Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sport kocsi vásárlásakor mire...

Sport kocsi vásárlásakor mire figyeljek? Mit tudjon a kocsi? Milyen fajtát ajánlotok?

Figyelt kérdés
2009. júl. 13. 08:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Én ezekre figyeltem:

- belefér-e a gyerek (a fekvő/ülő felület hossza)

- téliesithető-e, vagy eleve téliesitett, milyen időben lesz használva

- milyen alacsonyra dönthető a fekvőfelület, mire van szükségetek (elég-e az ülő, vagy 150 fok, vagy 170 fok körülre)

- állitható-e a lábtartó, kell-e, hogy állitható legyen

- pici kerék, normál kerék, nagy kerék, milyen úton fogod használni, van-e lengéscsillapitás a kerekekben

- bolygósitható első kerekek - ez muszáj szerintem

- állitható menetirány az ülőrésznél - akarod-e ezt vagy már nagy a baba és nem kell

- összecsukás - esernyő, lap, stb. - mekkorára, befér-e a kocsitokba, mérd le, próbáld ki, könnyű-e neked összecsukni, fogsz-e vele tömegközlekedni, felfér-e buszra/villamosra/vonatra

- milyen nehéz, próbáld ki babástul, fel tudod-e emelni, ha kell

- lehet-e hozzá tartozékokat kapni, ha kell, napernyő, esővédő, szúnyogháló, lábzsák, bármi

- a tolókar hogyan állitható, kényelmesen tudod-e tolni (nem lépsz rá a kerekekre, stb.)

- hol és ki szervizeli, mennyi rá a garancia (1 év szokott lenni általában)


Hirtelen ennyi jutott eszembe. Márkát azért nem javaslok, mert attól függ, a fenti szempontok közül mit választasz. Nekem eddig egy 2006-os Quinny Buzz volt, nagyon szerettem, de vannak tipushibái és drága javittatni (és csak Budán lehet). Most egy CAM Pretty Evolution van, 3 hós babát is bele kellett, hogy tudjak tenni, nem volt túl drága sem, eddig ez is nagyon praktikus, de pl. én nem tömegközlekedem, arra még ez is nagy lenne szerintem.

Mindenképpen a babáddal együtt menjetek válogatni, mert az is fontos, ő hogy ül benne, kényelmes-e neki.

Jó vásárlást!

2009. júl. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem ezek voltak a szempontok, amikor akkor 8 hónapos kisfiamnak sportkocsit kerestem:

- majdnem fekvőpozicióba dönthető háttámla

- állítható lábtartó

- esernyőre csukható

- levehető kapaszkodó

- kupolás tető

- bolygósítható első kerekek

- 5 pontos biztonsági öv

- max 7 kiló legyen

Én az esprit mellett döntöttem, és azóta sem bántam meg.

2009. júl. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!