Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit választanátok a helyemben?...

Mit választanátok a helyemben? Melyik az ésszerűbb?

Figyelt kérdés

Nem tervezett baba...

Én NAGYON-NAGYOOON SZERETNÉM ŐT!!! Már most szeretem és mindent megtennék érte, de a szülők megbeszélték és nem engedik.. a Páromat 2 hónapja ismerem, édesanyjával lakunk együtt egy lakásban, nagyon jól kijövünk, szeretjük egymást:)

de mégis azt mondják, hogyha a mostani gazdasági helyzetet nézzük, és a jellemünket figyelembe veszik akkor nem kapunk munkát és nem tudnánk ellátni a babánkat. Párom se szeretné annyira a babát... azt mondta, ha megtartom mellettem marad, mindent megtenne, de ha választani kellene akkor inkább NEM-et választja.

Nekem a szívem szakad meg, szeretném ha velem lenne, nem akarom, hogy megöljék ami belőlünk lett... most melegségben, szeretetben, biztonságban érzi magát a kicsi, érzi hogy szeretem, aztán egyszer csak elvágják tőlem, és kiszakítják a testemből... ez a gondolat SZÖRNYŰŰŰ :(

Nem tudom egyedül ellátni.. az elején úgy volt, hogy megtarthatom, aztán nővéreim bekavartak, hogy vetessem el, és nem tudnám egy életen át támogatni.. lehet az eleje piszkosul nehéz lenne, sose voltam szorgalmas, de semmit se akartam még ennyire, mint Őt.

Fogalmam sincs mit tehetnék, hogy megtarthassam... :(((( mit tennétek a helyemben???

ha véletlenül is sikerült, nem vagyok felelőtlen utána és vetetem el... igenis megtartom és felnevelem mégha nem is vagyunk milliomosok. De nem engedik...


párommal együtt 19 évesek vagyunk... munka, szakma nélkül... segélyt is nehezen kapnék.


2011. márc. 20. 16:12
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

Párommal 18 évesen vállaltuk a babát,de már akkor 5éve együtt voltunk,és mindkettőnknek a másik volt az első minden téren. Párom nem akarta a babát,legszívesebben azt mondta volna hogy,döntsek melyiküket választom,én a babát választottam,de ezt már tudta a kapcsolatunk elején,ha becsúszik a baba akkor marad...ahogy telt az idő úgy változott a hozzá állása,és mikor megszültem és bejött a kórházba sugárzott a boldogságtól hogy neki kislány van ,és imádja.

Ez a mi történetünk egy része,azért írtam le hogy a te barátod véleménye is változhat!

Sok Sikert,és kitartást a továbbiakhoz!

2011. márc. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
Hát szerintem már nem dönthet. Van egy gyereke. Nem lesz, hanem van! Amikor nem húztak gumit, akkor döntöttek.
2011. márc. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
58%

szia en is 19 eves vagyok es 21hkm

en kulfoldon eltem mivel az apukam arab es az arabok egyaltalan nem ojanok mint az europaija engem ferjhez akartak adni egy ojan ferfihez akit nem szerettem es 15 evvel idosebb nalam !!en meg ismertem a paromat akinek arab apja meg magyar anya van mint nekem es ott nagyon jo munkaja volt ot lakasa volt es... stb!de ha egyut akarunk lenni akkor dontenem kellet hogy a szuleim meg egy ojan pasi akit nem szeretek vagy a parom akit imadok?en ugy dontottem hogy ott hagyok mindent meg a sulit is!! es a parom is ugy dontott hogy ott hagya a munkajat ami nagyon jo penz volt es ide jovonk vagy is meg szoktunk en mindent kockaztattam mert a paromat akkor meg csak 4 honapja ismertem!! sajnos mi se talaltunk munkat es a parom meg mindig keres abbol a penzbol elunk amit o osszegyujtott a munkajabol ep hogy meg vagyunk de boldogok vagyunk es kislanyunk lesz de nem adjuk fell majd lesz munka az a lenyeg hogy van hol laknod es a parod se fog elhagyni a pici mijatt de abban bisztos vagyok hogy amikor meg szuletik a picur akkor minden rendben lesz veletek es szerintem ne enged hogy valaki doncson hejetted mert egy eleten at fogod banni!!! ez a te gyereked a te kis babad ez lesz az eleted ertelme!!!!kerlek gondold meg !!! adjal neki egy esejt hogy eljen!!!!

2011. márc. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
szia! nem vagy könnyű helyzetben az biztos.Csak a saját helyzetemet tudom elmesélni. 20 évesen lettem terhes, nem volt tervezett,mindketten főiskolások vagyunk a férjemmel.Az elején a szülök dühösek voltak,meg idegesek,egyedül apukám nem.sokat beszéltünk mi legyen,sose tudtam volna bántani,meg hát nem 14 éves vagyok,hanem ugye felnőtt.most a 35 hétben vagyok,nagyon várja mindenki a kisunokát,dédunokát,mi is nagyon várjuk a férjemmel,már mindene meg van,nem lesz egyszerű mellette az utolsó év a sulin,de ha az ember nagyon akar vmit akkor megtudja oldani.kívánom,hogy jól dönts,nem tudok mit mondani,én a szívemre hallgattam, és jó egészséget,meg sok szerencsét,és erőt! 21/L
2011. márc. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

szia!

