Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A pocakossag elött is duci...

A pocakossag elött is duci kismamak, kerlek adjunk egymasnak lelki erot, meg tippeket! Ti hogyan alltok a kajalashoz, a plusz kilokhoz?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy duci vagyok. Nem nehez eszre vennem... Tudom, hogy a dokinak is az a dolga, hogy figyelmeztessen, hogy ovatosan egyek, nem szabad sokat felszednem... stb. Ertem en, de megis ezzel csak azt erik el (plusz a környezetemben többen, akik szinten mondogatjak) hogy folyamatosan lelkiismeret furdalasom van, amikor kajat veszek a szamba. Folyamatosan merni sem akarom magamat, de megis ezt teszem nap mint nap.
2009. febr. 4. 12:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is ducinak számítok.(111 kg-mal) Most vagyok 14+3 pocakos, eddig 1-21 kg-ot szedtem fel, de a párom nagyon odafigyel rám és ez segít. Plusz a környezetem, hogy állandóan mondják,h vigyázzak és mozogjak...néha nekem is agyamra megy, de megnézem,hogy ki mondja. Ezért ne legyen lelkifurdaláod! Hülyeség, a tested tudja,hogy mi kell neki, ne akard szabályozni! Szülés után majd odafigyelsz! Persze most is, de amit megkívánsz nagyon, azt edd meg! És a mozgásban tényleg van vmi...:):)
2009. febr. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok: nem 21 kg...elírtam...csak 1-2 kg híztam, de igazából ez is ingadozik...hol le ..hol fel...:)
2009. febr. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is kövér kismama vagyok (131 kg 173 cm).Engem pont nem érdekel mit modnanak a dokik stb.Én már a 28 hétben vagyok de hála az égen semmi bajom nincs.

Nem feltétlenül súly függő a cukorbetegség vagy a magas vérnymás.Vannak ismerőseim akik vékonyak még is ilyen bajuk lett.

Nyugi, ha vmit megkívánsz annak ola van.

2009. febr. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó vagy eddig én is csak 1-2 kgt hítzam.
2009. febr. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Hat hogy oszinte legyek en sem voltam karcsu a terhesseg elejen. Igaz az elso 14 het iszonyat volt, csak hanytam barmit ettem meg. De aztan elmult :) utana tudtam enni. De en nem vontam meg magamtol semmit sem. Amit megkivantm megettem. Habar az igazsaghoz hozza tartozik hogy en barki is evett barmit korulottem bele kellett ennem :) a kollegaim mar mielott neki fogtak enni meg is kinaltak :)

Nem hiztam sokat, most vagyok 38 hetes terhes es 15 kilo van rajtam. De nem erdekel. A ferjemet sem erdekli. Imadja hogy mindenem puha :) meg lehet fogni.

Angliaban elek, ugyhogy a GONOSZ vedonok sem csesztetnek hogy menyit hiztam. Sot az orvosom is azt mondja hogy szep kismama vagyok, szep pocakkal :)

Nem tudom otthon mi a helyzet de azt mar eleg sokat olvastam, hogy az orvosok es a vedonok milyen csunyan viselkednek a kismamakkal.

De ne legyen lelkiismeret furdalasod. Elvezd. Hiszen egy aprocska elet fejlodik benned, akinek nyugalomra van szuksege, es minden finomsagra amit meg tudsz neki adni :)

En ugy vagyok vele, majd lemegy...ha kibujt a kicsi fiam a magam erdekeben ugy is leadom a folos kilokat.

(amugy a masik ki donti el mi a folos...mi a szep...a media...mert azt sulykoljak az emberekbe hogy a 40 kilo vasaggyal egyutt a szep??? na ne koszonom szepen...ezert van a sok anorexias fiatal...es modell aki meghal. Inkabb vagyok kicsit husibb de boldog mint allandoan a kaloriakat szamolom...bocs de ez mar nagyon kikivankozott belolem...)

Boldog babavarast

2009. febr. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyen lelkifurdalásod. Egyél, amit megkívánsz, de azért mértékkel. A terhesség azért nem arról szól, hogy állandóan zabál az ember. Lehet azt mértékkel is. :)

Ezt csak azért írom, mert sokakban él az a tévhit, hogy "majd szülés után leadom". Csakhogy akkor meg ott lesz a baba, akit valószínűleg szoptatsz. És szoptatás alatt nem szabad fogyózni. Nekem is van kb. 10 kiló feleslegem, és a kicsi is már 2,5 éves, de még szoptatom. Nem mindenki fogy a szoptatástól, sőt, van aki hízik. Én is híztam az elején, pedig nem ettem többet, mint egyébként.

2009. febr. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is 100kg vagyok,15 hetes.98és fél kg-al kezdtem.Idáig másfél kg.Odafigyelek,mit eszek.Imádok enni,de a kenyeret mellőzöm.Remélem ez majd segít,hogy ne hízzak,csak annyit amennyi kell.Nekem is mondják:gurulni fogok,stb.,ameddig jól érzem magam,a babával minden rendben,akkor nem lehet baj.Vigyázzatok magatokra!Boldog babavárást!

2009. febr. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Én 89 kg-mal kezdtem, 20 hetesen most vagyok 91. Ami nekem eddig bejött, hogy sokszor eszek, de tényleg keveset. Akár 2-3 óránként is, ha megéhezek, eszek néhány falatot.Annyira átállt már erre a szerveztem, hogy nem is bírok sokat enni egyszerre. Az édességgel nagyon vigyázok, de néha egy kis csokit megengedek magamnak. Ne legyen lelkiismeret furdalásod,biztos vagyok benne, hogy mindent megteszel, hogy a babád jól érezze magát és ne legyen semmi probléma. Azért meg nem élhetjük végig rettegve a várandósságunkat, mert ekkorára nőttünk!

Boldog és nyugodt babavárást kívánok!

2009. febr. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz vele hogy mit mondanak,ne hagyd hogy elrontsák a hangulatod és igenis edd meg amire rákívánsz.Vannak emberek akik azon élik ki magukat,hogy másokat csesztetnek.Én nem tartozom a duci kismamák közé,58 kg voltam az elején (173cm vagyok) most töltöm a 27. hetet 63kg-ot mértem az előbb és engem is ugyanúgy piszkálnak.KICSI A HASAD-KISMACSKÁD LESZ-ESZEL TE RENDESEN? stb...

Nem érdekelnek,az eredményeim jók,a babám jól van és szépen fejlődik,és tudom hogy minden tőlem telhetőt megteszek,hogy jól érezze magát!

Szóval fel a fejjel,csak magatokkal törődj! (ne a kilóiddal) :))

Helga

2009. febr. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Én 90kg-val kezdtem és most a 20.hétben vagyok 93 kg,de van hogy ingadozik és lemegy 92-re.Én is többször eszek,de keveset.Idáig bejött,szerintem nem sok a 3kg.
2009. febr. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!