Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A Sedatif PC kinek mennyire...

A Sedatif PC kinek mennyire segített az alvászavar leküzdésében?

Figyelt kérdés

Miután az alváshiányom állandósulni látszik a terhességem utolsó napjaira, a fórumhozzászólások és utánaolvasások alapján vettem Sedatif PC homeopátiás gyógyszert, hátha segít.

Milyen tapasztalataitok vannak a szerrel kapcsolatban? Azt írják, hogy naponta többet kell bevenni, de több kismamától azt olvastam, hogy elég lefekvés előtt egyet elszopogatni.

Az is szerepel a betegtájékoztatón, hogy az első időben a szer felerősíti a negatív tüneteket. Ez azt jelenti, hogy ha az előírttól eltérően lefekvés előtt naponta csak egyet veszek be lefekvés előtt, akkor első pár éjszaka méginkább nem fogok tudni aludni, majd csak pár nap múlva esetleg?


2009. márc. 3. 07:44
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
12%

Azt hiszem, hogy szakavatottként szólhatok a témához.

Mint alvászavarban szenvedőnek, súlyos obstruktív alvási apnoe-m és latens narkolepsziám van.

Állapotom egy bizonyos BIPAP gép nélkül életveszélyes volt.

Alaposan utána olvastam és érdeklődtem a témának.


Az alvászavar az ma külön tudományág.

Az alvászavarnak több mint száz ismert oka lehet.

A pszichés hatásoktól a fizikális problémákig.

Lehet, hogy pont nem egy gyermeket várónak kellene kísérleteznie egy ismeretlen szerrel.


Egyebekben azt sem tudjuk, hogy az alváshiányt mi okozza? A terhes állapot? Vagy esetleg valami beindult a szervezetben a változás során? Vagy valami pszichés ok?

Ezt bizony szakorvos hivatott kideríteni.

Vannak alváscentrumok, ott kell időpontot kérni.

Egy háziorvosi beutaló kell csak hozzá, nem fáj, ingyen van.

A reakciók után majd folytatom.

2009. márc. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Én sokáig használtam és jó. De ne így kezd el, hogy elalvás előtt veszed be, hanem eleinte szedd napközban is 2-3 napig és utána elég lesz éjszakára. Olyat nem fogsz érezni mint egy altatótól, nem üt ki kicsit lenyugtat. A semminél minden képpen többet ér.
2009. márc. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Az utólsó vagyok. A szer nem ismeretlen, a nőgyógyászom is támogatt és több orvosbarátomat is megkérdeztem róla. Lehet hogy ők is elég szakavatottak. Az elsőre reagálva, nem is az a fontos, hogy mi okozza a mi esetünkben az alvászavart, hanem hogy megoldjuk.
2009. márc. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is használom már egy ideje és azt tudom mondani, hogy általában segít. Én csak este szoktam használni és akkor 2 szemet a nyelvem alá téve elszopogatok. (ágyban fekve, már nem járkálok utána). Tegnap is ettől sikerült elaludnom. :o) Igaz előtte bekapok 2 szem magneb6-ot is. Annak is van egy kis nyugtató hatása. Próbáld ki, nekem bevált. Előtte volt, hogy egész éjszaka csak ébren üldögéltem vagy nézegettem és járt az agyam. :S Ez egy picit kikapcsol, ellazít, de tényleg nincs olyan hatása, mint egy altató vagy nyugtató "gyógyszernek".

2009. márc. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket. A lényeg pont az lenne, hogy ne legyek tőle kába, és azért fel tudjak kelni másnap reggel, szóval nem igazán altatót keresek, csak egy olyan szert, amivel nem ébredek fel óránként, hogy majd aztán próbálkozzak az újbóli elalvással, ami nem sikerül egyből:( szóval akkor ma kipróbálom:)

mellesleg az elsőre válaszolva így szülés előtt az álmatlanság természetes, tisztában vagyok vele, az ember lánya stresszeli magát akkor is egy picit/nagyon, ha nincs is rá oka, de ettől a helyzet nem lesz jobb, és ha van esetleg segítség, amit én nem ismerek, de más igen, akkor szívesen veszem és köszönöm az ötleteket, és örülök, ha az éjszakáimat nem olvasással, hanem alvással tölthetem:)

2009. márc. 3. 08:48
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a homeopátis készítmények ártani nem ártanak, csak használnak. A szervezetnek segítenek, hogy a normál kerékvágásba vissza kerüljön. Én pozitívan állnék hozzá és akkor biztos segít. Más problémára én már használtam (megfázás, gyomorpanaszok) és nekem használt.
2009. márc. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
17%

Azért én még mindig meggondolnám a szedését.

Maga a név is a nyugtatást tartalmazza.

(A beteget "leszedáltuk", vagyis lenyugtattuk.)

Én elhiszem, hogy a homeopátiás szerek jók, de azért az influenza elleni védőoltásba is belehaltak páran ugye?

Én csak arra gondoltam, hogy esetlegesen a kezelőorvosoddal kellene konzultálni.

Előfordulhat, hogy te valamely hatóanyagra allergiás vagy.

Válthat ki nemkívánt ellenreakciókat.

Ez nem stresszel? Pedig inkább ennek kellene, hogy orvosi javaslat nélkül beszedsz minden szart, amit a nép jónak tart.


Szerintem várd az anyaságot, élj egészségesen, ne hagyd el magad, légy pozitív szemléletű, hiszen a világon a legszebb dologra készülsz.

A "betegségek" 95 százaléka a fejben illetve a lélekben dől el.


Itt a jó idő. Sétálj nagyokat, sok vitamin, fehérje, kalcium, stb.

2009. márc. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem tájékozatlan vagy és erőszakos. A kérdező nem krónikus álmatlanságban szenved, hanem terhes. Az utólsó trimeszterben már nagyon nehéz monden pzitúrában elaludni a hormonok is dolgoznak, nagy és nehéz a pocak, fáj minden és kényelmetlen stb. Az orvosok Pipolfent szoktak adni ilyenkor, mert nincs rá jobb megoldás. Gondolom tudod mi az. Nyilván ezt nem akarja a kérdező sem beszedegetni, ahogy én sem e mellett döntöttem. Mert arra tényleg igaz lenne amiket leírtál. Én nem is értelek téged komolyan!? Úgy reagálsz, mintha marihuánát javasoltunk volna szegény kérdezőnek. Láthatod, hogy többen kipróbáltuk leírtuk, hogy nem szedál le, de valahogy csak kell neki nevet adni és többnyire olyat, amilyen probléma kapcsán használják.
2009. márc. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Ezt a szert nem a nép javasolja, hanem az orvosok, legalább is nekem az orvosom javasolta. Kizárólag gyógyszertárban kapható, gyógynövényalapú. Ha az ember napokon, vagy heteken át nem alszik, ritkán tud pozitívan hozzáállni bármihez is. Meg gondolom kimerülten, kialvatlanul szülni sem könnyű. Gyakorlatilag lehetetlen.

Sok nyugateurópai országban már a szüléskor is homeopátiás szereket használnak szülés közben és nem a gerincbeli érzéstelenítést és társait.

2009. márc. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon bevált! Először, kb 1 hétig 2X2-t vettem be napközben. AZtán átszoktam arra, hogy lefekvés előtt szopogatok el 2-t.

Nem kába tőle az ember!

Elfogyott a bogyóm, és 2-3 napig nem volt otthon, - és nem tudtam, hogy miért nem bírok elaludni... azóta vettem megint, és újra jó.

És mindezt növényekkel, amik a réten nyílnak, ezt ne felejtsd el! :)

Szép álmokat! :)

2009. márc. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!