Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Férjemmel kisbabát szeretnénk,...

Férjemmel kisbabát szeretnénk, de én 8 éve Xanax SR 0.5 tablettát szedek napi2x1 Rexetint napi1. Nem tudom elhagyni, ezzel árthatok a babának?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 3. 12:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Konzultálj a nődikival és az ideggel is, vannak megoldások. Nem te vagy az első, aki nyugtató, vagy pszichés tabi mellett vállal babát.

CSak időben járjatok utána!

2008. ápr. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakértő, de esetleg valami homeopátiás szerre nem lehetne lecserélni?

Mindenképp beszélj az orvosoddal!

2008. ápr. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én is szedtem Xanaxot és tudom, hogy nagyon nehezen lehet abbahagyni. Felkerestem egy természetgyógyászt /kineziologust/, nekem Ő segitett, hogy elhagyjam a gyógyszert, 3 hónapos kezelés után sikerült. Egy 9 hetes kismama
2008. ápr. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szia! Én mindenképpen megpróbálnám elhagyni a xanaxot. Vagy legalább valami mással helyettesíteni. Az előttem szóló szerintem jó ötletet mondott.
2008. ápr. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

En is ezeket szedtem! Pontosan.

A Xanaxot el kell hagyni, a Rexetint orvosi felugyelet mellett, ha nem tudod elhagyni, szedheted.

16 hetes kismami

2008. ápr. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

szia!

Én is szedtem xanaxot, meg paroxatot, meg madazepamot. Kicsit depressziós lettem miután elhagyott a gyerekem apja. És megismerkedtem egy tökéletes emberrel, akinek immár afelesége vagyok, és közös babánkat várjuk. Nagyon nehéz volt letenni a gyógyszereket, feleztem, negyedeltem, és még azt is negyedeltem, de nagy nehezen sikerült. Mostmár teljesen tablettamentes vagyok. Próbáld meg, mert az első 3 hónapban nem ajánlatos szedni, legalábbis én nem mertem volna. De ez az én saját véleményem. Orvossal meg kell beszélni.

2008. ápr. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat nagyon rendik vagytok
2008. ápr. 3. 21:19
 8/12 anonim ***** válasza:
89%
Szia! Én is hasonló gondokkal küzdöttem a babavállalás előtt. Elég súlyos volt az állapotom. Napi 3x1 Rexetin és nyugtatókon éltem. Az első, ami a legfontosabb, hogy megszűnjön az ok, amiért ezeket szedned kell. Ha pedig már nincs meg a probléma, akkor le kell tenni a gyógyszert, a saját érdekedben is. Tönkreteszi a májat, meg mindent. Nem könnyű, nekem is többszöri nekifutásra sikerült. Nyílván a hozzászokás, a félelem miatt. Jártam pszichoterápiára,megoldódtak az alapproblémák, már csak a gyógyszerüggőséggel kellett megbírkózni. De a baba utáni vágy, nagyon erős volt,és ez volt a cél.Mi addig nem is próbálkoztunk, amíg teljesen nem sikerült letenni,ill. amíg ki nem ürült a szervezetemből. És a sors fintora, hogy természetes úton nem estem teherbe. Elkezdtük a lombikprogramot, ami lelkileg nem könnyű, és kibírtam. Nem estem vissza, már 2 éve gyógyszer nélkül élek. A második lombik sikerült, és most 21 hetes kismama vagyok. Persze ez az én életem, és lehet a te eseted egészen más, mindenképpen a pszichiáteredre halgass! Csak azért írtam le, hogy tudd, más is küzd(ött) ilyen problémákkal, és van kiút,csak merni kell, és bízni magadban! Kívánom, hogy gyógyulj meg, és hamar áldott állapotba kerülj!
2008. ápr. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Jelentkezz be a klinikára genetikai tanácsadásra,ott pontosan meg tudják mondani,hogy melyik gyógyszert szedheted terhesség alatt.Nekem is ott segítettek.A rexetint biztos,hogy szedheted,a xanaxot próbáld meg napi 3 hovával helyettesíteni!
2008. ápr. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egy évvel ezelőttig én is napi rendszerességgel szedtem a xanaxot (főleg elalváshoz volt szükségem rá). Babavállalástól függetlenül döntöttem úgy, hogy elhagyom. Nem volt könnyű, de a vény nélkül (drogériákban is kapható Valeriana segített. Ez egy teljesen természetes alapanyagokból, gyógyfüvekből készült tabletta, amit eleinte naponta többször szedtem. Ma már csak ritkán, szintén az elalvás könnyítérséhez veszek be és tejesen veszélytelen. A Rexetint nem ismerem, szerintem abban kérd szakember tanácsát. Sok boldogságot!
2008. ápr. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!