Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 25 + 2 hetes vagyok. Azt...

25 + 2 hetes vagyok. Azt javasolta a védőnőm, hogy már most kezdjem el masszírozgatni a melleim a könnyebb szoptatás érdekében. Ez ok. De mit tegyek, hogyan maszírozzam?

Figyelt kérdés
2009. márc. 3. 17:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem épp azt mondták nem szabad mert megindíthatja a szülést.Csak a végén szabad amikor már nem veszélyes a babára nézve ha megszületik.
2009. márc. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Erre azt mondta a védőnőm, hogy magát a mellet lehet, csak a mellbimbót nem, mert az megindíthajta...
2009. márc. 3. 18:12
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
De a szoptatásnál a mellbimbó van kitéve a különféle hatásoknak. Azt kell majd edzeni. Az hogy már most maszirozod a melled nem lesz több tejed és a szoptatás sem lesz könnyebb.De haezt mondta kérdezd meg őt hogy kell.
2009. márc. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%

Na az ilyen védőnőnek nem szabad azt se elhinni, amit kérdez. A mellbimbót nem szabad masszírozni, amiért az előtem szóló is mondta, a mell többi részét meg mi a fenének? 7 hós lányom van, még mindig szinte csak anyatejes,sose masszírotam a mellemet. A tejcsihez az kell, hogy szülés után azonnal szoptass és mindig igény szerint. Ennyi a trükkje.

Ajánlom figyelmedbe a www.lll.hu-t, ott mindent megtudhatsz, amit érdemes.

2009. márc. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azt hiszem félreértettél. Nem a mellbimbót akarom masszírozni és nem azért, hogy több legyen a tej, hanem hogy ne csomósodjon be. De azért köszönöm, hogy segíteni próbáltál.
2009. márc. 3. 18:19
 6/9 anonim ***** válasza:
A becsomósodás attól van(neked csak lesz) hogy amikor a mell tele van tejjel akkor a sok tej nem folyik ki egyből a mellből hanem bekeményedik becsomósodik. Addig amíg nincs tejed nincs mi becsomósodjon.Ergo mit kell maszirozni?
2009. márc. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy nem kell masszírozni a mellett a terhesség alatt. Amikor már megszültél, akkor meg csak arra kell figyelni, hogy ne "pangjon" benne, amitől csomóssá válhatna. Rövid idő alatt úgyis beáll a kereslet-kínálat egyensúly. Én a szülés után hat hétig figyeltem erre, nehogy csomó alakuljon ki, szoptatás után gyakran zuhanyoztam a mellemet kellemes hőméréskletű vízben. Nekem bevált, és elkerültem a mellgyulladást.
2009. márc. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Teljesen fölösleges masszírozni a mellet terhesség alatt, ui. még nincs benne semmi, ami miatt becsomósodhatna... Emellett több tejed se lesz tőle, meg a szoptatás se lesz könnyebb. A 4. babámat szoptatom és még soha sem masszíroztam a melleimet, mégis bőven volt nekik tejcsi. Szerintem ne foglalkozz ezzel. A védőnő szava nem szentírás, ő se mindig ad jó tanácsot.. pedig elvileg ez lenne a doga:((
2009. márc. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek...
2009. márc. 3. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!