Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit választanátok a helyemben?...

Mit választanátok a helyemben? Melyik az ésszerűbb?

Figyelt kérdés

Nem tervezett baba...

Én NAGYON-NAGYOOON SZERETNÉM ŐT!!! Már most szeretem és mindent megtennék érte, de a szülők megbeszélték és nem engedik.. a Páromat 2 hónapja ismerem, édesanyjával lakunk együtt egy lakásban, nagyon jól kijövünk, szeretjük egymást:)

de mégis azt mondják, hogyha a mostani gazdasági helyzetet nézzük, és a jellemünket figyelembe veszik akkor nem kapunk munkát és nem tudnánk ellátni a babánkat. Párom se szeretné annyira a babát... azt mondta, ha megtartom mellettem marad, mindent megtenne, de ha választani kellene akkor inkább NEM-et választja.

Nekem a szívem szakad meg, szeretném ha velem lenne, nem akarom, hogy megöljék ami belőlünk lett... most melegségben, szeretetben, biztonságban érzi magát a kicsi, érzi hogy szeretem, aztán egyszer csak elvágják tőlem, és kiszakítják a testemből... ez a gondolat SZÖRNYŰŰŰ :(

Nem tudom egyedül ellátni.. az elején úgy volt, hogy megtarthatom, aztán nővéreim bekavartak, hogy vetessem el, és nem tudnám egy életen át támogatni.. lehet az eleje piszkosul nehéz lenne, sose voltam szorgalmas, de semmit se akartam még ennyire, mint Őt.

Fogalmam sincs mit tehetnék, hogy megtarthassam... :(((( mit tennétek a helyemben???

ha véletlenül is sikerült, nem vagyok felelőtlen utána és vetetem el... igenis megtartom és felnevelem mégha nem is vagyunk milliomosok. De nem engedik...


párommal együtt 19 évesek vagyunk... munka, szakma nélkül... segélyt is nehezen kapnék.


2011. márc. 20. 16:12
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:

Mivel elmúltál 18 éves, így nem létezik olyan, hogy "nem engedik", ezzel ne takarózz. Elmondhatják a véleményüket, de a döntés a tiéd, erőszakkal senki el nem vetetheti azt a babát.

Amúgy ha nem akartátok, hát védekezhettetek volna.

2011. márc. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
hiába múltam el... megbeszélték, és segítenének, de félünk ketten Párommal, hogy nem lenne munkánk, abba hagynánk a sulit... anyukája azzal takarózott, hogy mindketten félig vagyunk az iskolával így ne akarjunk gyereket. én akkor is szeretném, de félve vágnánk bele... jobb biztosabb körülmények mellett, de a szívem mát súg. nem tudom mi legyen..
2011. márc. 20. 16:19
 3/30 anonim ***** válasza:

Nem könnyű.

Ha ennyire szeretnéd, akkor lehet egy életen át bánnád és gyászolnád, ha elvetetnéd.


Viszont most egyikőtök sem tudja eltartani, ezért csinálj listát pro és kontra. Amit kapsz a gyerek után az gyes plusz csp, ez 37000 havonta. Egyszeri anyasági támogatást is kaphatsz, ez 65000Ft.

Igényelhetsz rendszeres szociális támogatást, ez kb. 25 ezer havonta.

Igy a havi bevételed kb. 62 ezer.


Ha a párod nem dolgozik, akkor ez nagyon kevés, de ha a lakhatásotok megoldott a babával, akkor ennyiből ki lehet jönni.

Az egyszeri anyaságiból be lehet rendezni a gyerekszobát, és be lehet szerezni a babakelengyét, ha nem újonnan és méregdrágán vásárolsz mindent.


Szóval mindent egybevetve megoldható, csak nem lesz könnyű.


Ha egyikőtök szülei sem támogatnak, és a párod nem megy el dolgozni, akkor ötletem sincs, hogyan tudnád megvalósítani, mert a te bevételed még arra is csak éppen elég, hogy fizess egy lakást, és akkor még nem ettél semmit, és nem vettél pelenkát a gyereknek:(


Beszéljétek át újra, hátha érzik a szüleitek, hogy szeretnéd, ás felelősen döntöttél. A gazdasági helyzet alapján dönteni meg gáz, mert ha erre alapozol, akkor sose lesz gyereked.


Még azt is megteheted, hogy munkát vállalsz szülésig, és minden fillért félreteszel.

Még ha részmunkaidős is, akkor is 30-40 ezer összejöhet, így is tudsz gyűjteni egy keveset, hogy könnyebb legyen, aztán legfeljebb ha a baba betöltötte az egy évet visszamégy dolgozni.

2011. márc. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Meg e tartsad?

Mi lenne, ha kapnál egy levelet a jövőből, benne ezzel:

Anya, emlékszem, kicsiként nem volt meg mindenünk, és Te szomorú voltál, de én nem értettem,mi bajod, hiszen annyi játékot találtam magam körül, és ott voltál nekem TE! Mikor nagyobb lettem, Te tanítottál meg megbecsülni a dolgokat, azzal, hogy nem adtál meg mindent. Tudom, akkor volt, hogy haragudtam rád, de hidd el, Anya, mára már köszönöm, hogy így neveltél. Köszönöm, hogy adtál egy esélyt ÉLNI!!!

