Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rh- kismamák, hogy álltok az...

Rh- kismamák, hogy álltok az ellenanyagszűréssel?

Figyelt kérdés
2009. márc. 5. 10:53
 1/9 A kérdező kommentje:
Milyen gyakran kell csinálni?Nekem az első negatív lett 15 hetesen,de nem értem hogy megy ez?Ha közben ellenanyag termelődik akkor símán elvetélek?
2009. márc. 5. 10:57
 2/9 anonim ***** válasza:

szia,


En A neg. vagyok, a parom AB + , en 31 hetes vagyok, kulfoldon lakom, de en mar elore kaptam oltast a 29 heten ( itt igy szokas), es Majd szules utan kapok megint. Amugy Nem tudom miert ilyen keson kaptam az elso oltast, es amugy sem talaltak semmi kulonoset a vervetelen! Otthon ha jol tudom min 2x nezik. Sajnos a masik kerdesedre Nem tudok valaszolni, de engel is erdekelne.

Szep terhesseget!

2009. márc. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Itthon háromszor nézik (én is RH- vagyok). Ha nincs semmi gond, szüléskor kapunk majd egy szurit, hogy a következő babával is minden rendben menjen. Ha ellenanyag termelődik, akkor viszont rögtön kezelni kell szintén szurikkal, de azt sajna nem tudom, hogy akkor milyen sűrűn. Első babánál nem jellemző, hogy jelentkezne ellenanyag.
2009. márc. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az első babánál nincs gond.A többinél meg (a megelőző szülés után kapsz anti d-t.Terhesség alatt nem keveredik a véretek,ez inkább szülésnél jellemző mindenesetre nézik nem termelődik e.De itt több mindent olvashatsz valódi problémákról és orvos válaszaival. [link]


Mindenesetre nyugodj meg,ha lesz ellen anyagtermelődés ma már kiküszöbölhető a vetélés.Minden jót!

2009. márc. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Második babát várom,az első után kaptam szurit,viszont tavaly volt egy vetélésem kb.6 hetesen,akkor is kellett volna anti-D-t kapnom de sajnos nem így történt.Ezért izgulok a legjobban.
2009. márc. 5. 13:31
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Első szülésem után én sem kaptam meg az injekciót, mert a kicsi is negatív lett. Most újra terhes vagyok, eddig már kétszer vettek vért az ellenanyag miatt. Remélem nem lesz semmi gond.

2009. márc. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is ARh- vagyok,a párom pedig ARh+ és minden egyes vérvételnél nézik az ellenanyagszintet.Az első szülésem után kaptam Anti-D-t és utána volt egy vetélésem,akkor is kaptam ilyen szurit.Most 26 hetes vagyok és már 2x néztek ellenanyagot a véremben.
2009. márc. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nem lehet hogy a mütét alatt kaptad meg?Nézd vissza a zárójelentést.A hugomnak most volt vetélése és ő a mütét alatt kapta meg.
2009. márc. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nincs rajta a zárójelentésen.
2009. márc. 5. 14:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!