én 18-évesen lettem terhes védekeztünk tablettát szedtem, párom eléggé döntésképtelen volt szülei balhéztak meg ne tarsam! anyunál laktunk ő nem szólt bele de nem is igazán támogatott sulit is otthagytam meglett a pici nem bántam meg ma már 34-éves vagyok saját ház, kocsi nehéz volt igen tudni kell lemondani a lányom szép és okos mindenki szereti persze azóta vannak testvérei és nem vagyok együtt az apjával 13-éve de szereti és mindig támogatta jó baráti a viszony köztünk!

munkáról annyit estin is végezheted a sulit csak halasztanod kell bölcsibe is mehet majd a pici aki akar meg fog tudni dolgozni ha ennyire szeretnéd tarsd meg a babát egy életen át bánni fogod ha elveteted ne halgass másra felnőtt vagy!

2011. márc. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

Csajszi, mi az ésszerű? nem mindig az az jó ám, ami ésszerű. Ha elveteted biztos belehalsz lelkileg egy életre. Én sem bírtam, pedig tudtam, mi lenne az ésszerű döntés. És most itt alszik a kisfiam, ápr. lesz 1 éves, és ha csak rá gondolok, hogy meg volt az esély, hogy elveszítsem őt, hát még a mai napig elsírom magam! Egy senki lennék nélküle.

Nehéz lesz persze, k....va nehéz, de megéri! abban a pillanatban, ahogy rád nevet az a csöppség, ahogy csillog a szeme, ahogy békésen alszik... ez mindent megér!! még a kínok kínját is kiállja érte az ember!!!

2011. márc. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

Én mint anya (most ráadásul kismama is :), és lehet nem olyan sokára nagymama mondom, meghalna vele egy részed. Van 18 és 19 éves lányom is, és az a legnagyobb félelmem, hogy idő előtt teherbe eshetnek. Persze bármi megtörténhet, én biztos inkább felnevelném nekik, mint hagyjam őket így szenvedni. Próbálj meg beszélni a pároddal, és a nagyszülőkkel is. Egyetértek veled, soha nem tudtam volna bántani a babámat, semmilyen körülmények között, ha mégis valamiért rákényszerültem volna, nem éltem volna túl.

Bátorság!

2011. márc. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

Erre csak annyit mondanék hogy anyám 17és fél évesen szült.Befejezte az iskolát talált munkahelyet és felnevelte mindkét gyerekét.Mindent meglehet oldani csak akarni kell.

Ha párod nem támogat az nem a te hibád, sem a babáé.A gyerek egy áldás.Bárkivel szemben a gyerekem választanám.

2011. márc. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
A szüleidre nem számíthatsz?Náluk köv.volt a szitu:a húgom elszökött otthonról 18 évesen, mert kicsapongó életet akart.Hazajött egy éve múlva terhesen.A barátja nem akarta a gyereket,sőt még az anyja el is akarta vetetni a húgommal,azért menekült haza.Anyáéknak mindig az a volt a rémálmuk hogy terhesen jön haza.Erre tessék.Apura rá se ismertem,azt hittem elzavarja,de nem.Még ő hordta neki a sok fagyit,mert azt kívánta.Teljesen mellé álltak,pedig anya még a házasság előtti szexet is ellenzi.Aztán szülés előtt 2 hónappal elvette a húgomat a barátja,mert a húgomhoz ragaszkodott csak a babát nem akarta,ő is 18 volt akkor.Azóta kint dolgozik Németországba ez a zöldfülű,annak idején életképtelen sógorom és küldi haza a pénzt a családjának,havonta látják egymást,de csak addig amíg nem gyűlik össze nekik egy házra való.
2011. márc. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

ez így szép és jó... nekem nincs olyan Párom aki olyan hamar jó állást kaphatna.. nálunk is egyébként ez a helyzet... a babát nem szeretné annyira, azt mondja nem tuja tudná-e szeretni... mondtam neki, hogy engem szeressen a babát nekem kell, én vagyok az édesanyja. egyenlőre ez volt a legjobb válasz. nem szeretne elveszíteni engem... közölte ma édesanyja, hogy az ő anyukája 3x csinált abortuszt mert nehéz körülmények közt voltak és nem tarthatták meg sehogy... nem lett könnyebb nekem ettől az információtól. elmondtam tegnap este neki, hogy mennyire nehéz és képtelen vagyok megölni, mert szeretem... olyanokat mondott h kevesett voltam együtt párommal, csak ketten, még fiatalok vagyunk, gyerekek, legyen meg minden szép és jó az életünkben, ne most legyen gyerek. önzőség szerintem azért elvetetni, hogy Párom még tudjon bulizni meg haverokkal lógni... :( nem tudom hogy miért nem állnak most MÁR mellettem...

köszönöm mindenkinek aki írt! nem tudtam, hogy ennyi kismama, anya van, akinek nehezen indult, és gondolom van több is, valamilyen szinten erőt ad, de a félelem még bennem van. még 1x köszönöm!

2011. márc. 21. 08:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!