Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Március 11-én hagytam abba a...

Március 11-én hagytam abba a fogamzásgátló tablettát mert a férjemmel babát szeretnék! A jelek terhességre utalnak?

Figyelt kérdés
Március 14-én meg is jött a menszeszem ami csak 3 napig tartott.Azota a férjemmel minden másnap együtt vagyunk! Azt szeretném megtudni hogy még van 10 nap hogy megjöjjön (amit nem várok) a melleim érzékenyek a bal petefészkem is néha fáj és valami fehér folyásom van! Ez az jelenti hogy terhes vagyok? Nagyon szeretnénk babát. De nem akarom bele élni magam mert nem akarok csalodni! Nektek mi a véleményetek? Csináljak tesztet vagy várjak még?
2008. márc. 29. 12:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp várj, tudom, hogy ilyen esetben nehéz, de ne tesztelj még! Minél később tesztelsz, annál biztosabb lesz az eredmény. Én a mensi kimaradása után teszteltem, pozitív lett, nagy öröm, minden, aztán egy rá pár napra mégis megjött. :(( Voltam dokinál is, azt mondják, ha a mensi kimaradása után egy héttel tesztelsz, és pozitív, akkor 90%, hogy megmarad. Egyébként a jelek alapján lehet, hogy terhes vagy! Sok sikert, drukkolok! :)
2008. márc. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Kicsit azért játszadozom a gondolattal hogy talán még is sikerült:DDD!
2008. márc. 29. 12:49
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha most március 11-én hagytad abba akkor a gyógyszer még benned van mert 3 hónap mire kitisztulsz kb. vagy több idő!!! És ha most terhes is vagy akkor az veszélyes mert még nem tisztult ki a szervezeted a gyógyszertől így kockázatos nagyon a gyerekvállalás mert rendelleneség lép fel ilyenkor. Bocsi hogy elijesztelek de nekem az orvosom ezt mondta nekem Én tavaly hagytam abba és még mindig zavaros a mensim.

Ja és meddig szedted a gyógyszert? Én 1 évig

2008. márc. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Én 1 évig szedtem fogamzásgátlót a (Tri-Regolt)!

Én a neten ugy olvastam hogy nem kell várni és itt is 1-2 választ elolvastam nem sokan várnak a gyógyszer után!

2008. márc. 29. 12:59
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen lehetséges de a hormonok ilyenkor megzavarodnak nekem egyszer 3 hónapig nem jött meg azt hittem baba lesz de semmi !!!!
2008. márc. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A ma forgalomban lévő hormonális fogamzásgátló tabletták nem okoznak fejlődési rendellenességet a magzatnál. Akkor sem, ha valaki a szedés alatt esett teherbe. Egyetlen genetikai tanácsadó sem javasolja emiatt a terhesség megszakítását. Mivel milliók szedik világszerte az ilyen készítményeket, jól dokumentált vizsgálatokkal bizonyították ezeket a tényeket. Természetesen, ha a terhesség kiderül, a szedést abba kell hagyni, hiszen ekkor már nincs szó fogamzásgátlásról. Ha tehát a terhesség első heteiben véletlenül szedett tabletta sem okoz rendellenességet, akkor az előző hónapban abbahagyott tabletta miért okozna?


A gyógyszer kiürülésével kapcsolatban az un. felezési időt adják meg, ami azt jelenti, hogy a bevitt hatóanyag fele mennyi idő alatt ürül ki. Ez egyik tablettánál sem több mint 48 óra. Hónapokról szó sincs! Még az egy hét is sok. Gondoljunk bele, már egy-két tabletta véletlen kihagyásánál is javasolt kiegészítő fogamzásgátló módszer használata, mivel a tabletta vérszintje ilyenkor gyorsan csökken. Mivel a tabletta hatóanyaga már a szedés abbahagyása utáni héten is csak legfeljebb nyomokban van jelen a szervezetben, értelmetlen három hónapban gondolkodni.

sok sikert

2008. márc. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Várjj egy pár napot és utána teszteljj. :)

gRATULÁLOK!

2008. márc. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat aranyosak vagytok:DD!

Bizom benne hogy sikerült:)

2008. márc. 29. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!