Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vállalnátok gyereket 39 évesen?

Vállalnátok gyereket 39 évesen?

Figyelt kérdés
Ti vállalnátok babát (második lenne) 39 évesen? Vágyunk nagyon kistesóra, de nem tudom, hogy bele merjek-e vágni?
2011. márc. 1. 22:22
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:

"Szerinted egy 20 évesnek aki mondjuk tanul, nincs szüksége támogatásra? Nyilván minden megoldható ha kell, de alapesetben jó ha ilyenkor a szülő még mellette áll."

Emlékeim szerint 20 évesen minél távolabb szerettem tudni a szüleimet, pedig imádtam őket.:)

2011. márc. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:

Igazabol elkalandoztunk kicsit a Te/Ti estedtol.

Tehat vallald be ha anyagilag kenyelmesen kijottok.

A nagy mennyi idos?

En irtam, hogy 14 voltam a hugom szuletesenel, de en ugyan ugy etettem pelenkaztam oltoztettem mint a szuleim.Sot en furdettem meg elosozr, ugy, hogy a szulok ott sem voltak a szobaba.

3 eves volt amikor egy egyesz nayron keresztul en vigyaztam ra.Ovi szunet volt, a szuleink dolgoztak es csak este ertek haza, a noverem meg finnorszagban nyaralt baratnojenel.Azon a nyaron lettem 17 amikor ez tortetnt.Mi lemondtuk sok dologrol, hogy kistesonk lehessen (nyaraloasok etterembe jaras stb), de eleg nehez lenne ugy, ha a nagy teso nem akar kistesot....

az csak vitat szulne.

Kerdeztetek mar az O velemenyet?

2011. márc. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom, hogy ha szeretnétek babát akkor miért ne? Ne félj a korod miatt! Ha már beszéltek róla meg szeretnétek is akkor csak azért nem mert nem mered a korod miatt hidd el később bánni fogod! Pár év múlva mikor ránézel már csak nevetsz azon, hogy bizonytalankodtál a megszületésén! De ezt te is tudod hallgass a szívedre!
2011. márc. 2. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
Hat persze, hogy vallalnek, sot, en 39 evesen szultem elso babam, aki most 14 honapos. Jovo heten toltom a 41-et es ha 44 eves koromig a teso is osszejon, azt is vallalom. Ha akarjatok es az egeszseged is engedi, vagjatok bele nyugodtan!
2011. márc. 2. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
Nem.
2011. márc. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
Ha szeretnétek TI még egy babát, akkor szerintem vágjatok bele nyugodtan. Én mindig is 2 gyereket szerettem volna, és ha a második csak 40 éves kor körül jött volna össze, akkor is vállaltam volna. Szerencsére azért most 33 évesen sikerült a második is.
2011. márc. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:

A lelked, ösztönöd megmondja a választ, hidd el! E kettőt nem lehet leállítani, hacsak az anyatermészet ezt meg nem teszi. Gondolva itt arra, hogy ha a szervezeted bírja, akkor tedd azt, amit érzel. Állítólag a huszonévesek körében szelektálódik legjobban, hogy a baba megmarad-e. Kockázati tényezők egyre idősebb korban viszont nőnek, legfőképpen genetikai szempontból. De ezt biztosan tudod. Ami pedig azt illeti, személy szerint belevágnék, de biztosan végigcsinálnék minden kötelező vizsgálatot. Most is így tettem, viszont mivel most kezdtem a 36. évemet, határeset voltam, hogy pld. amniot végeztetek-e. Nem tettem.

Érezni fogod, hogy bírod-e és itt már nem a "kivitelezésre" gondolok. Ha nincs olyan reggel, amikor úgy ébredsz fel, hogy kételyek gyötörnek a babavállalás miatt, akkor teljesen hagyd, hogy megtörténjen veled minden, foglald le a gondolataidat, az események pedig sodornak magukkal.

A kor miatt szerintem ne aggódj más szempontból, ugyanis rengeteg előny is létezik...

2011. márc. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:

Igen

A m,ásodikat egyébként 37 évesen szültem az elsőt 28 és sokkal jobb 30 felett szülni, anyának lenni.

van aki 40 évesen lélekben 60, van aki meg 30.

Ne foglakozz a begyöpösödött 40 éves nő már öregasszony hozzálállásal, aki ilyen, azt sajnálni tudom

A fel kell nevelni dolog meg olyna, hogy lehet, holnap a fejemr esik egy tégla és akkor annyi.

2011. márc. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

A barátnőm 39 éves korában szülte az első lányát, majd 41 évesen a másodikat. Későn találta meg élete párját. Azóta szép és teljes életet élnek.

Nekem van már két nagylányom az előző házasságomból, 27 évesen szültem őket. Rá 13 évre a jelenlegi férjemmel is szerettem volna közös gyermeket, hosszas próbálkozás után végre megszületett a család legkisebb lánya. Tervezett volt, nagyon akartuk mindannyian. A nagyok imádják, ő a család pici "elkényeztetett" kedvence. Ja, azt nem írtam, hogy 40 évesen szültem a picit, bár ki lehet számolni:)

Néha elgondolkodom, hogy milyen lesz majd az oviban a szülőin ülni a sok fiatal anyuka között, de elhesegetem a gondolatot.

Most úgy érzem, hogy az életem újra kezdődött. Mindent újra megélek, a hosszú munkában töltött évek után ismét itthon lehetek a babával, hülyén hangzik, de tényleg, mintha újra fiatalabb lennék. Nem beszélve arról, hogy sokkal éretebb vagyok a gyerekneveléshez.

Hogy ki mennyire fiatal, az tényleg az életmódtól és felfogástól függ. Sportosan éltem, bár az elmúlt években azért eltunyultam. Gyerek korom óta síelek, felnőtt koromban megtanultam snowboardozni mert érdekelt, kipróbáltam a vadvizi evezést, fallabdát, tudok teniszezni, stb. Tehát nekem nem gond, ha fizikai megterheléssel jár esetleg egy új baba vállalása! :)

Én csak bátorítani tudlak, vágj bele, később lehet, hogy bánnád, hogy nem merted. Sajnos rövid az élet.

2011. márc. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim válasza:
100%

Igen, igen, igen!! Én szültem 26 évesen, majd egy új házasságból pont 39 évesen. A Kisbabóm 2 és fél hónapos. Sokkal türelmesebb vagyok, és élvezem az anyaság minden percét. Sőt, kevésbé vagyok fáradt, mint anno 26 évesen! Ezt úgy magyarázom magamnak, hogy lelkileg is érettebb vagyok. (ehhez persze hozzájárul a sokkal jobb házasságom is.) Most azt érzem, hogy legszívesebben szülnék egy harmadikat is... :-)))

Ja, és a terhességem és a szülésem is abszolút probléma-mentes volt.

2011. márc. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!