigatva aludt el... Kb. 4-5 hónapon át nem evett a fogai miatt, én már sokszor sík ideg voltam, tulképpen csak a tápszer tartotta életben, mert visszafejlődött egy 4 hetes baba étkezési szokásaihoz. Irtó felületesen aludt eddig, a légyzümmre is felébredt. Mikor jöttek a fogai nappal 20 (!!!) percet aludt összesen, ennyi pihenés ját nekem egy napra. Épp csak megebédeltem. És nem panaszként, mert mindezek ellenére 10 hós volt mikor úgy gondoltuk ennél nehezebb gyereket nehéz kifogni, hadd jöjjön a tesó és belevágtunk, 2 hónap múlva érkezik is. Úgyhogy túl lehet élni, meg ki lehet bírni, látod mi még tesót is mertünk mellé vállalni, de téy, h ezt az egész első 7-9 hónapot nem így képzeltem. Sokáig (a legelején) sajnos még csak élvezni sem tudtam az anyaságot annyi baj volt :(((((((((((((( De mostanában azért azt érzem ,hogy egyre könnyebb vele, még a dackorszak és miegyebek ellenére is. De az eleje pokol volt. Nekem....

Kívánok neked szebb kezdést!

2010. aug. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én sosem voltam az "nőies" típus, a nővérem gyerekeit se jutott eszembe sosem dajkálni, mikor megszülettek. Nem tudott lázba hozni, ha az utcán szembejött velem egy cuki gyerek. Aztán férjhez mentem és megszületett az első gyermekünk.... és akkor megtörtént a csoda: tényleg van olyan, hogy anyai ösztön, elő is jött rendesen. Most várjuk a 3. gyermekünket és nagyon élvezem azt, amikor a pocakban van még a baba, meg azt is, mikor már kibújik.De a szüléstől sem kell félni, mert ha nem is jártál szülésre felkészítő tanfolyamra, akkor is jön minden magától, ösztönösen. Nem beszélve arról, hogy mennyit segít a szülésznő meg az orvos.

Szóval:No para!

2010. aug. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Aranyos kérdés :) Képzeld el én is nagyon be voltam tojva, folyton aggódtam, hogy valamit majd nem tudok rendesen megcsinálni. 1x még egy kérdést is kiírtam, hogy biztos, hogy jó anya leszek-e. Féltem, hogy majd nem tudom megfürdetni a gyereket, meg hogy majd fordítva adom rá a pelenkát (mert terhesen az egyik barátnőm babájára is fordítva adtam:D) és hogy mi lesz majd ha nem lesz tejem, stb sorolhatnám...

Az alatt a 9 hónap alatt nem csak egy kisbaba fejlődik ki hanem egy anyuka is, jól mondják hogy mikor egy újszülött megszületik vele együtt megszületik egy édesanya is. Szépen fokozatosan átalakulsz, már nem azok lesznek a fontosak amik most. Az ösztön mindenkiben benne van. Biztos, hogy fogod tudni csinálni. Biztos, hogy fel leszel rá készülve, mindenki tudja csinálni. Nekem sem volt semmi problémám, minden flottul ment már az első perctől pedig tényleg be voltam tojva én is :) De most már csak nevetek magamon. Nem tudom, hogy mitől vagy miért de egyszerűen ahogy először megláttam egyből tudtam, hogy mit és hogyan kell csinálni. Érdesek dolog az biztos, de tényleg így van.

Különben sem kell aggódnod mert most már nagyon sok olyan dolog van ami a segítségedre lehet szinte minden témában vannak már segéd anyagok, stb. A kórházban is fognak neked segíteni az első napokban, megtanítanak fürdetni, pelenkázni, megmutatják hogy kell helyesen mellre tenni a babát, hogy kell rendesen megfogni, stb. Persze ha látják, hogy ügyes vagy akkor nem fognak kioktatni, csak akkor avatkoznak be ha kéred. A neten is nagyon sok irományt találsz a baba gondozásáról, stb.

