Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kérjem, hogy szürjenek HPV-re...

Kérjem, hogy szürjenek HPV-re is? Most mi a helyzet ezzel természetes szülésnél?

Figyelt kérdés
2 éve HPV magas kockázatú fajtát diagnosztizálta, 3 havonta ellenörzés ( P2 ) és nyárra hála égnek eltünt a szervezetemből. Azóta viszont nem nézte senki se. A 36. hétbe lépek most és amúgy is lesz ez a streptococus szűrés, kérjem a dokit hogy nézze meg a HPV-t is egyuttal hogy nem e jött vissza? Most számít egyáltalán a természetes szülésnél? Annyira megoszló vélemények vannak... Eddig akitől kérdeztem, azt mondta nem számít, azért is nem foglalkoztam vele, de most olvastam itt a Gyakoriban róla, és elgondolkodtam...
2009. márc. 1. 12:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Az orvost kérdezd inkább róla, mert amit itt olvashatsz a témában nem biztos, hogy autentikus véleménynek kell tekinteni.
2009. márc. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az egyik barátnőmnek van HPV-je,de neki maradandó, és neki azt mondták, hogy ő nem szülhet természetesen, mert a szülő csatronában elkaphatja a baba is.

De mondjuk úgy tudom a HPV-nek is van több fajtája.

Szerintem is kérdezd meg a dokidat.Mond el neki hogy mi a helyzet és hogy mi miatt aggódsz.

2009. márc. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, jobb lesz megkérdezni. Nézzék meg, és akkor még mindíg ráérek tudakozódni hogy kinek mi a véleménye erről ha esetleg pozitív lesz. Amúgy én is úgy tudtam hogy többnyire aki fertőzött az az is marad, de néha legyőzheti az immunrendszer, és nálam elvileg ezt történhetett. Nagyon remélem hogy nem is jött vissza, és akkor nincs is mit megkérdezzek :)
2009. márc. 1. 13:13
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem nagyjabol masfel eve volt magas rizikoju HPV-m (16-os), ami a kovetkezo szuresnel mar negativ volt. 3 hete szultem termeszetes uton. Ugyanaz a tipusu HPV nem tud visszajonni, mert az ellen mar van ellenanyagod, max egy masik valfaja johet elo, de ennek a terhesseg alatt eleg kicsi a valoszinusege. Szerintem se foglalkozz vele.
2009. márc. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat nektek!
2009. márc. 1. 14:55
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia!Én HPV/P3-4/virussal vagyok fertőzött immár 22éve.Természetes úton szültem 4egészséges gyereket.Egyik se fertöződött!Első terhességkor elmentem egy onkológushoz,aki bátran ajánlotta a rendes szülést!Nagyon rendes doki volt.A többinél már nem is aggódtam!Sok szerencsét!Ne aggodalmaskodjál,de ha megnyugtat kérj újabb vizsgálatot!Jó egészséget nektek!
2009. márc. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!