Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most már kezdhetek babaholmika...

Most már kezdhetek babaholmikat venni?

Figyelt kérdés

Kicsit babonából is meg amúgy is úgy gondolom túl korán az elejétől nem kell még megkezdeni a babaholmik gyűjtögetését. Mindkét manóm koraszülött lett hét illetve 8 hónapra, makk egészségesek....csak igy alakult.

bár akkor sem kapkodtam el babadolgok beszerzését.

Most vagyok negyedik hónap végén...Eddig csak max néztem egy-két babakocsit, kiságyat de semmi több. Kivételesen tegnap vettem 3 kis bodyt mert nem tudtam már otthagyni,olyan cuki darab volt, és mivel a héten tudtam meg hogy kisfiú lesz könnyebb volt a választás.

Úgy gondoltam májustól már ellehet kezdeni összeszedegetni, hogy azért júliusra szinte minden meglegyen..ne adj isten ha korábban érkezne ismét..mert most augusztus végére vagyok kiírva.

Bár örülnék ha ő már kihúzná végig a hasamban.

Egyetért velem valaki ebben, vagy mi a véleményetek erről?

válaszokat előre is köszönöm!


2011. márc. 25. 10:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én vásárolnék, apránként meglegyen minden, ne a vége előtt kelljen. Különben is olyan jót tesz a lelkünknek egy -egy dolog beszerzése, szó szerint termeli a boldogsághormont:) és ez nekünk is jó és a babának. Nincs túl korán. Hajrá !
2011. márc. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is apránként vettem meg mindent, jól is tettem. Mire megérkezett a baba, addigra minden kész volt, mosás-vasalás, gyerekszoba. Tennivaló nélkül kb. két hetet vártam rá, de az már nyűgös volt így is, a heti két ctg-vel, uh-val, dietetikussal, védőnővel, orvossal, ha még akkor kellett volna vásárolgatnom, biztos nem lett volna olyan szép élmény, mint így.
2011. márc. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ésszerű, ha beszerzed a legfontosabbakat jó korán. Én tavaly augusztus elejére voltam kiírva, és úgy gondoltam, nem akarok hatalmas pocakkal a dögmelegben nyomorogni a boltokban, így megvettem hamarabb a cuccokat. 23 hetesen már megvolt a babakocsi is, elől hagytam, hogy szokjam a látványát (első baba), Aztán 34. hétre már minden készen állt, 38. hetet betöltve jött. Szerintem nincs korán,készülődj nyugodtan:D Maga a készülődés olyan boldoggá teszi az embert. És az csak jót tesz a babának is, ha érzi, hogy te boldog vagy:D Sok sikert és remélem tovább bírja most kisbabád, mint a másik két gyerkőc.
2011. márc. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A babona egy buta kitaláció az emberek gyengeségére. Ha baj törtnéik, rá fogják.

Én mindkét terhességemnél már előre /még a "babaproject" előtt/ nekiálltam gyűjtögetni. Szerencsénkre mindkétszer elsőre összejött a bébi, 6 hetes vizsgálat után szétkürtöltem a családban, a babaszoba 100%-osan 7 hónapos korunkra lett kész.

Szerintem vásárolj nyugodtan ha most van rá pénzed, szeretnéd.


Boldog babavárást :)


20 hetes kismama

2011. márc. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm aranyosak vagytok!


Én is úgy érzem most már lehet vásárolgatni, és igen olyan boldogság egy-egy falat kis babaholmit venni:)!!!!

És igaz, jön nyári nagy meleg, nem túl jó dolog lesz akkor "szaladgálni" a legfontosabb holmiért akár!

Köszönöm!

2011. márc. 25. 10:42
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a 20. hét után kezdtem el beszerezgetni mindent. Akkor már biztosan nincs korán.
2011. márc. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! 30hetes vagyok, és mi most kezdünk vásárolni. Nem hiszem, hogy el lennék késve, egyébként kicsit a babona is bejátszott, hogy még nem vásároltunk. :)
2011. márc. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

4. válaszoló vagyok, én nem értem ezt a babonás dolgot :)

Nem bántásként, csupán érdeklődés szinten, de valaki mondja meg, mitől fél? Mármint mit takar a babona? Hogy ha kislány ruhát vesz akkor fiú lesz? Vagy baja lesz a picurnak, ha előre vásárol?

Tényleg nem bántásból, pusztán kiváncsiságból kérdezem.

2011. márc. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
10:59-es vagyok. A babona igaziból arról szól, hogy a 7. hónap előtt nem szabad vásárolni, nehogy baja legyen a babának. Nem azt mondom, hogy véresen komolyan veszem ezt, de én pl fölöslegesnek tartottam, hogy 3-4 hónapos terhesen elkezdjek vásárolni. (Persze a kérdező esetében ezt meg tudom érteni) Kaptam a védőnőtől babakelengye listát, átbeszéltük hogy mi kell mi nem. Mindent 3x megnéztem, hogy hol kapom meg a legjobb áron a legjobb minőséget, és az alapján elkészítettem egy vásárlási tervet. Mivel június elejére vagyunk kiírva, úgy gondolom, elég áprilisban vásárolni, de úgy hogy május 1-re minden készen legyen, ha előbb jön. :) A babona meg csak babona. Van aki hisz benne, van aki nem. :)
2011. márc. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ok, köszönöm a felvilágosítást :)

Igaz, még mindig nem értem, ki volt az, aki kitalálta ezt a babonásdit. Természetesen a legfájóbb pontnál fogta meg a kismamákat, a baba égészégénél..

2011. márc. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!