Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Alvászavar, szorongás mitől...

Alvászavar, szorongás mitől lehet?

Figyelt kérdés

Kb. egy hete egyik éjjel felébredtem és nem bírtam visszaaludni. Hirtelen minden hülyeségen elkezdtem agyalni, leizzadtam. Nagy nehezen aludtam csak el.

Azóta,hogy is mondjam kicsit ráparázok az alvásra. Este,ah lefekszek elkezd verni a szívem, ilyen szorongó érzés, idegesség lesz rajtam úrrá! Igaz elbírok aludni, de van,hogy 3/4-ed órát is dobálom magam.

Köze lehet ennek a terhességhez, vagy csak pusztán most lettem alvászavaros?

27 hetes kismami


2011. szept. 24. 09:43
 1/1 anonim ***** válasza:

Én javasolnék egy pár alkalmas konzultációt pszichológussal, aki várandósokkal is foglalkozik.. Nehogy átmenjen pánikrohamba. Interneten sajnos nincs lehetőség átbeszélni a feljövő érzéseidet, gondolataidat, amik lehetnek nagyon mélyről jövők, viszont pszichi jól tudna segíteni!

Egyet azért mondok, hogy a terhesség, gyermekvállalás egy ún. "normatív krízis" egy nő életében (az apáéban is:)), teljesen természetes, hogy ilyenkor feljöhetnek negatív gondolatok, szorongások, rég elfelejtnek hitt félelmek. Az a fránya tudattalan..:) Éjszaka ezek fokozottan "támadnak", mert akkor van idő picit lenyugodni, nem vonják el külső dolgok a figyelmedet.

Érdemes lenaplózni ezeket az érzéseket, gondolatokat, amik ilyenkor előjönnek nálad és ezzel menni a pszichonénihez.


Az ilyen tip. alvászavar mindig pszichés eredetű, és gyógyszeresen nem ajánlott kezelni a terhesség alatt. Homeopátiában ha hiszel, kipróbálhatsz egy két szert, a gyógynövényes nyugtatók szintén nem ajánlottak terhesen.

2011. szept. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!