Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Történt ma valami ami miatt...

Történt ma valami ami miatt nagyon ideges vagyok. A vérnyomásom a szokásostól magasabb, a pulzusom majd, hogy duplája. Mivel tudnék lenyugodni? Fél Xanax? 22 hetes.

Figyelt kérdés
Szabályosan ráz az ideg és fázom tőle. 2 paplan alatt fekszem a kandaló előtt, apa fekszik a másik oldalamon rövidujjúban. Tehát hideg tuti nincs. Nem tudom az esetről elterelni a figyelmem se TV-vel, se semmivel. Hogy tudnék másra gondolni és megnyugodni. Féltem a babát a pocakomban. Mikor szóljak dokinak a vérnyomásról?
2009. febr. 20. 19:25
 1/8 A kérdező kommentje:
Illetve ami nagyon nagyon magasabb a szokásosnál, z mondom, a pulzus. normál esetben örülök, ha 60. Most 90 felett van. A vérnyomásom általában 105/55-60 most 130/80.
2009. febr. 20. 19:28
 2/8 anonim ***** válasza:

most szólj neki! kérdezd meg mit ajánl, én nem vennék be semmit, de ha úgy döntesz, hogy mégis, akkor sem hiszem, hogy ha egyszeri eset és nem nagy dózis, hogy kárt tesz a gyerekben, lehet, hogy az ideg jobban árt.

de miért nem nyugtat meg apa? miért nem lélegzel mélyeket, bugyolálod be magad és járod körbe a házat vagy kétszer, esetleg mozogsz egy keveset? ha vársz a paplan alatt és idegeskedsz attól nem fog lemenni a vérnyomásod.

most jut eszembe inkább igyál egy pohár vörösbort a gyógyszer helyett, az is megnyugtat és az tuti, hogy nem árt!

2009. febr. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
előző vagyok: a 130/80 és a 90-es pulzus határérték, ne aggódj ez nem árt, borozgass, próbálj a kicsire gondolni és nem izgulni, drukkolok, hogy javuljon a helyzet (a lelki és az ami miatt ideg vagy)
2009. febr. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha van privi dokid és megvan a száma hívd fel.Ha nincs hivd az ügyeletet és kérdezd meg mit javasolnak.Minden jót!Mielőbbi megnyugvást!
2009. febr. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem simán szokott ennyi lenni a pulzusom, mondjuk nem fekvés után, hanem mondjuk séta vagy pláne lépcsőmászás után.

Gondolom a "ma történt vmi" a kulcs, azt próbáljátok meg feldolgozni. Az érték önmagában még nem baj, ha így marad az lehet rossz.

2009. febr. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a javaslatokat.


Apa mident próbált már. Addig jutottunk, hogy ha a keze a hasamon van, lassan alább hagy a remegés. Amint elveszi, újraindul.

Lehet, elszalad és hoz egy üveg bort nekem.


Tudom, sokan örülnének ennek a vérnyomásnak, csak hát nekem alapjáraton alacsony. Vny 25/25-tel míg a pulzus 30-35-tel kevesebb szokott lenni.

Azért feküdtem le, hátha így megnyugszom.


De köszi az ötleteket. Kipróbálok él pohár bort és ha utána sem jobb, felhívom megkérdezni a dokit.


De ha van még javalat, szívesen fogadom.

2009. febr. 20. 19:44
 7/8 anonim ***** válasza:
Xanax-ot ne vegyél be! Azt nem szabad. Vegyél be inkább homeopátiás gyógyszert az nem árt. Az a neve, hogy Sedatif PC azt bármikor szedheted az elalvásban is segít.
2009. febr. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Én a 12. hétben járok. A vérnyomásom már a terhesség előtt is magas volt, a dokim Dopegytet írt föl. Ez egy olyan vérnyomáscsökkentő, amit terhesség alatt is lehet szedni. Még mindig nem az igazi 145/95, de volt jóval magasabb is. A pulzusom héha az egekbe szökik (94), de már másoktól is hallottam, hogy hasonlóan magas. Ne féltsd a babádat,de legközelebb szólj a dokidnak. Van már megoldás az ilyen bajokra! Én most voltam UH-n és az orvos mindent rendben talált. Nem kell félni! Nyugodj meg, ha ideges vagy, az többet árt a picinek, mint a magas vérnyomás! Xanaxot nee!!!
2009. febr. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!