Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 41 éves vagyok, és halálra...

41 éves vagyok, és halálra rémisztenek az orvosok a hülye statisztikákkal. Szeretném, ha "idősebb" terhesekkel tudnék értekezni. Nektek is ilyen nehéz?

Figyelt kérdés
2 hét van még a magzatvíz vételig (+3 hét az eredményig)de úgy érzem megőrülök.. genetikai UH tök jó lett,2,2 a tarkóredő, és olyan orrocskája van a babának, mint Mátyás királynak, de a kockázatelemzésem 50% Down!!! Tudom, érzem, semmi baja nincs babának. A ciki, h. előző házasságomból van egy Down kislányom, aki nagyon édes,rajong érte mindenki, de ráment az előző házasságom. Megértitek a rettegésemet? A másik, hogy ha véletlenül baj lenne vele...bele sem merek gondolni, félek szembesülni. Érzem, h. mocorog,kapott a lányomtól már kis ruhácskát, meg cumisüveget, itt a UH képe a polcom, olyan kis formás, szép, nem tudnám bántani. Kaptam róla CDt, olyan élénken ficánkol. Az egyetlen, ami a Down lányommal terhesség alatt más volt a többihez képest, h. nagyon gyengéden mozgott, ez a baba, meg nem áll egy pillanatra sem :)...néha már bánom, hogy vállaltam, annyira parázok...
2011. jan. 26. 10:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Megértem a félelmedet, főleg ilyen előzménnyel! Gondolom, a kockázatot nálad az is megnyomta, hogy van már egy Downos gyereked. Ha a genetikai uh jó, az AFP is az, nem hiszem, hogy ármi baja lenne ennek a babának. Az., hogy mennyire mozog a baba, igazán nem befolyásol semmit. Nekem mind a 4 máshogyan mozgott: a nagy fiam majd kirúgta az oldalamat, a másik 3 sokkal gyengédebb volt. Próbálj pozitívan gondolkozni! A kockázatelemzés csak statisztika! Majd a mintavétel ad pontos eredményt. Hányan ijednek meg, mert rossz lett a kockázatelemzés , aztán a genetikai vizsgálat meg egészséges babát mutat.. Szóval: szorítok, meglátod, a babád teljesen egészséges!!!!
2011. jan. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Nem vagyok "csak" 32 éves.Nekem rossz lett a kombi tesztem 1:100-hoz.Ugyanannyi a kockázat, mint az amnio miatti vetélésnek.Van egy egészséges 4 éves kislányom, tehát el kellett döntenem, hogy mi legyen.Nem volt kérdés bennem.Nem vállalom, ha beteg.-megcsináltattam, egészséges a drága, kisfiú lesz.

A kérdésedre a válasz:Neked is mérlegelned kell.Nagyobb a kockázat, mert már van egy downos baba, de ettől nem feltétlen van gond a magzattal.Egyet kell eldönteni-vállalod-e, akkor is, ha beteg, mert, ha igen, akkor felesleges az amnio.Ha, nem, akkor viszont ne izguld végig a hátralévő időt, csináltasd meg.Minden jót!

31.h km

2011. jan. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, jaj, nem olvastam figyelmesen.Megcsináltatod az amniot.Bocsánat.Akkor viszont kitartást, sok erőt és hitet az eredményig, mert mivel átmentem én is azon a szörnyű hónapon, tudom mit érzel.Várni a legrosszabb.Kívánok minden jót még egyszer, és a megnyugtató jó eredmény után boldog nyugodt kismamaságot.Még 1x bocs a figyelmetlenségért.
2011. jan. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

nem igazán értem, hogy mi a kérdésed célja. Ha beteg sem fogod elvetetni, igaz? Ami amúgy is butaság lenne, hiszen már tudod, hogy egy down babával kicsit másabb az élet, de ugyanúgy tudja imádni az ember őket, mint az egészséges babákat. Akkor mi a kérdés?:)

38 vagyok, megcsináltattam én is az amniót, mert rossz lett a tarkóredő (2,8), a kockázatelemzésem, meg az AFP-m is, de azóta már megszületett a kisfiam és egészséges.


Tudod, hogy mindig van min aggódni:)

kívánom, hogy minden rendben legyen veletek!

2011. jan. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) ...úgy érzem, nem tudnám bántani (bocs,ez kimaradt) és valóban, teljesen más lenne a családunk, ha nem születik meg a Down lányom, de tagadhatatlan, hogy rettenetes nagy terhet ró ránk a gondozása (+diabetes).Ha baj lenne a babával,párom sem vállalná(pedig ő imádja a legjobban a lányomat)mert már így is embertelen ebben a társadalomban. Jó hogy van, de még egyet nem hiszem hogy bírnék.Ha megcsináltatom az amniot, és negatív lesz,lesz legalább 5 nyugodt hónapom
2011. jan. 26. 11:20
 6/23 anonim ***** válasza:

lehet hogy nagy kegyetlenség ezt írnom, de én a helyedben nem tartanám meg, ha beteg:( nem csak őrá kell gondolni, hanem hármótokra is.

Amúgy tényleg hülyék a statisztikák, nálad valóban az előzmények miatt vehették ilyen durvára az esélyt a down babára.

Az meg, hogy milyen aktív babó legyen pozitív jel! :)

fogom követni a kérdésedet, megírnád majd hogy miújság ha meg lesz az eredmény?

2011. jan. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Nem én jártam ebben a cipőben, hanem egy kedves ismerősöm. Minden teszt eredmény rossz lett (afp: 0,5 kombi: 1:120, tarkóredő: 2,6 és két uh-s se tudta neki biztosra mondani, hogy lát orrcsontot) Ő 37 éves volt, és ugyan megtartották volna, ha beteg is, de szeretett volna biztosat tudni, így elment magzatvízvételre. Borzasztó volt az a közel egy hónap várakozás, de megérte, kiderült,hogy minden rendben a babával, és végre tudta felhőtlenül élvezni a várandósságát.

nagyon szorítok, hogy Veletek is így legyen!

2011. jan. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Irjál majd kérlek mi lett! Drukkolok!
2011. jan. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

:)))

Nagyon köszönöm nektek, jól esik ilyeneket olvasni!

2011. jan. 26. 13:20
 10/23 anonim ***** válasza:
Én éppen most várom a magzatvízvétel eredményét. Nekem minden értékem jó lett, de a korom (36) miatt mégis bevállaltam, nem szeretném végig izgulni a hátra lévő heteket. Nagyon sok erőt kívánok Nektek, és remélem, hogy jó hírekről számolsz majd be pár hét múlva. Nagyon drukkolok!
2011. jan. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!