A szülés meg... hát az nem egyszerű dolog, de természetes, arra vagy teremtve hogy szülj!!! Fájni fog, kell hogy fájjon, de kibírható, mindenki kibírta, te is ki fogod. Én nagyon be voltam tojva és én is kibírtam. Fizikailag nem nagyon tudsz rá tudatosan felkészülni, a tested felkészül rá a nélkül hogy te tudnád. Lelkileg viszont már most is készülhetsz rá. A lényeg, hogy ne aggódj és ne is félj! Felesleges félni, mert nem tudhatod hogy neked milyen lesz, van olyan aki 12 óra alatt szül meg és van olyan a 3 óra alatt, honnan tudhatnád, hogy mennyi idő alatt fogsz? Egyébként bebizonyították már, hogy a félelem negatívan hat a szülésre, a szülés beindulására, a fájásokra és a fájdalom érzetre is. A szülésben nagyon jó hogy nem egybefüggő nem vannak szünetek, az elején még nagyobb szünetek a végén meg már egyre kisebbek, ha ezekben a szünetekben arra megnyugszol és a pihenésre koncentrálsz a következő fájást sokkal jobban el tudod viselni. Egy kipihentnek sokkal kisebb a a fájdalom érzete mint egy fáradtnak. Persze kérhetsz fájdalom csillapítót is, adni fognak, nekem is adtak és nem szégyen kérni. Azért van ott hogy adjanak ha kell, ezt a szülésznők és az orvosok is tudják.

Ha van rá lehetőséges vedd meg a Parentis szülőképző Szülés DVD-t. Nagyon jó! Nekem sokat segített, felkészített a szülésre, segített megnyugodni.

Nyugi, minden rendben lesz! Minden jót! Szia

2010. aug. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Röviden válaszolva: nem tudsz rá felkészülni, de természetesen menni fog.


Hosszabban: maga a szülés és az élet a kisbabával annyira semmihez nem hasonlítható, de az egész életedet átjáró esemény, hogy nem lehet felkészülni rá. De talán nem is kell, mert annak is megvan a szépsége, hogy azzal a kis lénnyel összeszokni, egymásra hangolódni. Persze az eleje nem is nehéz, az én babám is végigüvöltötte élete első három hónapját, borzalom volt. De most utólag (8 hónapos)egyáltalán nem tűnik fontosnak, az van benne az emberben hogy így is bőven megérte.


A szüléssel is így voltam. Rettenetesen fájt (bár én nem kértem semmiféle fájdalomcsillapítást), közben vagy 100X megfogadtam, hogy még egy gyerek nem lesz. Utána viszont úgy éreztem, hogy valahogy kellett ez a fájdalom, mert valahogy ez tette érthetővé és kézzelfoghatóvá, hogy az egész életem meg fog változni. (Különben nem vagyok egy mazohista fajta, ha fáj a fejem azonnal szedem be a gyógyszert.) Bár mondjuk nekem kb. 4 és fél óra alatt lezajlott az egész.


ÉS valami még! Sok friss anyuka esetében látom, hogy a környezet állandóan osztja az észt, látva a bizonytalanságát, ki akarják oktatni. Ha esetleg ilyen emberekkel (is) körül vagy véve, ne hagyd magad! Attól, hogy XY-nak ez, vagy az bejött, nem biztos, hogy a TA babádnál is használ a dolog. Hogy neki mi a jó, azt Te fogod kitapasztalni.


Kellemes babavárást, babázást és könnyű és gyors szülést!

2010. aug. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A női szervezet 9 hónap alatt megérik a feladatra. Hidd el, az utolsó napokban már kívánni fogod a szülés élményét megélni. Nagyobb lesz a vágy, hogy láthasd a gyermekedet, mint a félelem az ismeretlentől.

A gyereknevelés is hasonló, működik magától. S most még nem tudod, de a leggyönyörűbb évek várnak rád. Annyi, de annyi örömöt fog adni ez a kis apróság, hogy a kételyeid, fáradtságod és sok vesződséged mind el fog törpülni mellette. Bízz magadban és a Természetben, amely mindent csodásra alkotott.

2010. aug. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!