---én ezt írtam anyumnak pár éve---

2011. márc. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

utolsó: megkönnyeztem...

őszintén: félek attól, hogy nem lesz munka. semmi mástól nem... elmennénk takarítani, ablakot pucolni, mindegy mit...

viszont ezt nem lehet örökké csinálni... de nem értem még mindig a szüleinket.

1x minden okés, később pedig majdnem hogy megtiltsák.

Párom, ha BIZTOS lenne ebben, nem félnék, de a szüleink azt mondták, ha Ő nem akarja annyira, azt is figyelembe kell venni, hisz 2 emberen múlik.

2011. márc. 20. 16:25
 6/30 anonim ***** válasza:
49%

Én nem tartanám meg. Ha csak pár kérdést is megnézel ezen az oldalon, láthatod, mennyi kapcsolat megy tönkre babavállalás után, megromlik a felek viszonya, pedig legtöbbször MINDKETTEN akarják a babát. Nálad pedig azt lehet mondani, hogy a párod nem akarja, és ez teljesen érthető. 19 éves, előtte az élet, ha most becsúszik egy gyerek - hangozzék bármily szörnyen is - az tönkretesz mindent. Nem tanulhat, nem szerezhet tapasztalatot, mert már nem magáért van, hanem el kell tartani egy gyereket.


Ha tönkremegy a kapcsolatotok, mihez kezdesz? Ottmaradsz egyedül egy gyerekkel, fiatalon, munka, szakma nélkül. A gyerek meg apa nélkül nőne fel..


Ráadásul KÉT HÓNAPJA ISMERED! Ez nagyon kevés, akkor ismerted meg!!!


Szerintem felelőtlenség lenne ilyen alapokra gyereket vállalni.

2011. márc. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

és olyan elv fogalmazódott meg Benned, hogyha mindenképp el kell vetetni... soha nem szeretnék a mostani Páromtól babát. Hogy mondhatja hogy "inkább nem".. nem védekeztünk, és tényleg nem vagyok 15-16 éves kis p*csa, akinek ez egy tök laza, könnyű dolog. tudom milyen szeretni, nem tudom milyen anyának lenni, de nem tartom képtelennek magam arra, hogy felneveljem szeretetben, békességben. tényleg nem lenne sok mindenünk, de Ő lenne az életem értelme, mint mindenkinek. Édesanyámtól megkaptam azt a szeretet és értékrendet hogy tudjam mit adhatok teljes szívemből. Nővéreim sose beszéltek velem, csak anyukámon keresztül ismernek.. Ők mondták, hogy eszembe ne jusson megtartani. Mindig a pénz számít? nekem se volt meg mindenem mégis imádom édesanyámat. Példát vettem róla, Ő a példaképem.

Nem tudom, hogy tudnám az apát "meggyőzni" ha nem akarja szívből ezt a babát... erőltessem rá? ha ő azt mondta volna IGEN, szeretném.. nem beszéltünk volna arról h abortusz.

Nem merem nekik elmondani, mit szeretnék, már elmondtam, és azt gondolják beleegyeztem, pedig a szívem nagyon fáj...

2011. márc. 20. 16:35
 8/30 A kérdező kommentje:

Utolsó: először is köszönöm hozzászólásod.

Igen, nagyon kevés ez az idő... nem ismerjük teljesen a másikat, de egy 5-6 éves kapcsolat épp oly bizonytalan mint ez. Ő a 3. Párom és mindegyik hosszútávú kapcsolat volt, mégis vége lett, az útólsóval még együtt is laktunk, de akkor se Ő se lett volna mellettem, pedig már 3 éve dolgozott...

Igazad van, nem élt igazán. Első szerelme vagyok, sose volt semmilyen téren együtt egy lánnyal sem, új neki minden. A világot mellettem kezdte el nyitott szemmel megfigyelni-ismerni..

Egyetértek azzal, hogy kinek mi a jó, de kicsit igazságtalanságnak tartom az egészet, talán mert Rólam van szó, és nem az lesz amit szeretnék, na de itt nem egy tárgyról van szó, amit nem kapok meg.

Ha reálisan nézem, nem tarthatom meg, ha szívemre hallgatok, igen. De talán ez nem meglepő, hisz... nagyon szeretem!

talán már csak magammal kéne ezt megbeszélnem

2011. márc. 20. 16:40
 9/30 anonim ***** válasza:

A 16:21-es válaszoló hozzászólását megkönnyeztem:(


A kérdéshez nem tudok hozzászólni, nem tudom én 19 évesen hogyan döntenék...

2011. márc. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Ha a te helyedben lennek es semmi tamogatasom nem lenne nem tartanam meg.

Apukara ne szamits,ha mar most nem akarja kesobb sem fogja.


Neked kell tudnod mire vagy kepes,kepes vagy-e teljesen egyedul bevallalni ot,nezd a legrosszabb opciot,magadra maradsz,el tudnad latni?

Gondolom hogy nagyon nehez,de gondolj bele abba is hogy mi lenne ha a gyered eled all hogy ehes es neked nincs mit neki adni enni.

Most meg donthetsz.

2011. márc. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!