Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Alacsony vérnyomás terhesen?

Alacsony vérnyomás terhesen?

Figyelt kérdés
39+5 hetes vagyok,szerintetek gond van,ha alacsony a vérnyomásom?
2011. ápr. 7. 15:12
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
igyál kicsit többet, esetleg igyál kávét vagy egy-egy pohár kólát! Az alacsony vérnyomás miatt a babához is kevesebb friss vér jut és te is ki vagy téve egy esetleges ájulás veszélyének. Mindig legyen nálad víz, bárhová is mész! Nekem ezeket az orvosom ajánlotta, mert az enyém is alacsony volt... még szülés alatt és utána se ment 11/80 fölé :))
2011. ápr. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
húú, ezt nem is tudtam h az is baj lehet. nekem legutóbb 90/60 volt....de a védőnő nem mondott rá semmit. kávét inni nem nagyon merek, reggel tejeskávét iszom, kávés csészébe, de csak annyi kávé van benne, h éppen hogy csak megízesíti a tejet.
2011. ápr. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 90/60 fölé nem is ment sosem. Nincs baj. Igyál sokat, ha sokat szédülsz akkor fordulj orvoshoz. Az már nem jó.
2011. ápr. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 110/70 szokott lenni,vagy még ennyi se! A védőnő sosem mondott rá semmit! Nekem amúgy a kávétól sem megy feljebb4
2011. ápr. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
Nekem végig nagyon alacsony volt a vérnyomásom. Három liter folyadékot ittam, nagy része ásványvíz volt, aztán az orvos javasolta, hogy naponta 2x1/2 kávét igyak meg. Nekem az sem használt. Volt, hogy annyira lement a vérnyomásom, hogy bedugult a fülem és kicsit bódultnak éreztem magam. Sajnos nekem hatott a lepényre is, kicsikém nem fejlődött rendesen, ezért a várandósság utolsó hónapjait kórházban ágyban töltöttem. Ha feküdtem akkor nőtt a babókám. Hál istennek már másfél hetes egészséges a kis hercegnőm. Egyébként terhesség alatt ritkán okoz gondot az alacsony vérnyomás. Az én esetem nem mindennapi. :) Három várandósságom már volt ezelőtt, akkor is alacsony volt a vérnyomásom mégsem volt gond a pocaklakókkal.
2011. ápr. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Inkább alacsony legyen,mint magas.Nekem 90/60,illetve 100/70 volt.Soha nem volt belőle gondom.2 gyerekes anyuka
2011. ápr. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem igen gond!Én még csak 9 hetes vagyok és 90/50 a vérnyomásom.Védőnő igaz nem mondott rá semmit ,de nem érzem jól magam,és nem tudom hogy ez most az alacsony vérnyomás miatt vagy mert állapotos vagyok és nehezen viselem.Ez a második terhességem akkor is alacsony volt a vérnyomásom és 170/90 el szűltem a végén.most kiváncsi vagyok mennyivel szülők.Amúgy sokáig nem tudok állni mert úgy érzem ki megy vér a fejemből,a mellkasomat mintha szorítanák.remélem 12.hét után elmúlik.Mert így olyan mintha beteg lenné nem pedig állapotos.
2011. ápr. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,nekem nem állandó jelleggel alacsony,csak elkap egy szédülés vagy le kell ülnöm,mert érzem hogy alacsony!!!!


Átlagban rendben van a vérnyomásom!


Mindenkinek boldog babavárást!!!

2011. ápr. 8. 09:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!