Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon alacsony vernyomas...

Nagyon alacsony vernyomas mennyire art a babanak?

Figyelt kérdés

Nekem mindig is alacsony volt a vernyomasom, amit kave es energiaitalokkal tartottam fent. Amiota megtudtam h babat varok feladtam a koffein tartalmu italokkal. Viszont ennek hatasara allandoan alacsony a vernyomasom es sokszor nagyon leesik aminek hatasara szedulok es gyengenek erzem magam. Csutin megyek dokihoz de nagyon aggodom h vmi baja lehet igy a babanak h nem kap eleg oxigent.

Mert vernyomasok mikor lent van: 97/59, 99/61, volt olyan reggel h csak 88/59 volt. a per erteket tartom nagyon nagyon alacsonynak. a jobb napszakokban sem megy a per ertek 65-nel magasabbra, az elso ertek az felmegy 110 neha 120 ertekig is. de most mar par napja ilyen alacsony. Probalok bosegesen reggelizni meg odafigyelek h mindig egyek mikor ehes vagyok. az orvos legalabbis ezt javasolta, de most nagyon leesett. Terjek vissza megint a koffeinre? akkor meg a babanak artok vele ugyancsak. volt vki hasonlo helyzetben? koszi a valaszokat!


2009. márc. 3. 00:09
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


A baba miatt ne aggódj és remélem a fenti linken olvasottak megnyugtatnak.

2009. márc. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen vot a vérnyomásom.Az elején néha rosszul is éreztem magam.A babámnak semmi baja nem lett.Jót tesz hideg vizes ruha a nyakra . Fekvés felpockolt lábbal.Séta a friss levegőn.Szerintem koffein tartalmú italt ne igyal
2009. márc. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem is alacsony vérnyomásom van, terhességem elején hasonló adataim voltak. Napi 1-2 kávét megihatsz nyugodtan terhesség alatt, nem lesz baja a babának. Igyál emellett sok folyadékot, mivel azért alacsony a vérnyomás, mert az erekben pang a vér, a koffein csak a pulzusszámot növeli, de igazán tartósan nem fog a vérnyomásod helyreállni tőle. Ha nagyon szédülsz, nyaljál két csipet sót, a natrium is emeli a vérnyomást, nekem bevált. Egyél-igyál vastartalmú élelmiszereket, italokat (céklalé, brokkoli, szárazhüvelyesek, mogyoró, mandula, stb.). Én neo-ferro-folgammát szedek a terhességem óta és egy szem folsavat. Sajna nekem a szülés után nem akart helyreállni a vérképzésem, nemhogy nőtt volna, csökkent (128-ról 51-re), így a végén transzfúziót kellett, hogy kapjak.


Boldog babavárást!

2009. márc. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen alacsony volt a vérnyomásom mindkét terhességem alatt. A másodiknál már kávéztam, neszkávét ittam naponta 1-2-őt. De igazából az sem vitte feljebb.

Ha tudsz, pihenj minél többet, és egyél rendesen.

A gyerekeimnek nem lett semmi baja, mindkettő egészséges!

2009. márc. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A terhesség elején a vérnyomás csökken, ez normális. Én a reglei tejeskávét nem hagytam el, és az alacsony vérnyomásra doki is, védőnő is azt mondta, hogy nyugodtan mehet a kávé. Ha nagyon paff vagy, egy-két guggolás is segít! Bár a pulzusod nem írtad, mert az meg növekszik (tegnap nekem 100 volt), akkor a guggolás nem nagyon kell;)

31 hetes

2009. márc. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is mindig 100/60 és 90/60 a vérnyomásom,pont tegnap mérte a védőnő és mondta hogy sok folyadékot igyak de ha nem érzem rosszul magam akkor semmi baj. Most 13 hetes vagyok semmi bajom ezzel a vérnyomással,és 5 éve a lányomat is pont ennyivel hordtam ki,akkor is nagyon jól éreztem magam mindig és neki sem volt semmi baja. Szerintem még mindig jobb mint a magas vérnyomás ugyhogy nyugodj meg :-)
2009. márc. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!