Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kövér vagyok, de gyereket...

Kövér vagyok, de gyereket szeretnék. Terhesség kövéren?

Figyelt kérdés

105 kiló vagyok és 35 éves. Egyre jobban szeretnék gyereket, de erősen félek a terhességtől, mert dagadt vagyok. Előbb fogyjak le, kb. egy év alatt és utánna legyek terhes vagy vágjunk bele most és majd fogyózok ha meglesz a baba.

Mit tanácsoltok?


2009. márc. 4. 15:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem fogyózol, ha meg lesz a baba.
2009. márc. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt terhes lennél,mindenképp le kell fogynod,nekem is ezt mondta a doki! Én 103kg voltam,szépen haladok,már 90 kg-nél tartok.

Egyébként is veszélyekkel jár ha kövéren leszel terhes!!!

2009. márc. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

Ha úgy érzed le tudsz fogyni és nem azért vagy kövér, mert hajlamos vagy rá, akkor megpróbálhatod.

Ha viszont hajlamos vagy a hízásra, akkor ne erőltesd.

Vágj bele és ne törődj azzal, hogy van egy kis felesleg:)

Szurkolok!

2009. márc. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha a súlyfelesleged nem okoz hormonális problémákat és egyéb súlyos betegséged sincs, akkor belevághatnál. De ha pl.vérnyomás-problémáid vagy gyulladt visszereid vannak, szerintem érdemesebb lenne előtte fogyni (gondolj bele, a terhességgel még jár több kevesebb kiló). A várandósság plusz terheket ró egy elvileg egészséges nőre is, ezt nem árt figyelembe venni. A Te egészséged is fontos annál is inkább, mert ez a babára is kihat. Sok sikert!
2009. márc. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ne szenvedj a fogyókúrával,nyugodtan vágj bele a baba-projektbe,majd a terhesség alatt vigyázol a kalóriabevitelre,meg szülés után van ami lemegy magától,a többit meg ráérsz szépen lassan leadni.Én sem a versenysúlyommal estem most másodszorra teherbe,legalább+10 kiló-val kezdtem.Na meg ahogy szétnéztem itt nálunk a terhesgondozóba,szép számban vannak duci kismamák,állítólag ők nem is híznak olyan sokat a várandósság ideje alatt.Sok sikert!
2009. márc. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Peldakent alljon elotted az en esetem.Mikor megszultem a picurt 35eves es 124kg voltam.Nagyon nehezen jott ossze a baba tobb evet vartunk ra. Otthon mar voltam kivizsgalason par evvel korabban.Nem talatak semmit de azt mondtak,hogy fogyozzak.Ebben az idoben atlag 90-100kozott mozgott a sulyom.Ferjhez mentem,kulfoldre koltoztunk,ket ev hazassag utan meg mindig nem jott ossze a baba.Itt kint mar jelentkeztunk kivizsgalasra 2007decembereben a meddosegi klinikara.Idopontot februar 11-re kaptunk.2008 januarjaban kiderult,hogy terhes vagyok.Mar 6honapos a kicsi.MOST JON A LENYEG!

2007 oktoberben(itt meg 95kg voltam) ott hagytam a munkamat egy jobbnak tuno ajanlat miatt ami sajnos nem jott be.Kispadra kerultem es sokat pihentem,ugyanugy ettem mint elotte DE semmi idegeskedes es nagy hirtelen, csekely ket honap alatt felment a sulyom 114-re.A szuloszobara 124-el mentem be.Most meg van rajtam "nemi felesleg" de le fog menni.Ezzel csak azt akartam mondani,hogy mielott sanyargatnad magad talan kapcsolj ki,keruld a stresszt es toltodj fel.Persz tudom,konnyu mondani ebben a nagyon is nehez helyzetben es biztos vagyok benne,hogy en sem teszem meg ha maga az elet nem igy alakitja a dolgokat.Engem pl mindig is roppant modon idegesitett,hogy az osszes fizikai problemamat ami esetleg adodott nagy ritkan a sulyomnak tudtak be.

2009. márc. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én "csak"86 kg-val indultam,39éves vagyok,nem volt kimondottan tervezve a baba,de:a vérnyomásom előtte is egy kicsit magas volt,ezt most gyógyszeresen kezelem.A pajzsmirigyeddel minden oké?Menj endokrinológushoz is,mert ha alulműködés miatt vagy duci azt is lehet kezelni terhesség alatt is.A súlyfelesleg miatt fájni fog a derekad és fáradékonyabb leszel.Vizsgáltasd ki magad alaposan mielőtt belevágtok.Megéri!
2009. márc. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
58%

Jajj ezt a hülye dumát én is meg kaptam h le kell fogyni terhesség előtt stb.Én 2007 nyarán lefogytam és decemberbe álltunk neki próbálkozni.Mondanom sem kell h nem jött össze.Közben szépen lassan jöttek vissza a kilók és tavaly augusztusban 130 kilósan estem teherbe.Most 31 hetse vagyok és eddog 3 kg jött fel rám.

Ha babát akarsz akkor mindent bele mert a magas vérnyomés és a terhességi diabétesz a vékonyakat is veszélyezteti ugyan úgy.

2009. márc. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
igaz én a 3.babámat várom de megvan a magam storija ha érdekel.Az első terhességemet 95kg-val ,a másodikat 97 kg-val, a mostanit 105kg-val kezdtem.Az első kettőnél semmi problémám nem volt a szokásos terhességi tüneteken kívül.Most a 18.hétben járok eddig szintén semmi bajom nem volt,remélem így is marad.Engem a súlyom nem befolyásolt a döntésben hogy jöhet-e a baba.Az első két terhességnél 17 és 10 kg szedtem fel most 4 kg-nál tartok.Ja és most 35 éves vagyok.Több vizsgálattal jár a kor miatt,de ennyi.A szüléseim nem voltak nehezek simán szültem.Tudok vékony kismamát aki cukorbeteg, a másiknak pedig magas a vérnyomása.Szerintem ez egyén függő.Meg hogy ki hogy fogja fel a dolgokat.Ha szeretnéd a babát hajrá.Te döntesz ne másokra hallgass!Magadat te ismered!
2009. márc. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
68%
Az aki kitalalta azt a hulye dumat hogy jobb lefogyni egy kicsit es ugy nekivagni a terhessegnek ,nem beszelt epp olyan nagy marhasagokat.Itt szerencsere olyan szemelyek valaszoltak akiknek nem volt problemajuk,de sajnos gyakoribb a magas vernyomas kovereknel mint sovanyaknal es sokkal tobb a veszely,lassuk be.Sokkal nagyobb sulyt visz az ember koveren,jobban meg van a sziv terhelve,a labakra nagyobb suly nehezedik stb.Ezek tanacsok amiket meg lehet fogadni vagy sem,elvegre egy kerdes lett felteve.Fogyni nem konnyu,sok akaraterore van szukseg.En sem vagyok sovany,tehat tudom mit jelent es egy kover no is vagyik az anyasagra,ez normalis.Ugyis azt csinalsz amit akarsz,de hogy jobb kevesebb sullyal nekivagni az tuti.
2009. márc. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!