Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikortól vásároljak?

Mikortól vásároljak?

Figyelt kérdés
16hetes2napos vagyok,de én már úgy vásárolgatnék:)Már vannak babacuccaink,mert kaptuk.Van babakocsi,pelenkázó,hempergő,etetőszék,kis szekrény,és kiságy.Mind új leszámítva a kiságyat.Bár ha ezeket nem kapom mi is csak használtan tudtuk volna megvenni.Tehát volt egy kis szerencsénk.
2009. febr. 28. 11:26
 1/5 anonim ***** válasza:
apránként neki állhatsz nyugodtan,ha nem vagy babonás!soxor vásárolj,mindig csak egy-két dolgot!és mire jön a baba minden meg lessz:)könnyü szülést:)
2009. febr. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha vásárolhatnékod van és ez téged boldoggá tesz, akkor vásárolj most. Nem is nyersz, nem is veszítesz vele semmit.

Különbözőek vagyunk, van, aki már baba tervezés közben is vásárolgat, van akinek az utolsó hetekben is nyűg...

Én például az utóbbi típusba tartoztam. Nekünk ruhát nem kellett vennünk, mert szinte mindent kaptunk a testvéreméktől, illetve a nagyiéktól. Az összes többi dolgot (kiságy, pelenkázó és fürdetőállvány, légzésfigyelő, piperecuccok, babakocsi, mellpumpa) kinéztem, hogy kb mennyibe kerül, a terhességem elejétől a bankszámlámon elkülönítettünk rá havonta egy összeget, 33 hetes voltam, amikor kinéztem, hogy mi hol akciós éppen, délután beültünk a kocsiban és három üzletben megvettünk egytől-egyig mindent az előre megtakarított pénzből kb két óra alatt. Bőven volt időm még ezeket rendezgetni, mert ekkor hagytam abba munkát és a következő hét hetet otthon töltöttem és kapartam a falat az unalomtól és a türelmetlenségtől.

Ráadásul így is volt egy pár apróság, amit nem kellett volna olyan korán megvennem, elég lett volna megvárni, amíg a baba megszületik és rájövünk, hogy nem kell és voltak olyan dolgok, amit meg utólag kellett megvenni.

2009. febr. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én 28 hetes vagyok, de ha őszinte akarok lenni, azt kell mondjam, egy pár zoknin kívül még semmit nem vettünk. Mi is kaptunk jópár cuccot tesóméktól, de még a babaszobának sem álltunk neki, majd egy pár hét múlva. Én is nézegetem, hogy hol mi lenne olcsóbb, de mindent majd május elején veszünk meg. Gondolok itt a babakocsira, a pelusokra, a kiskádra, stb. Vásárolhatnékom nekem is sokszor van, de csillapítom magam, nem tudom miért. Nem szeretek ennyire előre vásárolni.
2009. febr. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én 16. héttől apránként vásárolgatok jól körülnézve, és még nincs meg minden, viszont mindig célirányosan mentünk, és a maradékot is tudjuk honnan lesz. Ha láttam valamit a vásárlás közben vagy a teszveszen megvettem.Jó ha megvan minden időben, én legalábbis nyugodtabb vagyok így.32 hetes
2009. márc. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Az az igazság,nem akarom az utolsó pillanatra hagyni,egyik a pénztárca vastagsága nem engedi:(a másik része meg,hogy minden tutira meglegyen.Ma vettem egy csomag pelenkát 2-5kg-ig,és egy cumisüveget:)
2009. márc. 1. 15:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!