Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Babakocsi vásárlásakor mire...

Babakocsi vásárlásakor mire figyeljek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Még csak a 15. hétben vagyok, de nagyon érdeklődöm már a témában:) Mire figyeljek oda? szerintetek meliyk a jó márka, fajat?köszi a segítséget!


2009. febr. 16. 09:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ neked milyen feltételek, szempontok a fontosak, na meg az anyagi helyzetedtől is függ persze. Nálam ezek voltak a döntőek: városban lakunk (kerekei strapabíróak legyenek), második emeleten (könnyű legyen), nincs tárolónk, a kocsink csomagtartója kicsi (picire össze lehessen csukni), hosszú távra gondolkodunk, hogy még a második babánknak is jó legyen (tehát unisex a szín), de mindez ne kerüljön 100.000.-ba.

Így mi a Titi Triton 2:1-bent vettük meg. Van hozzá mózes és sportrész is, levehető a kereke, így befér a csomitartóba, könnyű, levehető a vázról (lentmaradhat az autóban és csak a mózest viszem fel) stb. Én is hónapokig gondolkoztam a kiválasztásnál...

2009. febr. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Először nézd a baba szempontjait: megfelelően bélelt, széles-e, kilát-e, belőle rendesen különböző helyzetekben.

Praktikusság. mindkét irányban tolható-e, van-e bevásárlókosara, mekkora legyen és milyen a kerék, milyen nehéz, utóbbi kettő azért fonos mert ha emelgetni kell, vagy olyan helyen laksz ahol a kiskerék elakad akkor ilyeneket is figyelni kell.

más kérdés hogy azt akarod- hogy sokáig használja a baba, akkor van-e hozzá hordó,, stb.ilyenek- jó babavárást

2009. febr. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem arra is figyelj hogy vizszintesre lehessen fektetni a háttámlát,mert a baba amíg nem tud magától ülni addig teljesen fekve a legegészségesebb neki.
2009. febr. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mi babakocsi ügyben nagyon a minőségra, megbízhatóságra utaztunk. Ezért egy olyat választottunk, ami több funkcióval ellátott, sok tartozékkal rendelkezik (pl: mózes, hordozó, hordozótalp, lábzsák, esővédő stb.)

A bolygókerék is fontos szerintem, persze figyelembe kell azt is venned, hogy milyenek a környezeted, lakóhelyed adottságai, és mennyit használod majd utazáskor autóban.

Amúgy jól teszed, hogy körülnézel alaposan. Mi is ezt tettük és nagyon jól tettük, mert akciókat lehet kifogni, ha szemfüles vagy és előtte tájékozódtál már.

2009. febr. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én a szélességére ügyeltem, mert ősszel született a babám. Fontos volt, h jól beöltöztetve is kényelmesen elférjen.

Figyeltem még ezekre:

esővédő fólia

rugózás

két irányból lehessen tolni

a karja állítható magasságú legyen (a párom magas, én alacsony vagyok)

össze lehessen csukni (autóval is közlekedünk)

kosár nagysága az aljában (bevásárláshoz)

állítható háttámla

sportkocsivá alakítható legyen

nagy, nem bolygósítható kerék, mert hamarabb tönkremehet (nálunk nagyon rosszak a járdák)

súly (rettentő fontos, mert nem mindegy, h hány kg-ot kell felemelni a babával együtt)

első- és hátsófék

Nekem nincs mózesem hozzá, mert feleslegesnek találtam (nem kényelmes vinni, és nem használod annyi ideig, h megérje), és nincs hordozóm sem hozzá, mert azt külön vettünk.

Symbaba babakocsim van, és elégedett vagyok vele. Nem is volt drága (ez is fontos szempont volt, mivel olyan nagyon sokáig nem használjuk a kocsit).

Azt mondják, a Bergon is jó márka (magyar), és a háromkerekű csodákat is nagyon dícsérik.

2009. febr. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a negyedik babámat várom és babakocsi mániás vagyok:)eddig a peg perego vált be leginkább mint márka, megbízható minőségi mondjuk elég drága. Most egy ABC Desing 3 tec-et veszek mert nagyon megtetszett és nálunk jók az utak is. Én a mózest feleslegesnek tartom ha van jó de ha nincs az sem baj csak viszintesre lehessen dönteni a kocsit a menetirány változtathatósága és a kocsi súlya meg a rugózása viszont fontos.

29-hetes kismama

2009. febr. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!