Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit öröklünk az anyától, és...

Mit öröklünk az anyától, és mit az apától?

Figyelt kérdés
Milyen dolgokat öröklünk az anyánktól és az apánktól? Pl. helyesírás, stb.
2009. márc. 3. 20:45
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
hát elég széles a skála az biztos.... ugye nem kell leírnom:-)
2009. márc. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Így konkrétan semmit. Egy-egy DNS láncot öröklünk és az ilyen absztrakt képességek szempontjából tökmindegy, hogy melyik szülőtől melyiket. A véletlenen múlik. Illetve nem egészen a véletlenen, de nincs ilyen szabály, hogy a testmagasságot inkább az apától, a lábméretet meg inkább az anyától. Amúgy ennek az alapjai kb. általános iskola hetedikes tananyag, tehát vagy fiatalabb vagy ennél, vagy nem figyeltél oda és most hülyeségeket kérdezel. Melyik?
2009. márc. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
ez nem egy egzakt módon ldönthető kérdés. a génjeink felét az apától, másik felét az anyától örököljük. Nekem pl nagyon jó "eszem"van, istenien tanulok, de mindkét szülőm diplomás, értelmiségi. kitől örököltem akkor? Viszont a gyakorlati dolgokhoz alig értek,(villanykörtecser még megy azért), apukám viszont kiválóan barkácsol. Ezt akkor biztos anyutól. igaz ő gyönyörűen varr, nekem pedig egy gomb is kihívás...
2009. márc. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
Ráadásul anyánk és apánk is a szüleitől örökölte a gén készletét, így korábbi ősök tulajdonságai is előkerülhetnek bennünk.
2009. márc. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég tág így. Abban viszont biztos vagyok, hogy a testvérek is örökölhetnek mást-mást! Mi 3-an ég és föld vagyunk. Illetve a nővérem és öcsém kicsit jobban hasonlít egymásra. Én kilógok, bár így a jobb. Pl nekik van magas vérnyomás, nekem nincs. Vagy ott van a keresztlányom. Az anyjára hasonlít (szinte mintha klónozták volna+ gesztusok), viszont alacsony termetű, rövidke lábú, mint apukája.

Állítólag a fogantatáskor vagy az apa, vagy az anya génjei erősebbek, könnyebben el tudják nyomni a másikat. Hogy ez igaz e?

2009. márc. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
A legtöbb genetikai betegséget pl az anyától örököljük.
2009. márc. 4. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi köze a hajszínnek, stb-nek nemre lebontva, hogy most melyiket kitől örököljük. Nem tudom hogy jutott eszedbe ilyen. Nincs arra "szabály", hogy a szemszínt csak apától, térbeliséget csak anyától, étkezési szokásokat vagy kezességet (jobb/bal kéz) meg apától stb....
2009. márc. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!