Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Augmentint/Aktil Duo-t szedett...

Augmentint/Aktil Duo-t szedett valaki terhesség alatt? Nem okozott semmi gondot a babánál?

Figyelt kérdés
Ameddig lehetett húztam, hogy ne kelljen antibiotikumot szedni, de nem lett jobb a helyzet. Most vagyok 25 hetes és eddig még sikerült elkerülnöm a gyógyszer szedést. Előre is köszönöm a segítséget.
2011. febr. 3. 10:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Gondolom, az orvosod nem hiába írta fel! ha kiírta, igenis szedd be, mert többet ártasz egy fertőzés góccal, mint a gyógyszerrel! én mind a 4 terhességem alatt szedtem antibiotikumot, mégis mind a 4 gyerekem makk egészséges.
2011. febr. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én még csak 35 hetes kismama vagyok. 22 hetesen egy ronda gégegyulladás miatt kellett aktil duot szednem. Én is be voltam tojva, hogy baja lesz a picinek, de az orvos megnyugtatott, hogy az ilyen antibiotikumok nem ártanak. A baba azóta is szépen fejlődik a hasamban :)

Ja, arra viszont készülj fel, hogy az ilyen antibiotikumoktól 99 % hogy hüvelygombád lesz.... A nőgyógyászom mondta, hogy ő pl. a gyógyszer felírásával együtt gombaellenes kúpot is fel szokott írni, mert szinte biztos, hogy elő fog jönni. Nekem is volt, canestennel gyógyítottam. SZóval nyugi!

2011. febr. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a 19-20. héten szedtem Augmentint. Kisbabám 5,5 hónapos, semmi baja nem lett! Annak idején én is utánajártam ennek, és az Augmentin biztosan szedhető. Ha a dokid a másikat is adja, akkor pedig az is. Ők már csak tudják, mit szabad ilyenkor, nyugi :)

Néha muszáj terhesség alatt is az antibiotikum!

2011. febr. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én dokim azt mondta, hogyha bármi bajom lenne és elkerülhetetlen az antibiotikum, akkor az Augmentin nyugodtan szedhető.Azt hiszem a szülőszobán is azt adnak, ha valami miatt indokolt!Nyugi, inkább gyógyszer, mint valami nagyobb kikezeletlen baj!

2011. febr. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is 1g-os augmentin szedtem be egymás után 2 dobozzal szülés előtt nem sokkal. Semmi bajunk. A doki nem viccből adta, szedd be mert a betegség 10x ártalmasabb.
2011. febr. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is szedtem, pont a 25.hét környékén, nekem streptococcus fertőzés miatt kellett. Semmi baja nem lett a babának, csak fontos, hogy szedj mellé valami probiotikumot. Normaflore, Lactiv, vagy hasonló, nehogy begombásodj, és az emésztésed is rendben legyen.
2011. febr. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem tüszösmandula gyulladásom volt, szintén a huszon valahányadik hét környékén. Nekem Augmentint írtak fel, de az éppen hiánycikk volt a gyógyszertárban így kaptam Aktil Duo-t, illetve a lázra Panadolt szedtem. Két hónapos a babóm, semmi baja nem lett tőle.

És mondjuk én nem szedtem mellé semmit mégsem lett gombás fertőzésem, pedig féltem tőle, mert elég hajlamos vagyok rá.

Az én orvosom úgy van vele, hogy inkább a gyógyszer, mint a betegség szövődménye, ami valószínüleg többet árt. Ha kell, hát kell.

Mielőbbi jobbulást és további egészséges babavárást.

2011. febr. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki segítségét! Elkezdtem szedni a gyógyszert, remélem mielőbb hatni fog.
2011. febr. 3. 15:30
 9/9 renri válasza:
Szia! Beszedted a gyógyszert? rendben volt minden? én is most kaptam Aktil Duot ferzőzésre, és nagyon aggódom.....
2012. jan. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!